کد خبر: 688281
تاریخ انتشار :

امشب تایید شد: میلان آبی ترین شهر دنیاست!

اینتر میلان با رقم زدن پیروزی 5-1 امشب مقابل میلان اقتدار خود را در دربی دل اما دو نینا به رخ رقیب دیرینه‌اش کشید.

امشب تایید شد: میلان آبی ترین شهر دنیاست!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، میلان و اینتر تا هفته سوم سری A بازی‌هایشان را برده بودند تا دربی هفته چهارم محلی برای تعیین صدرنشین باشد؛ جایی که شاگردان سیمونه اینزاگی آتش بازی به راه انداختند و با تحقیر همشهری پرستاره‌شان 12 امتیازی شده و به تنهایی در صدر جا خوش کردند. پیروزی 5-1 امشب به خلق رکوردهایی شگفت انگیز در تاریخ دربی دلامادونینا نیز انجامید.

این پنجمین دربی متوالی شهر میلان بود که با پیروزی اینتر به پایان می‌رسید که در نوع خود رکوردی جدید محسوب می‌شود چرا که تا کنون هیچ تیمی در مجموع بازی‌هایی که از سال 1909 آغاز شده 5 برد متوالی کسب نکرده بود.

اینتر بعد از شکست در دیدار رفت فصل گذشته سری A مقابل میلان (3-2) بردهای متوالی‌اش را آغاز کرد. این تیم ابتدا در سوپرجام ایتالیا با نتیجه 3-0 میلان را شکست داد و سپس دیدار برگشت سری A را با پیروزی 2-0 به پایان رساند. این تیم طی دو دیدار رفت و برگشت چمپیونزلیگ (مرحله نیمه نهایی) دو برد دیگر مقابل روسونری کسب کرد و فینالیست شد و برد امشب نیز پنجمین برد متوالی‌اش مقابل رقیب دیرینه بود.

اینتر در مجموع تقابل‌های دو تیم نیز وضعیت بسیار مطلوبی دارد. این تیم از 238 بازی 90 برد کسب کرده و این در حالیست که میلان صاحب 79 برد در دربی شده است. شاید هواداران میلان بیشتر غصه بخورند اگر متوجه این شوند که تیم‌شان در طول یک سال تقویمی اخیر تنها یک گل به اینتر زده است! نتیجه مجموع پنج بازی اخیر میلان-اینتر 11-1 به سود نراتزوری است و این یعنی میلان در حال حاضر آبی‌ترین شهر دنیاست!

اینتر فصل گذشته نه قهرمان سری A شد و نه توان غلبه بر سیتی در فینال چمپیونزلیگ را داشت اما چون مقابل میلان تیم قدرتمندتری نشان داده بود بدون عذاب وجدان شکست‌هایش را فراموش کرد؛ این تیم در فصل موفقی که داشت به فتح جام حذفی بسنده کرد اما امسال با شروع مقتدرانه‌اش که پیروزی 5-1 امشب مقابل میلان ادامه آن بود نشان داد که اعتماد به نفس بالایی برای آقایی در فوتبال ایتالیا دارد.

البته اینزاگی ترجیح می‌دهد در این مورد خویشتن دارد باشد: "فقط خوب شروع کردیم و دربی را عالی بردیم. تبریک به این بچه‌ها و این نمایش ولی باید بدانیم که هنوز چیزی نبرده‌ایم به غیر از یک بازی. می‌دانستیم این بازی برای اینتری‌ها چه اهمیتی دارد و حالا به بخش مهم‌تر آن یعنی آمادگی پس از این بازی رسیده‌ایم‌." او دوست دارد امسال رکوردهای خوب با جام‌های بیشتری برای تیمش همراه باشد تا در پایان فصل با اطمینان خاطر بیشتری ژست قهرمان به خود بگیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها