کد خبر: 699672
تاریخ انتشار :

رسمی: انصراف ناگهانی دو گزینه تیم ملی والیبال

نخستین نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال با ساختار جدید پس از 200 دقیقه مباحث فشرده چندین مصوبه مهم داشت.

رسمی: انصراف ناگهانی دو گزینه تیم ملی والیبال
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال امروز (یکشنبه 17 دی) با حضور دکتر وحید مرادی سرپرست فدراسیون، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، مصطفی کارخانه، منوچهر پورحسن، علی فتاحی، پدیده بلوری‌زاده، امیر طلوع‌کیان و‌ جواد مهرگان (به صورت آنلاین) برگزار شد.

سرپرست فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست گفت: در شورای مشورتی بررسی اجمالی روی چهار گزینه سرمربیگری داشتیم و دکتر داورزنی هم به این گزینه‌ها رسیده بود و در جلسه پیش به دوستان گفته بودم که قصد داریم یکی از مهم‌ترین تصمیمات را درباره والیبال ایران بگیریم و در آن جلسه صحبت‌های بسیاری مطرح و دوستان نظراتشان را بیان کردند.

وحید مرادی تصریح کرد: از آن جلسه به کمیته کوچک‌تری رسیدیم تا بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم. اعضای کمیته فنی بر اساس نظرات شورای مشورتی و با در نظر گرفتن تعارض منافع افراد انتخاب و دعوت شده‌اند و در جلسات بعدی هم می‌توانیم متناسب با نظرات افراد افراد جدیدی دعوت نماییم. نمی‌دانم در این جلسه به نتیجه می‌رسیم یا خیر و این بستگی به شما دوستان دارد، اما امیدوارم امروز در این جلسه بتوانیم به جمع‌بندی برسیم.

وی در ادامه گزارشی از جلسات و مذاکرات روز گذشته خود با گزینه‌های مدنظر در فاصله برگزاری جلسه شورای مشورتی و کمیته فنی ارائه داد و سپس اعضا به بحث بررسی در خصوص گزینه‌ها پرداختند.

 

پس از مباحث مفصل در نشست 200 دقیقه‌ای نخستین جلسه کمیته فنی با ساختار جدید، موارد زیر به تصویب اعضای کمیته فنی رسید:

مدت‌هاست که فدراسیون والیبال در تلاش است تا بهترین تصمیم را برای والیبال کشور بگیرد و بهترین مربی که تجربه بالا و شرایط فنی خوبی دارد را در رأس والیبال کشور قرار دهد و کمیته فنی به صورت منظم و هفتگی با حضور اعضا برگزار گردد و در صورت لزوم افراد جدید به این کمیته دعوت شود.

15 گزینه خارجی و یک مربی داخلی بررسی و در نهایت چهار گزینه باقی ماندند. با توجه به اینکه دو گزینه از چهار گزینه مورد نظر و مورد تأیید، براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی نامعلوم به یکباره از همکاری با فدراسیون والیبال ایران انصراف دادند، فدراسیون والیبال با توجه به حساسیت موضوع و فرصت زمانی تا پایان مسابقات باشگاهی با دقت بیشتر و فکر کردن به گزینه‌ها دیگر و باکیفیت‌تر، با چند مربی تراز اول جهان وارد مذاکره شود و این نفرات در کمیته فنی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند تا به دور از هر گونه شتابزدگی و خارج از هر گونه جریان‌های وابسته در فضای مجازی که موجب تغییر در روند مذاکرات شود، در کمال دقت ضمن برگزاری جلسات هفتگی با گزینه‌های جدید مطرح شده مذاکرات انجام شود.

کمیته فنی با دقت کامل، به دور از هرگونه فشارهای برخی از شبکه‌های مجازی که به صورت هدفمند برای انتخاب گزینه خاص فعالیت می‌کنند، با در نظر گرفتن منافع والیبال ایران با صرف زمان بیشتر و دقت کافی اقدام به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران کند تا بهترین فرد ممکن برای هدایت تیم ملی انتخاب شود. هر گونه شتابزدگی و تاثیرپذیری خارج از منافع والیبال ایران غیر قابل‌قبول خواهد بود.

با پیشنهاد سرپرست فدراسیون و موافقت کمیته فنی پاداش ویژه برای صعود به المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال مردان ایران در نظر گرفته شد.

همچنین با توجه به لزوم محرمانگی جزئیات و کلیات جلسات فنی به جهت تاثیر در روند مذاکرات و انتخاب‌ها در تمامی بخش‌های تیم‌های ملی، مقرر شد تا دکتر محمود افشاردوست به عنوان سخنگوی کمیته فنی مصوبات و اخبار مربوط به کمیته فنی را اعلام کند.

در این جلسه مهدی احمدی‌آذر به عنوان مشاور و مدیر حوزه ریاست، سید میلاد تقوی به عنوان مشاور اجرایی و محسن ترابی به عنوان سرپرست دبیری حضور داشتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها