کد خبر: 699918
تاریخ انتشار :

پیشنهاد جنون‌آمیز سعودی: 2750 میلیون در سال!

عربستان بعد از جذب ستاره‌ها و فوق ستاره‌های فوتبال دنیا حالا طرحی جالب و دیوانه‌وار را برای دسته‌های پایین‌تر خود دنبال می‌کند.

پیشنهاد جنون‌آمیز سعودی: 2750 میلیون در سال!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، مارکا با والنتین بوتلا نیکولاس، مدیر عامل "FutbolJobs"، صحبت کرده است تا ورود عربستان سعودی به دنیای فوتبال را پس از تغییر رویه‌اش، تحلیل کند.

نیکولاس فاش کرد که حالا بازیکنانی برای لیگ سوم عربستان سعودی مورد نیاز هستند. حقوق: بین ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ یورو به همراه خانه! 

این یکی از پیشنهادات عجیب و غریب بازار جدید است که ورزش عربستان را زیرورو است. ورود عربستان سعودی به دنیای فوتبال، در کنار سرمایه‌گذاری بسیار زیاد، اهدافی بلند را دنبال می‌کند؛ در حالی که سعودی‌ها سعی می‌کنند با پنج قدرت بزرگ جهان، فوتبال خود را به همان سطح برسانند.

اگرچه در ابتدا هدف، شکار بازیکنان بسیار خوب بود که قراردادشان در شرف اتمام بود یا در آستانه پایان حرفه خود بودند (مورد کریستیانو رونالدو)، اما پیشنهادی که بنیاد "فوتبال جابز" را لرزاند، این بود: قصد عربستان این است که ساختار کلی سیستم فوتبال خود را با بازیکنان اروپایی بازسازی کند. 

جاه طلبی سعودی

این کشور دوباره نشان داده است که پول، عامل اصلی جذب بازیکن است، اما هدف آنها دیگر تنها خرید نام‌های بزرگ نیست. به همین دلیل، مارکا با والنتین بوتلا نیکولاس، مدیر عامل فوتبال جابز، صحبت کرده است تا ورود عربستان سعودی به دنیای فوتبال را تحلیل کند. موسسه‌ای که پلتفرمی در سال 2013 برای ارتباط مستقیم کاربران مختلف در دنیای فوتبال ایجاد کرد.

«چند ماهی است که متوجه شده‌ایم، پیشنهادات بسیار زیادی از عربستان سعودی به تمام رده‌ها و سطوح ورود کرده است»، او با این جمله شروع می‌کند و سپس در مورد پیشنهادی که همه چیز را تغییر داد، صحبت کرد: «این یک موردی بود که در ژوئن مطرح کردیم و چند هفته بعد وایرال شد. حقیقت این است که بازخوردی که دریافت کردیم، فوق‌العاده بود. هزاران تعامل روزانه در ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و واتساپ برای درخواست اطلاعات از آن پیشنهاد از طریق این سایت دریافت شد. در آن لحظه، ما فهمیدیم که این بازار در حال حاضر واقعی است و مردم فوتبال متوجه شدند که تقاضا تنها برای نام‌های بزرگ نیست.»

پیشنهادی که همه چیز را تغییر داد

این پیشنهاد که در سایت به عنوان فوری دسته‌بندی شده بود، بین ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ یورو به همراه یک خانه تعیین شده بود که هزینه ثابت آن را باشگاه پرداخت می‌کرد. علاوه بر این، موقعیت‌های مورد نیاز در زمین که بیشترین تقاضا را دارند، مشخص شده بود: مهاجم نوک، وینگر چپ، وینگر راست، هافبک میانی خلاق، هافبک دفاعی و مدافع مرکزی. در این پیشنهاد، دروازه‌بانان حضور نداشتند.

برای پی بردن به ارزش این پیشنهاد باید به این نکته توجه کرد که حداقل حقوق در لیگ سوم اسپانیا ۳۵٬۰۰۰ یورو در سال است که در طول ۱۲ ماه سال به حقوق ماهانه ۲۹۱۶ یورو تقسیم می‌شود. البته، این مبلغ برای بازیکنانی است که در تیم‌هایی با درآمد بیشتر از ۵۰۰۰۰۰ یورو از حق پخش تلویزیونی استفاده می‌کنند. بنابراین در واقع این ارقام کمتر هستند.

نیکولاس می‌گوید: «مهم این است که ما نماینده و ایجنت نیستیم و برای معامله یا استخدام پول دریافت نمی‌کنیم. درآمدهای ما از مشترکین ما، بیش از ۳۰۰۰ در سراسر جهان، به دست می‌آید. ما بازیکنان را انتقال نمی‌دهیم، فقط یک بستر را برای فوتبالیست، مربی و فیزیوتراپ، با یا بدون نماینده، فراهم می‌کنیم تا با باشگاه‌هایی که نیاز به پوشش یک پروفایل خاص دارند، آشنا شوند و با آنها تعامل داشته باشند»، او این را برای جلوگیری از سوءتفاهم می‌گوید.

در این پلتفرم همچنین پیشنهاد شغل رویایی "پنج میلیون دلار برای آموزش در عربستان نیز دیده می‌شود که بیشترین رقم در 10 سال حیات این پلتفرم است. پنج میلیون دلار برای یک تیم فنی کامل که در نهایت پس از رسیدن توافق با یک گروه، از سایت حذف شد.

اولین پیشنهاد برای فوتبال زنان عربستان

در این پلتفرم درخواست‌هایی برای مربیان و بازیکنان برای فوتبال زنان نیز بود که به‌خاطر یک‌سری مسائل از پرداختن به جزئیات آن خودداری شد.

آنها به دنبال بازیکنان برای لیگ ۱ و ۲ بودند. حقوق برای لیگ یک حدود ۵۰۰۰ دلار بود و الزام اساسی حضور بازیکن در جام جهانی فوتبال زنان اخیر بود. پاسخ همچنین شگفت‌انگیز بود: ۹۳۵ نفر درخواست دادند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها