کد خبر: 695738
تاریخ انتشار :

استقلال: ادعای درویش (کسر امتیاز) واهی است!

باشگاه استقلال به دلیل صحبت‌های رضا درویش در خصوص پیگیری شکایت از این باشگاه، از مدیرعامل پرسپولیس شکایت کرد.

استقلال: ادعای درویش (کسر امتیاز) واهی است!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، صحبت‌های رضا درویش در حاشیه مراسم بزرگداشت حسین کلانی، با واکنش باشگاه استقلال همراه شده است. جایی که مدیرعامل پرسپولیس درخصوص روند رسیدگی به شکایت از تیم رقیب، پاسخ کوتاهی داد.

درویش در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه شکایت از استقلال به کجا رسیده، چراکه اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه قرار است رأی بعد از دربی اعلام شود، گفت: والله اینها (اینکه رای قرار است بعد دربی اعلام شود) را من نمی‌دانم. چون مطلع نیستم، به طبع نمی‌توانم صحبتی بکنم.

زمانی که این خبرنگار دوباره از مدیرعامل پرسپولیس پرسید که آیا باشگاه پیگیر این موضوع است، درویش گفت: یقینا این کار از مجاری قانونی دارد انجام می‌شود. حالا اینکه (رأی) کی بیاید... .

همین صحبت‌های کوتاه درویش با واکنش باشگاه استقلال همراه شد. آبی‌ها اطلاعیه‌ای را در این خصوص منتشر و اعلام کردند که از درویش شکایت می‌کنند.

در بخش نخست و ابتدایی این بیانیه آمده است: «در پی اظهارنظر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره پیگیری شکایت بی‌اساس از باشگاه استقلال، به‌رغم دستور اکید وزیر محترم ورزش و جوانان به هر دو باشگاه مبنی بر پرهیز از هرگونه اظهار نظر درباره باشگاه رقیب، باشگاه استقلال ضمن اعلام شکایت از رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، اطلاعیه‌ای صادر کرد.»

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

درحالی‌که وزیر محترم ورزش و جوانان طی یک دستور ویژه از ارکان هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خواسته از هرگونه اظهار نظر در خصوص باشگاه رقیب خودداری کنند و هر دو باشگاه را از رفتار و گفتار تنش‌زا که موجب تحریک هواداران رقیب شود، بر حذر داشته، متاسفانه باشگاه پرسپولیس همچنان اصرار دارد بی‌توجه به توصیه مقام عالی وزارت ورزش و جوانان، با اظهار نظر درباره پیگیری شکایت بی‌اساس از باشگاه استقلال، خاطر هواداران فهیم استقلال را آزرده سازد.

این بار پس از حرف‌های عجیب حسین بادامکی، معاون باشگاه پرسپولیس، رضا درویش، مدیرعامل این باشگاه، از پیگیری شکایت علیه استقلال خبر داده و باز هم درباره باشگاه رقیب اظهار نظر کرده است.

با توجه به توصیه مقام محترم وزارت و با استناد به در پیش بودن شهرآورد پیش‌رو که باشگاه استقلال علاقه‌مند است در کمال آرامش و به دور از تنش برگزار شود، از پاسخگویی به ادعاهای واهی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خودداری می‌کند، اما باشگاه استقلال ضمن شکایت از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، از رکن قضایی فدراسیون فوتبال و حراست محترم این مجموعه می‌خواهد با باشگاه پرسپولیس به دلیل زیر پا گذاشتن دستورالعمل مشترک وزیر محترم ورزش و جوانان برخورد کنند.

بدیهی است در صورت تکرار این رویه غلط و انجام هرگونه رفتار دیگری که منجر به آزار هواداران استقلال شود، باشگاه استقلال این رفتار تنش‌زا و ناپسند باشگاه رقیب را بی‌پاسخ نمی‌گذارد؛ چرا که باشگاه استقلال، همان اندازه که خود را در قبال قوانین پاسخگو و مسئول می‌داند، موظف به دفاع از حق و حقوق هواداران محترم استقلال است و نمی‌تواند بیش از این سکوت اختیار کند.

همچنین باشگاه استقلال شکایت از ارکان باشگاه پرسپولیس به دلیل اظهار نظر نسنجیده پیرامون باشگاه استقلال را حق قانونی خود می‌داند و شکایت از مدیرعامل و معاون باشگاه پرسپولیس را در ارکان قضایی فدراسیون فوتبال پیگیری خواهد کرد.

باشگاه استقلال امیدوار است باشگاه رقیب اجازه بدهد رقابت درون زمین فوتبال پیگیری شود و دست از تکرار این شیوه تنش‌زا بردارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها