کد خبر: 699004
تاریخ انتشار :

گزارش زنده: شمس آذر 1 - سپاهان 0

نیمه دوم تحت تاثیر اتفاقات و حواشی مربوط به درگیری هواداران دو تیم آغاز شده است.

 گزارش زنده:  شمس آذر 1 - سپاهان 0
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش‌سه"، پیروزی دو روز قبل استقلال مقابل پیکان سبب شد تا بار دیگر آبی‌پوشان به صدر جدول برگردند و 32 امتیازی شوند. حالا سپاهان 31 امتیازی در آخرین بازی نیم فصل اول در قزوین به دنبال پیروزی است و در سوی دیگر شاگردان سعید دقیقی به دنبال کسب یک برد دیگر و 20 امتیازی شدن. مهم‌ترین اتفاق پیش از آغاز این مسابقه این بود که مدیران باشگاه سپاهان موفق شدند مجوز بازی برای پیام نیازمند، رضا شکاری و رضا اسدی با توجه به خارج کردن نام احسان پهلوان، کاوه رضایی و هادی محمدی از لیست بگیرند.

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های شمس‌آذر و سپاهان را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:

دوشنبه یازدهم دی‌ماه 1402؛ سپاهان - شمس‌آذر قزوین؛ 

ورزشگاه سردار آزادگان قزوین

سوت حمید حاج‌ملک، محمدرضا منصوری و مهدی سیفی/داور چهارم: حسین زمانی/ناظر فدراسیون: حسن‌ کامرانی‌فر

ترکیب شمس آذر

علیرضا جعفرپور، مهدی محمدی، محمدرضا رضایی، هومن ربیع‌زاده، حسین گودرزی0(مصطفی احمدی-'84) ، علی آزادمنش، پوریا سرآبادانی، صادق آلبوصبیح(فراز امامعلی-'67)، امیرمحمد نسایی، علی‌اصغر اعرابی(محمد پاپی-'6+90)، رحمان جعفری(عیسی مرادی-'67).

سرمربی: سعید دقیقی

ترکیب سپاهان

پیام نیازمند، رضا اسدی، برایان دابو، محمد کریمی، فرشاد احمدزاده، آریا یوسفی، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، محمد قربانی، شهریار مغانلو و رضا شکاری(عیسی آل کثیر-'74).

سرمربی: ژوزه مورایس

شرح گل:

شمس‌آذر (۱-۰ دقیقه 6): تیم شمس آذر که از همان دقایق ابتدایی مسابقه از سمت چپ خط هجومی خود خطرناک ظاهر شده بود، موفق شد در دقیقه 6 روی ارسال حسین گودرزی و ضربه سر شیرجه‌ای رحمان جعفری گل اول را ثبت کند.

کارت زرد

شمس آذر:هومن ربیع زاده('75)

سپاهان:محمد کریمی('7+90)

کارت قرمز

سپاهان:ژوزه مورایس('85)

دقایق حساس:

دقیقه 4: ارسال بیرون پای بازیکنان شمس‌آذر از سمت راست خط دفاعی سپاهان با ضربه سر علی آزادمنش با اختلاف بسیار کمی راهی اوت شد.

دقیقه ٢۴: شمس‌آذر دروازه سپاهان را به توپ بسته و سه موقعیت پشت سر هم ایجاد کرد که هر سه موقعیت با واکنش نیازمند به تور دروازه نرسید.

دقیقه ٢۶: شوت سرکش رضا اسدی از داخل محوطه جریمه را به زیبایی جعفرپور در اختیار گرفت.

دقیقه ٢٨: شمس آذر یک موقعیت دیگر به دست آورد که از محوطه شش قدم ضربه مهاجم این تیم پوریا سرآبادانی توسط نیازمند دفع شد.

دقیقه ٣٠: ضربه آریا یوسفی روی تیرک دوم به تیرک مخالف برخورد کرد و در ادامه ضربه رضا اسدی هم مدافعین برگشت دادند.

دقیقه ٣۵: شمس آذر دو موقعیت گلزنی دیگر با ارسال ایجاد کرد که زودتر از تیم میزبان مدافعین سپاهان توپ را دور کردند.

دقیقه ٣٩: علی‌اصغر اعرابی پس از کنار زدن یکی دو مدافع سپاهان در موقعیت تک به تک با پیام نیازمند قرار گرفت ولی این سنگربان یک‌بار دیگر سنگر تیمش را حفظ کرد. در برگشت شوت مهاجم دیگر مهاجمین شمس‌آذر به‌صورت دانشگر برخورد کرد و این بازیکن نقش بر زمین شد تا بازی متوقف شود.

دقیقه ۴٣: یک نفوذ دیگر با پاس رو به عقب بازیکنان شمس آذر همراه شد و پیام نیازمند باز هم با خروج به موقع از رسیدن توپ به مهاجم تیم حریف جلوگیری کرد.

دقیقه ۴۴: شوت رحمان جعفری روی ضربه ایستگاهی با واکنش خوب نیازمند به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۴۵: روی ضربه کرنر این‌بار خروج نیازمند مناسب نبود و ضربه سر مهاجم شمس آذر از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ٣+۴۵: تیم فوتبال سپاهان روی شوت رضا اسدی و ارسال یک کرنر خطرساز شد که بازهم نتوانست راهی به گل پیدا کند.

دقیقه 46: موقعیت خطرناک سپاهان در شروع نیمه دوم با بی‌دقتی شهریار مغانلو همراه بود و توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۵۹: شوت شهریار مغانلو در حالی که موقعیت تک به تک داشت و چرخشی داشت تا شوت بزند با اختلاف زیاد از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۶۰: ضربه سر رضا اسدی به راحتی در اختیار جعفرپور گلر شمس آذر قرار گرفت.

دقیقه ۶۹: شوت خطرناک محمد کریمی کاپیتان سپاهان پس از برخورد به مدافعین شمس آذر به کرنر رفت.

دقیقه ۷۳: شوت شهریار مغانلو از نزدیکی‌های محوطه شش قدم زده شد ولی جعفرپور یک واکنش عالی دیگر نشان داد و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 90: ضربه سر مهاجم تیم فوتبال شمس آذر با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 3+۹۰: سپاهان موفق شد با ضربه سینه شهریار مقانلو به گل برسد ولی کمک داور اول مسابقه منصوری این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد که جنجال زیادی در پی داشت و یک عضو دیگر از تیم فوتبال سپاهان اخراج شد

دقیقه 7+90: جنجال‌های این مسابقه ادامه پیدا کرد و در این دقیقه برخورد بسیار مشکوک شهریار مغانلو با مدافع شمس آذر را خطای مهاجم سپاهان تشخیص دادند تا بار دیگر نیمکت سپاهان به حد انفجار برسد و دو عضو این تیم که فتاحی و سانتوس مربی گلرهای تیم بودند.

در حاشیه

بالاخره تلاش مدیران سپاهان جواب داد و آنها توانستند مجوز بازی پیام نیازمند، رضا شکاری و رضا اسدی را برای مسابقه بگیرند. البته برای این کار آنها مجبور به خارج کردن نام هادی محمدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی از لیست تیم شدند.

*سیاوش یزدانی پس از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت دیگر بار دیگر به فهرست بازیکنان تیم بازگشته است.

*در این مسابقه ژوزه مورایس رامین رضاییان را به دلیل مصدومیت و ارشیا سرشوق را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.

*نکته مهم دیگر این مسابقه بازگشت رضا اسدی، محمد کریمی و برایان دابو به ترکیب اصلی است. این سه بازیکن در مصاف با آلومینیوم اراک اخراج شده بودند و حالا با پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت بار دیگر در ترکیب اصلی حضور دارند.

*سپاهان در صورتی‌که بتواند در این مسابقه به پیروزی دست پیدا کند قهرمان نیم فصل اول رقابت‌های لیگ بیست و سوم لقب می‌گیرد.

*ورزشگاه سردار آزادگان میزبان این مسابقه مملو از تماشاگران پرشور قزوینی است که برای تماشای تیم محبوبشان به استادیوم آمده‌اند.

*شهریار مغانلو پس از اینکه سه موقعیت پیاپی روی دروازه نیازمند ایجاد شد به‌شدت نسبت به عملکرد هم تیمی‌هایش در فاز دفاعی اعتراض کرد.

*سعید دقیقی به دلیل اخراج در مصاف با پرسپولیس این مسابقه را از روی سکوها تماشا می‌کند.

*نیمه دوم مسابقه به دلیل درگیری ای که میان هواداران دو تیم پس از پایان نیمه اول ایجاد شده بود و تا شروع نیمه دوم جریان داشت با تاخیر آغاز شد. بازیکنان سپاهان پس از اینکه برای شروع نیمه دوم وارد زمین شدند، با دیدن اعتراض هواداران سپاهان خواهان رسیدگی به وضعیت انها شدند و برای دقایقی حاضر به بازی نشدند که در ادامه با تلاش مسئولان شرایط برگزاری مسابقه مهیا شد.

*ژوزه مورایس سرمربی پرتغالی تیم فوتبال سپاهان در دقیقه 80 و پس از خطایی که داور علیه سپاهان گرفت به شدت عصبانی شد و به بطری‌های آب کنار زمین شوت زد که این اقدام او با کارت زرد داور جریمه شد.

*حاج ملک دقایقی پس از نشان دادن کارت زرد اول به مورایس به دلیل ادامه اعتراضات او در دقیقه ۸۵ کارت زرد دوم را هم به سرمربی پرتغالی سپاهان نشان داد و از کنار خط اخراجش کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها