کد خبر: 696319
تاریخ انتشار :

رسمی: رویای والیبال ایران از این سه کشور می‌گذرد

برنامه لیگ ملت‌های 2024 رسما توسط FIVB اعلام شد که تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی در کشورهای برزیل، ژاپن و فیلیپین مقابل رقبا به میدان خواهد رفت.

رسمی: رویای والیبال ایران از این سه کشور می‌گذرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال در سال 2024 از ماه می تا ژوئن در 9 کشور و چهار قاره برگزار خواهد شد و 32 تیم ملی کشورها در دو بخش مردان و زنان در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی برای صعود به مرحله فینال این رقابت‌ها با هم پیکار خواهند کرد. همچنین درست چند هفته مانده به آغاز المپیک 2024 گروه زنان از 20 تا 23 ژوئن و گروه مردان از 27 تا 30 ژوئن با هم به رقابت خواهند پرداخت.

زنان نخستین گروهی هستند که از 14 تا 19 می در ریودوژانیرو برزیل و آنتالیا ترکیه به میدان می‌روند. یک هفته بعد، مردان مسابقات خود را در همان مکان‌ها آغاز خواهند کرد. مرحله مقدماتی برای زنان از 11 تا 16 ژوئن با میزبانی در هنگ کنگ و ژاپن به پایان می‌رسد و در هفته بعد، مردان مسابقات خود را در لیوبلیانا اسلوونی، و مانیل فیلیپین به پایان خواهد رساند.

هفت تیم برتر در هر گروه به فینال VNL در کنار کشورهای میزبان راه خواهند یافت. شانزده تیم حاضر در لیگ ملت‌های زنان در سال 2024 برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، جمهوری دومینیکن، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، کره، هلند، لهستان، صربستان، تایلند، مدافع عنوان قهرمانی ترکیه و ایالات متحده خواهند بود و در بخش مردان آرژانتین، برزیل، بلغارستان، کانادا، کوبا، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، هلند، مدافع عنوان قهرمانی لهستان، صربستان، اسلوونی، ترکیه و ایالات متحده به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین لیگ ملت‌های 2024 آخرین ایستگاه کسب بلیت صعود به المپیک پاریس خواهد بود. نتیجه هر مسابقه مرحله مقدماتی تورنمنت در رده‌بندی جهانی والیبال FIVB تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر برزیل، کانادا، آلمان، ژاپن، لهستان و ایالات متحده در بخش مردان و در بخش زنان برزیل، جمهوری دومینیکن، لهستان، صربستان، ترکیه و ایالات متحده جواز حضور در مسابقات والیبال بازی‌های المپیک 2024 پاریس را کسب کرده‌اند.

بر این اساس گروه بندی این رقابت‌ها در بخش مردان به شرح ذیل است:

هفته اول 21 تا 26 می 2024 (یکم تا ششم خرداد 1403)

برزیل – ریو دو ژانیرو:

برزیل، صربستان، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کوبا، ژاپن، آلمان

ترکیه – آنتالیا:

ترکیه، فرانسه، لهستان، هلند، آمریکا، کانادا، اسلونی، بلغارستان

هفته دوم 4 تا 9 ژوئن 2024 (15 تا 20 خرداد 1403)

ژاپن

ژاپن، ایران، برزیل، ترکیه، لهستان، بلغارستان، اسلونی، آلمان

کانادا – اوتاوا

کانادا، آرژانتین، ایتالیا، صربستان، آمریکا، هلند، فرانسه، کوبا

هفته سوم 18 تا 23 ژوئن 2024 (29 خرداد تا 3 تیرماه 1403)

اسلونی – لیوبلیانا

اسلونی، صربستان، لهستان، ترکیه، ایتالیا، کوبا، آرژانتین، بلغارستان

فیلیپین – مانیل

ژاپن، ایران، آمریکا، هلند، برزیل، آلمان، فرانسه، کانادا

لازم به ذکر است برنامه مسابقات در روزهای آینده از سوی فدراسیون جهانی والیبال اعلام خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها