کد خبر: 689832
تاریخ انتشار :

گل پوشکاش طارمی به بارسا پرپر شد! (عکس)

پرچم بالای کمک داور و VAR نگذاشتند ستاره ایرانی پورتو مقابل بارسلونا پوشکاش خود را قطعی کند.

گل پوشکاش طارمی به بارسا پرپر شد! (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 21-2020 توانست یک گل استثنایی قیچی برگردان با حضور تعویضی مقابل چلسی بزند، دروازه ادوارد مندی را باز کند و منجر به پیروزی یک بر صفر پورتو در ورزشگاه رامون سانچز شود، اما او خیلی بدشانس بود که پس از حدود دو سال و نیم با وجود درخشش و تکرار همین گل برابر بارسلونا، گلش ثبت نشد.

ستاره ایرانی پورتو که مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با گلزنی مقابل شاختار دونتسک اوکراین آغاز کرده بود، چهارشنبه شب هم در ورزشگاه دو دراگائو این انگیزه را داشت تا دوباره با حضور ثابت در ترکیب تیم پرتغالی درخشان ظاهر شود و تیمش را در جدال حساس برابر بارسلونا به گل برساند که علی‌رغم باز کردن دروازه آندره ترشتگن در ثبت گل به نامش ناکام ماند.

تیم فوتبال پورتو که پنج شب پس از شکست مقابل بنفیکا در لیگ برتر پرتغال، نمی‌خواست در دومین بازی لیگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا بازنده باشد و در زمین خود مغلوب شود، در نهایت نتوانست به این مهم برسد و با گل دقیقه 1+45 فران تورس، در نهایت با نتیجه یک بر صفر مغلوب شاگردان ژاوی هرناندز شد، اما مهدی طارمی در این دیدار استثنایی کار کرد و فقط در زدن گل و البته گرفتن پنالتی بدشانس بود.

مهدی طارمی که تجربه گلزنی مقابل چلسی، اتلتیکو مادرید، لیورپول، یوونتوس و... را داشته و در دیدار برابر بارسلونا هم می‌خواست همین کار را انجام بدهد، در دقیقه 20 نزدیک بود پنالتی بگیرد و خطای به دست آمده را بزند و تبدیل به گل کند، اما داور آنتونی تیلور، داور سرشناس انگلیسی، در یک تصمیم جنجالی این کار را انجام نداد.

ستاره ایرانی پورتو در دقیقه 20 که ضربه په‌په در میانه راه و داخل محوطه جریمه بارسلونا به او رسید، قصد داشت با چرخش و شوت زمینی گلزنی کند، اما ژول کُنده مدافع میانی آبی اناری‌ها پیراهن مهدی طارمی را از پشت کشید و او را نقش بر زمین کرد که آنتونی تیلور در تصمیمی عجیب این خطای مشکوک را پنالتی نگرفت.

طارمی دو دقیقه قبل از اینکه بارسلونا تک گل برتری خود را بزند، در دقیقه 44 اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او قدرت لازم را نداشت و در دستان ترشتگن قرار گرفت تا پورتو در حسرت گل بماند.

دقیقه 53 زمانی بود که مهدی طارمی برای کاری غیر از گل زدن یا گرفتن پنالتی انتخاب کرده بود؛ در این لحظه ستاره ایرانی پورتو از میانه زمین خودی با یک پاس استثنایی و ضربه آکروباتیک، یک پاس حدودا 30 متری به په‌په داد و او را پشت مدافعان بارسلونا در موقعیت تک به تک با ترشتگن قرار داد که این بازیکن فرصت‌سوزی بزرگی کرد و گل تساوی پورتو و پاس گل طارمی را ثبت نکرد.

بدشانسی‌های طارمی در دقیقه 63 ادامه داشت؛ این بار ارسال بارو روماریو از سمت راست زمین را مهاجم ایرانی پورتو با جای‌گیری مناسب در محوطه جریمه بارسلونا و ضربه سر تماشایی زد که توپ با اختلاف کم از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت و دومین گل او در این فصل از لیگ قهرمانان به ثمر نرسید.

در دقیقه 67 په‌په جواب پاس فوق‌العاده مهدی طارمی را داد و این بار او از میانه زمین یک ارسال دیدنی فرستاد، اما ستاره ایرانی پورتو علی‌رغم کنترل عالی در زمان تحت فشار قرار گرفتن با کانسلو نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند و شوت او با ساق پای راست را ترشتگن بدون دردسر دراختیار گرفت.

اوج بدشانسی مهدی طارمی در دقیقه 83 اتفاق افتاد. در این لحظه په‌په با یک پاس چیپ استثنایی توپ را از بالای سر مدافعان بارسلونا به مقابل محوطه 6 قدم فرستاد و مهدی طارمی هم با یک فرار عالی خودش را به توپ رساند و یک ضربه قیچی برگردان بی‌نظیر زد تا توپ به طاق دروازه بارسلونا بچسبد و ترشتگن مغلوب شود.

اما باز هم طارمی در این بازی بدشانس بود و در حالی که خودش را آماده خوشحالی از زدن این گل تماشایی و شانس اصلی پوشکاش سال می‌کرد، پرچم بالای کمک داور دوم و در ادامه VAR که نشان می‌داد ستاره ایرانی نیم‌بدن جلوتر از آخرین مدافع بارساست، این گل را مردود کرد.

شروع شادی پس از گل تماشایی که سه ثانیه بیشتر طول نکشید و البته خیال مدافعان بارسا که از آفساید بودن گل طارمی راحت بود!

طارمی که افسوس زیادی از مردود شدن این گل چشم‌نواز مقابل بارسلونا خورده بود، در دقیقه 85 جای خود را به دنی ناواس داد و تعویض شد تا ماجراجویی او در اولین جدال با شاگردان ژاوی هرناندز به پایان برسد و برای باز کردن دروازه آبی اناری‌ها منتظر بازی برگشت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها