کد خبر: 695570
تاریخ انتشار :

فوری: قهرمانی مانشافت با درخشش هایده

تیم نوجوانان آلمان با درخشش کنستانتین هایده دروازه‌بان خود در ضیافت پنالتی‌ها به مقام قهرمانی جهان رسید.

فوری: قهرمانی مانشافت با درخشش هایده
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، پس از تساوی 2-2 در وقت قانونی که بیش از 100 دقیقه به طول انجامید تیم ده نفره آلمان با به ثمر رساندن 4 پنالتی از شش پنالتی توانست برای اولین بار به مقام قهرمانی جهان برسد.

ضربه پنالتی نهایی آلمان توسط آلموگرا کبار به ثمر رسید البته پیش از آن هایده، گلر شماره 12 آلمان دو پنالتی حریف را دفع کرده و همه چیز را برای قهرمانی مهیا کرده بود. فرانسوی‌ها که یک دروازه‌بان عالی داشتند یک پنالتی را هم با زدن به تیر دروازه از دست دادند. به این ترتیب آلمان مجموعا با نتیجه 5-6 اولین قهرمانی جهان خود را در این رده سنی به دست آورد.

فوتبال آلمان در یکی دو سال گذشته چیز زیادی برای خوشحالی نداشته است اما در فاصله چند ماه تیم زیر 17 سال مانشافت با دو قهرمانی (اروپا و جهان) مرهمی بر روح خسته و آسیب‌دیده فوتبال این کشور گذاشت و پرچم آلمان را برای اولین بار پس از جام جهانی 2014 در یک رقابت جهانی بالا برد.

در این تورنمنت بزرگانی مثل برزیل، انگلیس، آرژانتین و اسپانیا یکی یکی از دور رقابت‌ها خارج شدند و تیم ملی آلمان با شکست دادن سه حریف قدر در مراحل پایانی با شایستگی این عنوان را به دست آورد. آلمانی‌ها می‌توانستند در وقت قانونی قهرمان بشوند اما با ده نفره شدن از دقیقه 69 فرانسه توانست به گل مساوی (2-2) برسد اما رسیدن به ضربات پنالتی کار این تیم را سخت کرد. 

این برد یادآور پیروزی تیم ملی آلمان در جام جهانی 1982 اسپانیا مقابل فرانسه در ضربات پنالتی بود.

این مسابقه برای آلمان خیلی خوب آغاز شد و پاریس برونر در دقیقه ۲۹ با یک ضربه پنالتی مانشافت را پیش انداخت. با شروع نیمه دوم نوح دروویچ بازی را با یک ضدحمله کلاسیک ۲-۰ کرد اما شادی آلمان کوتاه مدت بود و بوابره، بازیکن فرانسه، فاصله را کم کرد.

این فینال هیجان انگیز در فاصله ۲۰ دقیقه تا پایان جالب‌تر هم شد و آلمان با اخراج اوساوه ده نفره شد. از این به بعد فرانسه بود که سفید و مشکی‌پوشان را تحت فشار واقعه قرار داد تا در نهایت اموگو در دقیقه ۸۵ بازی را ۲-۲ مساوی کرد.

در شرایطی که این مسابقه با بیم و امید برای آلمان دنبال می‌شد، داور ده دقیقه وقت اضافه برای مسابقه درخواست کرد اما آلمانی‌ها توانستند به هر شکل ممکن دروازه خود را از فرو ریختن نجات بدهند. از جمله مدافع آلمان فداکارانه با صورت از داخل محوطه جریمه توپ را به کرنر فرستاد.

در لحظات پایانی هم یک خطای مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه آلمان رخ داد اما داور از آن گذشت تا بازی به پنالتی کشیده شود. جایی که جدال دو دروازه‌بان تیزچنگ در نهایت به سود آلمانی‌ها به پایان رسید تا فوتبال آلمان یک‌بار دیگر با حس قهرمانی آشنا بشود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها