کد خبر: 699645
تاریخ انتشار :

مافیای PSG: افشاگری جدید از توپ طلای 2021

در فرانسه حالا جزئیات بیشتری از رسوایی همکاری پی‌اس‌جی با مدیر سابق فرانس فوتبال برای رسیدن توپ طلای 2021 به لیونل مسی فاش شده است.

مافیای PSG: افشاگری جدید از توپ طلای 2021
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، لوموند و مدیاپارت رابطه بین پاری‌سن‌ژرمن و پاسکال فره، سردبیر فرانس فوتبال تا ژانویه 2023، را فاش کرده‌اند.

دیروز لوموند و سپس مدیاپارت تحقیقاتی را منتشر کردند که در آن روابط ممتاز بین ژان مارسیال ریبس، مدیر مطبوعات و روابط رسانه ای تیم اول پی اس جی از سال 2017 تا 2022 و پاسکال فره، سردبیر فرانس فوتبال تا ژانویه 2023، برجسته شد. فرانس فوتبال و نشریه اکیپ هر دو متعلق به گروه آمائوری هستند.

در گزارش بازرسی عمومی پلیس ملی (IGPN) در نوامبر 2023 که در لوموند منتشر شده، می‌خوانیم: «از رییس برای تهیه بلیت مسابقات فوتبال پی‌اس‌جی برای روزنامه نگاران، سیاستمداران، مقامات منتخب، اعضای کابینه وزیران یا ریاست جمهوری، هنرمندان درخواست شده بود. او گاهی از آنها خدمات می‌داد، آن هم به صورت ویژه و خصوصی. خدماتی که او از او درخواست یا پیشنهاد می‌شد، به طور خاص به پاسکال فره مربوط می‌شدند.»

افشاگری‌هایی که به دنبال تحقیقات قضایی توسط دادستانی پاریس در سال 2022 در مورد تخلفات ادعایی در پاری‌سن‌ژرمن آغاز شد، به‌ویژه نشان‌ می‌دهند که مقاله‌‌ای منتشرشده در نشریه اکیپ علیه ناصر الخلیفی، اکنون از اخبار فرانس فوتبال به دستور پاسکال فره حذف شده است. 

همچنین مشخص شده است که پاسکال فره سفرهایی به قطر داشته و تمام هزینه‌ها توسط پی‌اس‌جی پرداخت شده است. او برای تماشای دو بازی بیرون خانه پی‌اس‌جی در لیگ قهرمانان به طور خاص برابر دورتموند (پشت درهای بسته) نیز دعوت شده بود. همه اینها با تلاش ژان مارسیال ریبس برای تأثیرگذاری بر نتیجه توپ طلای 2021 همراه بود. توپ طلایی که به لیونل مسی تعلق گرفت و بسیاری آن را حق روبرت لواندوفسکی می‌دانستند.

مدیر سابق ارتباطات پی‌اس‌جی از اول دسامبر 2023 به دلیل هفت جرم از جمله فساد مالی تحت بازجویی قرار گرفته است. پاسکال فره در ژانویه 2023 فرانس فوتبال را ترک کرد و مدیر روابط مطبوعاتی و رسانه‌ای تیم اول پی‌اس‌جی شد.

لیونل دانگومائو، مدیر تحریریه اکیپ و فرانس فوتبال در تاریخ یکم سپتامبر 2023 گفته بود: «توپ طلای مردان پس از رأی هیئت داوران (100 روزنامه نگار از 100 کشور مختلف) اعطا می‌شود که از آن در برابر هرگونه تلاش برای نفوذ محافظت می‌کند و صداقت و استقلال این جایزه را تضمین می‌کند.»

لازم به ذکر است که در سال 2021 تعداد روزنامه‌نگارانی که برای توپ طلا رای دادند 180 نفر بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها