کد خبر: 700067
تاریخ انتشار :

آنالیز گروه ایران به دست روزنامه مطرح عربستانی

روزنامه الریاضیة به بررسی گروه ایران در جام ملت‌های آسیا پرداخت.

آنالیز گروه ایران به دست روزنامه مطرح عربستانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از روز جمعه آغاز می‌شود و تیم ملی ایران از روز یکشنبه و دیدار برابر فلسطین، کار خود را در این مسابقات آغاز می‌کند. روزنامه الریاضیة نیز در همین خصوص و طی گزارشی، به بررسی گروه ملی پوشان پرداخته است.

این روزنامه نوشته است که ایران از سال 1976 و غیبت در فینال‌های جام ملت‌های آسیا، به دنبال کسب چهارمین قهرمانی خود در قاره است، جایی که ملی پوشان پیش از این و در سال‌های 1968، 1972 و 1976 توانسته بودند که کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند.

الریاضیة با اعلام اینکه سردار آزمون، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش شاخص‌ترین بازیکنان تیم ملی هستند، به بررسی چند آمار از ملی پوشان پرداخته از جمله اینکه بازیکنان ایران به طور میانگین دارای 42 بازی ملی هستند و میانگین سنی آنها نیز 29 سال است.

الریاضیة برای این گزارش از تیتر جنگ سفیدها استفاده کرده و به رنگ پیراهن تیم‌های ملی ایران و امارات اشاره دارد که در واقع این روزنامه رقابت اصلی گروه سوم جام ملت‌های آسیا را بین ایران و امارات پیش بینی کرده است.

این روزنامه همچنین نوشته است که چهارده بازیکن حاضر در لیست تیم ملی ایران، خارج از کشور مشغول فعالیت هستند و رتبه تیم ملی در رنکینگ فیفا نیز 21 جهان است.

الریاضیة سپس به بررسی عملکرد ایران در تاریخ جام‌های ملت‌‎های آسیا در دوره‌های پیشین پرداخته است. جایی که ایران 68 مسابقه در این پیکارها انجام داده و حاصل آن، 41 پیروزی، نوزده تساوی و هشت شکست بوده است. ملی پوشان در این تورنمنت 131 مرتبه موفق به گلزنی شده‌اند و 48 بار نیز دروازه ایران باز شده است.

در ادامه نیز این روزنامه به بررسی تیم‌های امارات، فلسطین و هنگ کنگ، تیم های همگروهی ایران پرداخته است و از امارات به عنوان تیمی که شانس زیادی برای صعود از این گروه برخوردار است، یاد شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها