کد خبر: 695551
تاریخ انتشار :

اعتراف مربی پرتغال: بل ین گام بهتر از رونالدو

روبرتو مارتینز معتقد است هرگز یک بازیکن خارجی را به یاد ندارد که در شروع کارش چنین تاثیر خارق‌العاده‌ای روی رئال مادرید ایجاد کرده باشد.

اعتراف مربی پرتغال: بل ین گام بهتر از رونالدو
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، جود بلینگام شروعی فوق العاده در رئال داشته و توانسته در 16 بازی ابتدایی خود 15 گل بزند و به ستاره تیمش تبدیل شود. 

ستاره انگلیسی با 103 میلیون یورو از دورتموند خریده شد و بر خلاف تصورات حتی شروعی بهتر از رونالدو در رئال داشته است. او توانسته بیشتر از رونالدو در 15 بازی ابتدایی خود گل بزند و نقشی کلیدی در صدرنشینی تیمش در لالیگا و لیگ قهرمانان داشته است.

درخشش بلینگام روبرتو مارتینز را نیز تحت تاثیر قرار داده است. او به مارکا گفت: «به شخصه از روند پیشرفت بلینگام در دورتموند لذت بردم. او از معدود استعدادهای انگلیسی است که در خارج از لیگ برتر بازی می‌کند و یک باشگاه آلمانی او را در نوجوانی جذب کرد. 50 بازی ابتدایی او برای دورتموند نیز فوق العاده بود. او به باشگاه درستی پیوست و زمینه برای پیشرفتش کاملا فراهم بود. در یکی دو مقطع تصور می‌شد راهی بایرن خواهد شد ولی در دورتموند ماند که بهترین تصمیم بود.»

مارتینز ادامه داد: «چیزی که بیش از همه من را در مورد بلینگام تحت تاثیر قرار داده این است که انتقال به رئال مادرید و فشار بازی در این تیم بسیار بزرگ، روی او تاثیر منفی نگذاشت و به سرعت خودش را با محیط وفق داد. من بازیکن غیراسپانیایی را به یاد ندارم که در شروع کارش اینقدر فوق العاده کار کند و چنین تاثیر بزرگی روی تیم داشته باشد.

همچنین باید به این نکته اشاره کنم که بر خلاف معمول، او خودش را با تاکتیک رئال وفق نداده و برعکس، آنچلوتی با هوشمندی توانسته بهترین بازی را از او بگیرد و ساختار تاکتیکی تیمش را بر اساس قابلیت‌های بلینگام طراحی کرده است. جود هوایی تازه به رئال تزریق کرده و این تیم حالا کاملا متفاوت با قبل بازی می‌کند.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها