کد خبر: 700477
تاریخ انتشار :

ایران 4- فلسطین 1، آماده برای رقابت

ملی‌پوشان ایران در نخستین بازی جام ملت‌های آسیا درخشان ظاهر شدند.

ایران 4- فلسطین 1، آماده برای رقابت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان جام جهانی 2022 و حضور امیر قلعه‌نویی در 13 بازی پیاپی نمایش درخشانی داشت و توانست 11 پیروزی و دو تساوی به دست بیاورد و با روحیه مناسبی به استقبال جام ملت‌های آسیا و نخستین دیدار مقابل فلسطین رفت تا بتواند مقتدرانه این رقابت‌ها را آغاز کند که همین اتفاق هم افتاد و یک گل سریع در ثانیه 64 توسط کریم انصاری‌فرد زد و در ادامه هم سه گل دیگر توسط شجاع خلیل‌زاده، مهدی قایدی و سردار آزمون در مقابل تک گل صیام به ثمر رساند تا در نهایت به برتری 4 بر یک در نخستین دیدارش در جام ملت‌ها دست پیدا کند.

گزارش لحظه به لحظه "ورزش سه" از دیدار تیم‌های ملی ایران و فلسطین را در همین صفحه دنبال کنید:

جام ملت‌های آسیا 2023 – گروه C - بازی اول / یکشنبه: 1402/10/24 ؛ ساعت: 21 / ورزشگاه: اجوکیشن‌سیتی- الریان / تماشاگر: 27691 نفر

داور: عبدالرحمن الجاسم (قطر) / کمک‌ها: طالب سالم و سعود احمد؛ داور چهارم: هنا هتاب (سوریه)/ داور و کمک داور وی‌ای‌آر: عبدالله المری و خمیس المری (قطر)

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند | محمدحسین کنعانی‌زادگان | شجاع خلیل‌زاده (43- سیدمجید حسینی) | صادق محرمی (81- رامین رضاییان) | احسان حاج‌صفی | سعید عزت‌اللهی | سامان قدوس (90- امید ابراهیمی) | علیرضا جهانبخش | مهدی قایدی (46- محمد محبی) | مهدی طارمی | کریم انصاری‌فرد (46- سردار آزمون)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

تیم ملی فلسطین

رامی حماده | یاسر حامد (46- محمد صالح) | مایکل ترمانینی | مصعب البطاط | محمد رشید | آدی خاروب | کامیلو سالدانا (46- محمد عبدالکریم خلیل) | تامر صیام (84- سامر زبیده) | محمد ابوورده | شهاب قنبر (64- علی الدباغ) و زید قنبر (64- علاءالدین حسن)

سرمربی: مکرم دبوب

کارت زرد:

مایکل ترمانینی (10) ، کامیلو سالدانا (40)، تامر صیام (43)، زید قنبر (52)، محمد خلیل (81)، محمد صالح (3+90) از فلسطین

محمدحسین کنعانی‌زادگان (17) از ایران

شرح گل‌ها:

ایران یک - فلسطین صفر (دقیقه 2: کریم انصاری‌فرد): پاس احسان حاج‌صفی در سمت چپ زمین برای مهدی قایدی را این بازیکن به میانه زمین برد و به سامان قدوس رساند که این بازیکن دوباره قایدی را در جناح چپ صاحب توپ کرد و ارسال چیپ و زیبای این بازیکن را قدوس با مهار عالی به کریم انصاری‌فرد رساند تا این بازیکن یک دقیقه و 4 ثانیه پس از شروع بازی با ضربه بغل پا اولین گل جام ملت‌ها را برای ایران بزند.

ایران 2 - فلسطین صفر (دقیقه 14: شجاع خلیل‌زاده): ضربه ایستگاهی به دست آمده برای تیم ملی ایران با خطا روی سامان قدوس در پشت محوطه جریمه فلسطین را قدوس با ارسال تماشایی به مقابل تیرک دوم فرستاد تا شجاع خلیل‌زاده به شکل تکل زدن و شوت محکم گل دوم را بزند.

ایران 3 - فلسطین صفر (دقیقه 38: مهدی قایدی): کار تیمی عالی بازیکنان ایران نتیجه داد و علیرضا جهانبخش پس از اینکه توپ را از کریم انصاری‌فرد گرفت، با یک پاس در عمق زمینی مهدی قایدی را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این ستاره ریزنقش با شوت سرضرب و زمینی گل سوم را به ثمر رساند.

ایران 3 - فلسطین 1 (دقیقه 6+45: تامر صیام): ضربه ایستگاهی به دست آمده برای فلسطین در میانه میدان و ارسال توپ به محوطه جریمه را عزت‌اللهی دفع کرد، اما توپ به تامر صیام رسید تا ضربه سر به تور دروازه بچسبد و گل اول فلسطین را در جام بزند.

ایران 4 - فلسطین 1 (دقیقه 55: سردار آزمون): نمایش عالی بازیکنان ایران باز هم منجر به گل شد و این بار پاس رو به جلوی علیرضا جهانبخش را سامان قدوس با یک پاس در عمق دیدنی از بین دو مدافع فلسطین عبور داد و به صادق محرمی رساند که فرار سریع و در ادامه ارسال زمینی این بازیکن را رامی حماده به شکل ناقص برگشت داد تا سردار آزمون از راه برسد و زودتر از مهدی طارمی توپ را با پای چپ تبدیل به گل کند.

بهترین بازیکن:

سامان قدوس شبی استثنایی در ترکیب تیم ملی ایران داشت و توانست پاس دو گل ابتدایی را بدهد و روی گل سوم هم تاثیرگذار باشد و نمایش موثرش مقابل فلسطین کاملا به چشم بیاید و بهترین بازیکن زمین شود.

بولت ذوب آهناتفاق ویژه:

تیم ملی ایران در شروع جام ملت ها غافلگیر نشد و چهار گل به فلسطین زد و با وجود اینکه یک گل دریافت کرد، اما توانست بازی سراسر هجومی داشته باشد و از موقعیت های خود بهره ببرد و با روحیه این رقابت ها را آغاز کند.

لحظات حساس:

دقیقه 22: علیرضا جهانبخش با توپ‌گیری عالی وارد محوطه جریمه فلسطین شد و قصد داشت با پاس در عرض توپ را به مهدی طارمی برساند که رامی حماده با واکنش عالی توپ را دفع کرد.

دقیقه 23: بیرانوند توپ ارسالی به محوطه جریمه ایران را در اختیار گرفت.

دقیقه 53: خطای به دست آمده برای تیم ملی ایران روی طارمی پشت محوطه جریمه فلسطین را سعید عزت اللهی با شوت روی پا زد که توپ با اختلاف کم از کنار دروازه رد شد.

دقیقه 71: نزدیک بود مهدی طارمی اولین گل خود در جام ملت‌های آسیا را بزند که ضربه این بازیکن در محوطه جریمه پس از برخورد به دست مصعب البطاط به کرنر رفت که داور قطری در این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه 72: رامی حماده با خروج از دروازه نگذاشت حمله ایران روی سر آزمون به نتیجه برسد و محبی گلزنی کند.

دقیقه 74: علی الدباغ با فرار به محوطه جریمه ایران موقعیت‌سازی کرد که شوت او برگشت داده شد و در ریباند هم ضربه علاءالدین را کنعانی برگشت داد.

دقیقه 78: محمد محبی با فرار از سمت چپ محوطه جریمه فلسطین موقعیت‌سازی کرد که شوت محمد محبی را رامی حماده برگشت داد و در ریباند هم جهانبخش نتوانست از توپ بهره ببرد و گلزنی کند.

دقیقه 79: تامر صیام نفوذ خوبی تا محوطه جریمه ایران داشت ولی سرتوپ و شوت فنی او به بیرون رفت.

دقیقه 87: چرخش مهدی طارمی و شوت زمینی او از پشت محوطه جریمه را گلر فلسطین در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 2+90: شوت راه دور علاءالدین حسن را بیرانوند به خوبی دفع کرد و نگذاشت دروازه‌اش برای دومین بار باز شود.

دقیقه 2+90: سردار آزمون با توپ‌ربایی استثنایی از محمد صالح در میانه زمین می‌توانست یک موقعیت عالی گلزنی به وجود بیاورد که این مدافع فلسطین با تکل سد راه او شد تا عبدالرحمن الجاسم کارت قرمز را به او نشان بدهد، اما این داور قطری پس از اعلام کمک‌های ویدئویی و بازبینی صحنه، از تصمیم خود صرف نظر کرد و کارت زرد را به صلاح نشان داد.

حواشی:

* مهدی طارمی در زمان ورود ملی پوشان به استادیوم بیشتر از همه مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

* تماشاگران فلسطین بیشتر از هواداران ایرانی هستند.

* فضای بیرون از استادیوم در زمان منتهی به شروع مسابقه آرام دنبال می‌شد.

* هواداران دو تیم با زدن طبل مشغول به خوشحالی بیرون از ورزشگاه بودند.

* بازی با یک دقیقه سکوت به احترام شهدای فلسطین در حوادث اخیر آغاز شد.

* سعید عزت‌اللهی در لحظات ابتدایی احساس مصدومیت کرد و روزبه چشمی مشغول به گرم کردن شد.

* شجاع خلیل‌زاده پس از باز کردن دروازه فلسطین خوشحالی نکرد.

* پس از گل شجاع مقابل فلسطین، آهنگ سالار عقیلی برای ایران در استادیوم پخش شد.

* سامان قدوس که خطای منجر به گل دوم و پاس گل آن را داده بود، احساس مصدومیت داشت ولی به کارش ادامه داد.

* شجاع خلیل‌زاده با درد در نیمه اول بازی می‌کرد و احتمال تعویض او وجود دارد.

* شجاع خلیل‌زاده، زننده گل دوم ایران مقابل فلسطین، پس از سپری کردن دقایق طولانی با مصدومیت و احساس درد از ناحیه مچ پا، در دقیقه 44 جای خود را به سید مجید حسینی داد.

* صادق محرمی در دقیقه 77 احساس مصدومیت کرد، اما پزشک تیم به کادرفنی اعلام کرد می‌تواند به بازی ادامه بدهد تا برای دومین بار تعویض اجباری برای ایران اتفاق نیفتد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها