کد خبر: 695406
تاریخ انتشار :

رونالدو تمام شد: بل ین گام معجزه آسمانی رئال!

جود بل ین گام در شبی که زیدان هم در برنابئو حضور داشت، کامل‌ترین بازی خود با پیراهن رئال را انجام داد. او که از رونالدو عبور کرده، حالا رکورد یک اسطوره دیگر را نشانه رفته است.

رونالدو تمام شد: بل ین گام معجزه آسمانی رئال!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هر قدمی که جود بلینگام در رئال برمی‌دارد بهتر از قدم قبلی است. او فقط پوشیدن کفش‌های زیدان را کم داشت که دیروز این کار را انجام داد و موفق شد یک گل به ناپولی بزند و یک پاس گل نیز بدهد.

بلینگام پیش از رویارویی با ناپولی در لیگ قهرمانان عصر روز سه‌شنبه با یک جفت کفش آشنا برای طرفداران رئال در کمپ تمرینی رئال حضور پیدا کرد. مطابق تصاویر منتشر شده او با کفش‌های آدیداس پردیتور معروف در تمرین حاضر شد که زیدان از آن‌ استفاده می‌کرد.

او سوژه جدیدی دست رسانه‌های اسپانیایی داد تا آن‌ها ضمن زنده کردن خاطرات حضور زیدان در مادرید، بار دیگر این پدیده انگلیسی را با اسطوره رئال مقایسه کنند.

گلزنی پیش چشم اسطوره

زیزو با همان کفش توانسته بود گل تاریخی‌اش به لورکوزن در فینال لیگ قهرمانان 2002 را بزند و دیشب جود با این کفش، توانست رکوردی جدید در این رقابت‌ها ثبت کند. اولین بازیکن تاریخ رئال که در چهار بازی نخست خود در لیگ قهرمانان توانسته گلزنی کند.

کاری که بلینگام در رئال انجام داده، حیرت‌انگیز بوده و حتی کریستیانو رونالدو نیز چنین شروع خوبی نداشت. او تنها در 20 سالگی، رکورد گلزنی بهتری نسبت به تمام اسطوره‌های رئال در همین شروع کارش دارد. ستاره‌ای که در 16 بازی رسمی توانسته 15 گل بزند.

جود دیشب با ضربه سر روی پاس استثنایی آلابا گل دوم رئال را زد تا برنابئو یک بار دیگر ترانه "هی جود" از گروه بیتلز را برای او سر بدهد. بلینگام حالا محبوب‌ترین بازیکن رئال میان هواداران است.

او درست در شبی درخشید که زیرو نیز در برنابئو حضور داشت و نظاره‌گر بازی او بود. قطعا زیدان هم از تماشای بازی جود و درخشش او کیف کرده است و به خود می‌بالد که الگوی چنین اعجوبه‌ای است.

یک رهبر واقعی، شاید بهتر از زیزو

زیدان در دوران فوتبالش از آرام‌ترین بازیکنان درون رختکن بود تا جایی که بسیاری معتقد بودند او هرگز مربی نخواهد شد. او و پاوون (مدافع سابق رئال) در رختکن به ندرت حرف می‌زدند. 

زیدان استثنایی بود، ولی به عقیده بسیاری، او مثل یک رهبر واقعی در میدان کار نمی‌کرد. زیدان بازی هم‌تیمی‌هایش را شکل می‌داد، اما به ندرت او را در همه جای زمین می‌دیدیم. جود ولی همه جا هست. در حمله و حتی در دفاع. او یک هافبک همه کاره است. یک شماره پنج تمام عیار که در زمین بی‌وقفه می‌دود.

جود شنبه پس از گلزنی به کادیز توانست از رکورد رونالدو و دی استفانو در رئال عبور کند. بهترین شروع تاریخ رئال با 14 گل در 15 بازی در حالی که آن دو اسطوره در 15 بازی ابتدایی خود 13 گل زده بودند.

و حالا حمله به رکورد رائول

جود در چهار بازی اول خود در لیگ قهرمانان با پیراهن رئال چهار گل زده (گلزنی در تک تک‌بازی‌ها) و از رکورد کریستین کارمبئو در فصل 98-1997 عبور کرد (او در هر سه بازی اول خود گلزنی کرده بود). جود حالا می‌خواهد رکورد رائول را بشکند.

رائول در فصل 96-1995 در 21 سالگی توانست 6 گل در لیگ قهرمانان بزند. جود اگر از 6 گل بگذرد، می‌تواند رکورد بهترین گلزن زیر 21 سال تاریخ رئال در لیگ قهرمانان را به نام خود کند. روند جود نشان می‌دهد که این کار برای او راحت و ساده خواهد بود. 

رئال بی‌تردید به خود می‌بالد که ستاره‌ای خریده که می‌تواند برای یک دهه، یک رهبر و ستاره بزرگ درون میدان باشد. جود برای بازی در رئال متولد شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها