کد خبر: 697897
تاریخ انتشار :

فوربس منتشر کرد: زنانی که بر ورزش حکومت می‌کنند

نشریه فوربس در اقدامی سالانه به رونمایی از ورزشکاران پردرآمد سال پرداخت.

فوربس منتشر کرد: زنانی که بر ورزش حکومت می‌کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، سال ۲۰۲۳ کمتر از چند روز دیگر خاتمه می‌یابد و مثل هر سال، نشریه فوربس در سال 2023 نیز لیست پردرآمدترین ورزشکاران زن سال را منتشر کرد. این لیست نشان می‌دهد که در 12 ماه اخیر، کدام ورزشکارها توانسته‌اند در داخل و خارج زمین، درآمد بالایی کسب کنند. این لیست شامل درآمد ورزشکاران از مسابقات ورزشی و همچنین قراردادهای تجاری می‌شود. 

ایگا اشویانتک تنیسور لهستانی با ۲۲ سال سن درآمدی 21.6 میلیون یورویی دارد که 8.9 میلیون از آن از زمین و 12.7 میلیون دیگر از آن از جوانب تبلیغاتی و دیگر مسائل به دست می‌آید.

دومین ورزشکار ایلین گو اسکی‌باز چینی است که ۲۰ میلیون یورو درآمد دارد، البته او به عنوان مدل فروشگاه‌های لباس حضور پیدا می‌کند و کوکو گاوف قهرمان اوپن آمریکا با 19.6 میلیون یورو در جایگاه سوم قرار دارد.  این بازیکن 19 ساله آمریکایی پس از قهرمانی در چهار تورنمنت در سال جاری، علاوه بر گرند اسلم آمریکای شمالی، در تنیس زنان جهان نیز سوم شد.

پس از او تنیسور انگلیسی، اما رادوکانو 13.7 میلیون یورو، نائومی اوزاکا 13.6 میلیون یورو ژاپنی که در سال 2023 به دلیل مرخصی زایمان بازی نکرد، آرینا سابالنکا از بلاروس 13.3 میلیون یورو، جسیکا پگولا 11.3 میلیون یورو آمریکایی، ویلیامز 11 میلیون یورو، النا ریباجینا با اصالتی قزاق 8.6 میلیون یورو و لیلا فرناندز با ملیتی کانادایی 7.9 میلیون یورو درآمد دارند. از ده ورزشکار نخست این لیست، همان‌طور که متوجه شدید، ۹ نفر تنیسور هستند تا درآمدزایی این ورزش را نشان دهد.

پس از این نفرات نوبت به نلی کردا ورزشکار گلف می‌رسد که با 7.4 میلیون یورو درآمد در این سال، در این لیست وجود دارد و این جایگاه را با مگان راپینتو چهره اصلی فوتبال زنان آمریکا شریک است.

هموطنان این دو نفر یعنی کندنس پارکر بسکتبالیست و الکس مورگان، بازیکن تیم زنان ملی ایالات متحده آمریکا، به ترتیب با 7.2 و 7 میلیون رتبه سیزدهم و چهاردهم را به خود اختصاص داده‌اند.

کینوئن ژنگ، تنیسور چینی با 6.5 میلیون، پانزدهم است و سیمون بایلز ژیمناست مشهور آمریکایی و پی وی سیندو بدمینتون باز هندی، در جایگاه شانزدهم مشترک هستند.

در نهایت هم باید به اونس جابور تنیس‌باز تونسی با 5.1 میلیون یورو، بروک هندرسون گلف‌باز کانادایی با 4.9 میلیون یورو و مارکتا وندوروسوا که 4.7 میلیون یورو درآمد دارد تا این لیست بسته شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

پر بازدیدها

دیگر رسانه ها