کد خبر: 696192
تاریخ انتشار :

امیدیان: با این همه تعطیلی لیگ، بحث فنی وجود ندارد!

مربی آلومینیوم اراک می گوید که اگر اشتباهات داوری علیه این تیم نبود، آنها اکنون در رتبه خوبی از جدول رده بندی قرار داشتند.

امیدیان: با این همه تعطیلی لیگ، بحث فنی وجود ندارد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، جلال امیدیان، مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک در نشست خبری پیش از بازی مقابل صنعت‌نفت گفت: خوشحالیم که در خدمت مردم خوب شهر آبادان هستیم. در رابطه با بازی، در لیگی که در پنج ماه، فقط 11 مسابقه انجام شده، نمی توان درباره مسائل فنی صحبت کرد و فوتبال به سمت اتفاقات می رود. هیچ کس نمی تواند بگوید برای این مسابقه تاکتیک خاصی داریم و قطعا پیاده می شود.

وی با اعتراض به وقفه های متعدد در برگزاری مسابقات گفت: شما یک مسابقه برگزار می کنید و مسابقات تا 14 روز تعطیل می شود. نمی توان خیلی درباره مسائل فنی صحبت کرد و هر هفته امکان دارد در مسابقات، اتفاقات غیرمترقبه ای رخ دهد.

او ادامه داد: شرایط ما در جدول مشخص است. در این چند هفته بخاطر اشتباهات داوری خیلی ضرر کردیم و ضربه خوردیم. شاید اگر آن اتفاقات رخ نمی داد، الآن جایگاهمان در جدول بهتر بود. امیدواریم که شرایط بازی جوری پیش برود که هر پنج یا شش روز یکبار بتوان بازی کرد که من بتوانم درباره بحث فنی مسابقات صحبت کنم.

وی درباره داوری نیز گفت: من فقط امیدوارم که داوری جوری باشد که دو تیم راضی باشند و عدالت برقرار شود. هیچ تیمی خواسته ای جز اجرای عدالت ندارد. قطعا تا زمانیکه VAR وارد فوتبال کشور نشود، هر هفته این اتفاقات را خواهیم داشت و همه درباره این موضوع هر هفته صحبت می کنند. امیدوارم داور فردا طوری قضاوت کند که عدالت برای هر دو تیم اجرا شود.

امیدیان در پاسخ به این سوال که پلن اصلی آنها پیروزی در بازی فرداست یا آنها برای مساوی می آیند، گفت: من عرض کردم، در پنج ماه فقط 11 بازی برگزار کردیم. هر هفته امکان مصدومیت بازیکنان وجود دارد. شما نمی توانید به یک ترکیب درست برسید. تمرینات را باید بالا پایین کنید. آقای حسینی در این قضیه مربی بسیار باتجربه ای است ولی زمانیکه این اتفاقات رخ می دهد، برنامه ریزی تمرینات برای خود آقای حسینی نیز سخت می شود. من فقط امیدوارم یک بازی جوانمردانه را شاهد باشیم ضمن اینکه داوری در آن تأثیرگذار نباشد. ان‌شاءالله یک بازی خوب از آب دربیاید.

مربی آلومینیوم در مورد اینکه بازیکنان این تیم در شرایط بازی قرار دارد یا نه، گفت: وضعیت ما هم مثل سایر تیم ها است. حدود 12، 13 روز است که مسابقه ای نداشته ایم. در تمرینات سعی کرده ایم نکاتی که مدنظر آقای حسینی است را انجام دهیم. انجام بازی دوستانه در اراک و یافتن حریف مناسب برای ما سخت است. تا جایی که توانستیم، تلاش کردیم تیم را از لحاظ فنی و روحی و روانی آماده نگه داریم. بچه هایمان شرایط خوبی دارند و امیدوارم بتوانیم بازی خوبی را انجام دهیم و با کسب نتیجه مناسب به اراک بازگردیم.

او درباره اشتباهات داوری در بازی های آلومینیوم گفت: به نظرم نباید زیاد در مورد این مباحث صحبت کرد. عرض کردم، تا زمانیکه VAR و دیگر سیستم های مورد نظر داوران وارد کشور نشود، هر هفته امکان رخ دادن اشتباهات داوری وجود دارد و این قضیه را نمی توانید کتمان بکنید. ما متضرر شده ایم و این مشخص است. ولی داوران در همه جای دنیا اشتباه می کنند. الآن جوری شده که حتی آفسایدها را نمی گیرند و به آنها از طریق VAR اعلام می کنند. شرایط برای فوتبال ما سخت شده چون اشتباهات داوری افزایش پیدا کرده است. به هر حال همانطور که ممکن است بازیکن اشتباه کند، داوران نیز هر هفته امکان اشتباه دارند. امیدوارم زودتر قضیه ورود VAR حل شود و اشتباهات داوری کاهش پیدا کند.

وی درباره بازیکنان محروم و مصدوم نیز گفت: از آنجایی که بازی ها فرسایشی شد، متأسفانه مرتضی تبریزی را به دلیل پارگی رباط صلیبی در اختیار نداریم. لیموچی نیز بازی قبل اخراج شد و حضور ندارد. سایر بازیکنان تمرین کردند و آماده بازی هستند.

امیدیان در پایان و درخصوص برگزاری دیدار فردا ساعت 15 ظهر گفت: به نظرم هوای خوبی است. تا حالا ساعت 3 ظهر آبادان را ندیده ایم. امیدوارم فردا نیز هوا خوب باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها