کد خبر: 691861
تاریخ انتشار :

تراکتور سه هیچ برد اما خمس نخندید!

یک روز بعد از اظهارات بی‌سابقه پاکو خمس، تراکتور در یک بازی دوستانه به میدان رفت.

تراکتور سه هیچ برد اما خمس نخندید!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش “ورزش سه”، خمس با چهره عبوس و اخم‌های درهم رفته، ناراضی و خشمگین از نمایش تراکتور، هدایت تیم ذخیره خود را برابر امیدهای باشگاه برعهده داشت و موفق به کسب پیروزی سه هیچ شد.

با این حال برد در این بازی دوستانه هیچ تغییری در وضعیت ملتهب و پرتنش تیم تراکتور ایجاد نکرده است. شب گذشته قرمزها در حالی با پرواز مستقیم از اصفهان به تبریز برگشتند که بازیکنان بعد از شنیدن صحبت‌های سرمربی در کنفرانس مطبوعاتی، نظرات خود را به یکدیگر منتقل می‌کردند.

طبیعتا خریدهای جدید از شنیدن این انتقادات تند و صریح خوشحال نبودند، اما برخی از آنها تقصیر را برعهده گرفتند. البته چند بازیکن هم معتقد بودند که خمس تمام تیم را مورد خطاب قرار داده و مقصودش تنها نفرات جدید نبوده است.

تراکتوربرای آنکه به عمق اظهارات بی‌سابقه و باورنکردنی سرمربی تراکتور پی ببرید، چند جمله از صحبت‌های او را بخوانید:

این بازی به من حس بدی داد، حس تیمی که شاید کمی ترسو بود!

امروز خیلی چیزها از ذهنم عبور کرد و خیلی بازیکنان فکر می‌کنم در حد تراکتور نیستند. نه یکی، دو تا، نه سه تا؛ خیلی خیلی زیاد.

فکر می‌کنم خیلی مغرور هستیم و فکر می‌کنیم خیلی بزرگیم اما اینطور نیست.

ما امروز اشتباه کردیم. با خرید خیلی از بازیکنان هم اشتباه کردیم. فرقی نمی‌کند من آورده باشم یا باشگاه، اشتباه کردیم. بازیکنانی آوردیم که یک دهم چیزی که فکر می‌کردیم برای ما نبودند.

اگر مثل امروز بازی کنیم نه، به آینده تیم امیدوار نیستم.

واقعا بازی که انجام دادیم مایه آبروریزی بود.

در تحلیل این اظهارات خمس نباید فراموش کرد که تیم او در دو بازی اخیر نمایشی تحسین‌برانگیز، قابل احترام و تهاجمی ارائه کرده اما انتظارات این سرمربی باعث می‌شود تا او به اولین منتقد تیمش تبدیل شود و همیشه روحیه برتری‌جویی را نشان دهد.

شاید اگر پرسپولیس و استقلال ۳۹ شوت در دو بازی بزنند و شکست بخورند، سرمربیان آنها طور دیگری صحبت کنند و تلاش داشته باشند تا شکست را توجیه کنند اما خمس صراحتا واقعیت را به زبان می‌آورد.

اما به هر حال این حرف‌هایی ناآشنا برای بازیکنان فوتبال در ایران است. انتقاداتی تند که معمولا در رختکن مطرح می‌شود، اما این بار خمس رودرروی خبرنگاران و بدون تعارف، نظرات صریح خود را به زبان آورده تا شاید تشری هم به آنها بزند.

البته شاید می‌شد انتظار داشت که سرمربی اسپانیایی مدیریت بهتری در این زمینه انجام دهد. اگرچه او از خود نیز انتقاد کرده و مسئولیت را برعهده گرفته اما نکته مهم این است که برخی از تصمیمات او در فصل جاری جای هیچ دفاعی را باقی نگذاشته است.

از جمله این تصمیمات تغییرات ناگهانی در ترکیب، استفاده از بازیکنان در پست غیرتخصصی، اشتباهات تیمی متعدد در فرایند دفاعی و البته تعویض‌های سوال‌برانگیز و عجیب است.

البته یک هفته پیش و قبل از انتقادات صریح و علنی، او در رختکن یکی از بازیکنان را به شدت به باد انتقاد گرفت و در حالی که انتظار می‌رفت بعد از این جملات تند او را از ترکیب خارج کند اما در بازی ذوب‌آهن نیز فیکس به کار گرفت.

به هر حال تراکتور بعد از دومین شکست متوالی و مصاحبه جنجالی سرمربی، روزهای مهمی را پشت سر خواهد گذاشت. تمرین فردا تعطیل اعلام شده و باید دید روز دوشنبه شروع کار به چه نحوی خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها