کد خبر: 695892
تاریخ انتشار :

تن هاخ به رونالدو رحم نکرد، تو که مارسی الی!

اریک تن‌هاخ سرمربی منچستریونایتد نشان داده از لحاظ رفتاری نسبت به شاگردانش وضعیت مناسبی ندارد.

 تن هاخ به رونالدو رحم نکرد، تو که مارسی الی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، اگر چه تن‌هاخ از لحاظ انضباطی در رفتار با بازیکن سالاری از سرمربیانی است که شاید زیاده روی کرده اما این موضوع آن هم در این فصل همراه با منچستریونایتد بیش از پیش به چشم می‌آید و بازیکنان بسیار زیادی با او به مشکل خورده‌اند، که در این مطلب هفت نام را بررسی خواهیم کرد.

آنتونی مارسیال

به گزارش تلگراف، تن‌هاخ و مارسیال پس از شکست یک بر صفر منچستریونایتد مقابل نیوکاسل در داخل رختکن مشاجره داشتند و این سرمربی به تندی از رشفورد و مارسیال به دلیل عدم توجه به نکات تاکتیکی واکنشی تهاجمی داشته است و بسیار از این دو نفر عصبانی بود. مارسیال هنوز در این فصل نتوانسته در یک 90 دقیقه کامل برای منچستریونایتد بازی کند و از طرفی قراردادش روبه اتمام است و با یک مرور برای شش نام دیگر قطعا متوجه می‌شوید که مارسیال را به شرط حضور تن‌هاخ دیگر در ترکیب منچستریونایتد نخواهید دید.

رافائل واران

مدافع فرانسوی پس از شکست یونایتد در دربی شهر منچستر در رختکن از لحاظ ذهنی دچار ناامیدی بود و به همین منظور با تن‌هاخ درگیر شد و البته از آن زمان او را کمتر در زمین بازی دیدیم. سرمربی هلندی یونایتد دلیل غیبت واران را رقابت تیمی عنوان کرد. او در نشست خبری گفت: رافائل واران؟ نمی‌دانم در چه موردی صحبت می‌کنید. واران یک بازیکن بزرگ است و شایعات زیادی همراه با خود دارد اما در درون تیم برای بازی در هر پست رقابت وجود دارد و اگر در منچستریونایتد این موضوع نباشد، در چه باشگاهی باشد؟

جیدون سانچو

او از زمان خروج از دورتموند و انتقال به منچستریونایتد به‌قدری افت کرده که این احتمال وجود دارد که شاید در بین راه او ربوده شده باشد و فردی که هیچ شناختی از فوتبال ندارد جای او را گرفته اما با این حال وینگر 73 میلیون پوندی شیاطین سرخ، پیش از بازی با آرسنال از لیست منچستریونایتد خارج شد و تن‌هاخ درباره او گفت: شما باید در این تیم به یک سطح معمولی برسید تا من شما را برای بازی انتخاب کنم. بنابراین واضح است چرا او در لیست حضور ندارد!

سانچو در واکنش به این صحبت در شبکه‌های اجتماعی نوشت: لطفا هر چیزی را که می‌خوانید باور نکنید! من اجازه نمی‌دهم حرفی بزنید که نادرست است و من در تمرینات این هفته خیلی خوب بودم. دلایل دیگری برای عدم حضور من وجود دارد و تنها کاری که قصد دارم انجام دهم این است که بتوانم دوباره فوتبال بازی کنم تا خودم و هواداران لبخند بزنند. 

تن‌هاخ با اخراج او از تیم اصلی به این نوشته واکنش نشان داد و اکنون هیچ علائم مثبتی میان این دو نام دریافت نمی‌شود.

کریستیانو رونالدو

قطعا این را به‌خاطر خواهید داشت. یک سال پیش همزمان با جام جهانی 2022 قطر رونالدو در مصاحبه با پیرس مورگان با خشم از تن‌هاخ صحبت کرد. رونالدو درباره تن‌هاخ اینگونه گفت: برای او احترامی قائل نیستم چرا که او نیز احترامی به من نشان نداده است. وقتی فردی به من احترام نمی‌گذارد، من هم هرگز به او احترام نمی‌گذارم. مردم باید این حقیقت را بدانند که به من خیانت شده و نه تنها مربی بلکه دو یا سه بازیکن دیگر، هیچ‌کدام من را نمی‌خواهند.

در نهایت تن‌هاخ او را هم کنار گذاشت و با توجه به رتبه منچستریونایتد در پایان فصل این اقدام تحت عنوان درست‌ترین تصمیم تن‌هاخ در این تیم عنوان شد.

زیدان اقبال 

در تور پیش فصل و تابستانی استرالیا بود که کلیپی از تمرین منچستریونایتد منتشر شد: توپ را روی زمین نگه دارید! زیدان! سلام (با فریاد) 

این خشم تن‌هاخ نسبت به نحوه انتقال توپ زیدان بود که در نهایت هم در پیش فصل یک دقیقه هم به این بازیکن بازی نداد تا مشکل خودش را با این بازیکن به‌صورت آشکار نمایان کند و پس از آن هم با قرارداد نامش در لیست مازاد، به دوران حرفه‌ای این ستاره عراقی پایان داد. لازم به ذکر است این اتفاق در شرایطی رخ داد که زیدان در همان تابستان با قراردادی بلند مدت رویای بازی در تیم اصلی را در سر می‌پروراند؛ اتفاقی که اکنون خیلی دورتر از او خواهد بود.

نوا لانگ

در جریان پیروزی آژاکس در جام حذفی هلند در سال 2019، لانگ اولین گل خود را به ثمر رساند اما تن‌هاخ با این بازیکن از لحاظ نگرش و سبک بازی مشکل داشت. تن‌هاخ ناگهان فریاد زد: نوا، باید در عمق بدوی نه عرض!

تن‌هاخ قبل از اینکه پاسخی دریافت کند، صدایش را بلندتر کرد و گفت: تو باید فقط سکوت کنی و این کار را انجام دهی! هی، این بازی برای همه ماست نه فقط تو!

لانگ بعد از این بازی نیمکت‌نشین شد و راهی لیگ بلژیک شد و در یک گفت‌وگو گفت: واضح است چرا از خانه جدا شدم. اوضاع بین من و مربی هرگز خوب نبود و همه من را در آمستردام دوست داشتند، جز یک نفر. تکنیک‌های من موجب لبخند مردم می‌شود اما هرکسی نسبت به آن رضایت ندارد و بعد از اینکه به جای عمق، کمی در عرض بازی کردم، گویا به‌طور کل از برنامه‌های تن‌هاخ خارج شوم. قرار بود قرضی اینجا باشم اما او آنقدر عصبانی بود که تنها به فروش رضایت می‌داد و با سکوت از این تیم رفتم.

آندره اونانا

یکی از مطرح‌ترین خریدهای منچستریونایتد در سال 2023 آندره اونانای کامرونی بود که پیش از این که دوباره با تن‌هاخ روبه‌رو شود، در آژاکس اختلاف پیدا کرده بود. میرور در مورد پیروزی دو بر یک آژاکس در فصل 2021/22 مقابل اسپارتا روتردام نوشت: اشتباه منجر به گل اونانا اگر چه از سمت این بازیکن با عذرخواهی همراه شد و حتی آژاکس به پیروزی رسید اما هواداران در هنگام خروج او را هو کردند. 

اونانا پیش از بازی خبری مربوط به جدایی‌اش را لایک کرده بود و همه می‌دانستند که در پایان فصل قطعا جدا می‌شود اما تن‌هاخ هیچ توجه به این موضوع نکرد و حتی به قیمت از دست رفتن فینال جام حذفی هلند مقابل آیندهوون حاضر نشد از او استفاده کند تا اونانا پس از بازی مقابل روتردام، هیچوقت برای باشگاه هلندی بازی نکند. البته این مورد تنها موردی است که در نهایت به آشتی ختم شده و دوباره همکاری آن‌ها شکل گرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها