کد خبر: 689454
تاریخ انتشار :

پاسخ تند بارسلونا به اقدام تحقیرآمیز سویا

باشگاه بارسلونا تمام روابط خود با سویا را قطع کرد و در بیانیه‌ای اقدام دیروز باشگاه اندلسی را شدیدا زیر سوال برد.

پاسخ تند بارسلونا به اقدام تحقیرآمیز سویا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، ساعاتی قبل از بازی بارسلونا و سویا، اتفاقی غیرمعمول رخ داد و سویا اعلام کرد که در ضیافت ناهار مشترک مدیران دو باشگاه شرکت نخواهد کرد. ضیافت ناهار مدیران، اقدامی معمول و همیشگی قبل از بازی‌های خانگی بارسلوناست، ولی سویا این رسم همیشگی را برهم زد. 

سپس اعلام شد که مدیران سویا در جایگاه اختصاصی مدیران ورزشگاه مونتجوئیک حاضر نخواهند شد و نمی‌خواهند کنار خوان لاپورتا و دیگر اعضای تیم مدیریتی بارسلونا بنشینند. این حرکت پس از اتهام جدید پرداخت رشوه بارسا به نگریرا صورت گرفت.

سویا به نوعی بارسلونا را با این حرکت خود تحقیر کرد تا باشگاه کاتالان مجبور به واکنشی رسمی شود. بارسا ضمن قطع ارتباط کامل با باشگاه سویا، بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد: «باشگاه بارسلونا می‌خواهد علناً مخالفت خود را با اقدام غیرموجه و نامناسب سویا نشان دهد، باشگاهی که از نشستن پشت میز در ضیافت ناهار بین مدیران قبل از بازی بین دو تیم در ورزشگاه المپیک مونتجوئیک خودداری کرد. مدیران سویا همچنین از حضور در جایگاه VIP نیز خودداری کردند.

علاوه بر این اقدام تحقیرآمیز، باشگاه اندلسی بیانیه‌ای را صادر کرده که در آن خشم خود از اقدامات مدیران سابق باشگاه بارسلونا که در پرونده نگریرا متهم هستند را ابراز کرده است. پرونده موسوم به پرونده نگریرا نمی‌تواند بهانه‌ای برای چنین اقداماتی باشد زیرا رویه قضایی هنوز در مرحله تحقیقات است و باشگاه سویا به وضوح پیش‌داوری کرده در حالی که هنوز هیچکدام از اتهامات به باشگاه ثابت نشده‌اند.

علاوه بر این، تصمیم قضایی که اخیرا ابلاغ شد به هیچ وجه وضعیت واقعی و حقوقی باشگاه بارسلونا را در روند رسیدگی تغییر نمی‌دهد. از نظر قانونی بسیاری مسائل قابل بحث هستند. با توجه به این موضع غیرقابل قبول و غیر قابل توجیه باشگاه سویا، باشگاه بارسلونا تمام روابط با سویا را تا زمانی که موقعیت فعلی خود را اصلاح نکند، قطع می‌کند.»

در همین رابطه مارکا ادعا کرد که چند باشگاه دیگر اسپانیایی نیز قصد دارند اقدامی مشابه سویا انجام دهند و به این ترتیب باید منتظر روزهای پرتنش جدیدی در فوتبال اسپانیا باشیم. پرداخت 7.3 میلیون یورو به انریکز نگریرا که از سوی قاضی نوعی پرداخت رشوه تعبیر شده، خشم دیگر باشگاه‌های اسپانیایی را موجب شده و سویا اولین و آخرین باشگاهی نخواهد بود که به بارسا واکنشی این‌چنینی نشان می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها