کد خبر: 700548
تاریخ انتشار :

تنها، بدون حامی: ژاوی فقط یک راه دارد

ژاوی بعد از شکست از رئال سعی داشت خودش را امیدوار و مطمئن نشان دهد اما واقعیت این است که او برای بقا فقط یک راه دارد.

تنها، بدون حامی: ژاوی فقط یک راه دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، روزهای سختی برای بارسلونا به‌طور کلی و برای ژاوی هرناندز به‌طور خاص در راه است. چهره درهم و آشفته سرمربی بارسا پس از شکست دردناک ال‌کلاسیکو شب گذشته در فینال سوپرجام اسپانیا گویای همه چیز بود.

نمایش افتضاح در ال‌کلاسیکو

بارسا دیشب به‌خاطر سستی و تزلزل دفاعی‌اش محکوم شد. مدافعانی که جشنواره گل تیم آنچلوتی را تسهیل کردند، از جمله هت‌تریک وینیسیوس را. شکست تلخ از رئال در عربستان سعودی جای خود، از قبل هم صداهای انتقادی نسبت به ژاوی سابق شنیده می‌شد با این حال باشگاه تضمین می‌کند که ژاوی حداقل تا پایان فصل باقی خواهد ماند و خبری از برکناری و تصمیمات سخت‌گیرانه نیست.

ژاوی پس از بازی فینال کتمان نکرد که تداوم او دوباره زیر سوال خواهد رفت، زیرا می‌دانست موقعیت او اکنون بیش از همیشه در کانون توجه قرار دارد. البته که از ابتدا هم بود اما ژاوی اطمینان دارد که خود را قادر به صاف کردن مسیر بارسا می‌بیند.

ژاوی گفت: «من آماده هستم تا انتقادات را تحمل کنم. قبلاً هم انتقاداتی بوده اما من به پروژه و توانایی‌های خودم ایمان دارم. معتقدم که ما می‌توانیم وضعیت را عوض کنیم. سه عنوان دیگر باقی مانده است که باید آنها را به دست بیاوریم.»

اما بازیکنان بارسا به این شکست چه واکنشی نشان دادند؟

سرخی روبرتو گفت: «امیدوارم این شکست به ما آسیب نزند. ما عصبانی هستیم و به غرور ما برخورده است. اما روز پنجشنبه یک رقابت دیگر برگزار می‌شود. ما باید از اشتباهات و این شکست‌ها درس بگیریم، اما هنوز مسابقات دیگری باقی مانده است. ما از این وضعیت بد خارج خواهیم شد. من به این تیم اعتماد دارم و باید به همین مسیر ادامه دهیم.»

سرخی در ادامه گفت: «دو گل در 10 دقیقه به ما آسیب زیادی زد.»

بارسلونا قبل از وقت استراحت سه گل دریافت کرد که هر سه گل از وینیسیوس بود. رودریگو گل چهارم را در نیمه دوم و پس از نمایش دفاعی فاجعه بار دیگر از بارسا به ثمر رساند. در این بازی بیش از همه دو بازیکن ناامیدکننده بودند، دو رهبر خط دفاعی: آرائوخو و کنده.

پیام آرامش از باشگاه

چهره جدی و البته غمگین خوان لاپورتا در پایان مسابقه یک درام واقعی بود، اما از طرف باشگاه شب گذشته اطمینان داده شد که هیچ تصمیمی در چند ساعت آینده اتخاذ نخواهد شد که بر سرنوشت مربی تأثیر بگذارد. تداوم حضور ژاوی روی نیمکت بارسا (فعلا) در خطر نیست. 

دکو (مدیر ورزشی) شب گذشته گفت: «اکنون زمان صحبت در مورد آینده ژاوی نیست. او اعتماد رئیس و مدیریت ورزشی را دارد. این یک شکست سخت است که باید در مورد آن صحبت کرد، اما چیزی را تغییر نمی‌دهد.»

گارد پایین ژاوی

دومین شکست چهار گله از رئال در یک سال، ژاوی را در موقعیتی خطرپذیر قرار داده است. او فعلا ماندنی است ولی خوب می‌داند که مدافعان زیادی در باشگاه ندارد و با یک اشتباه بزرگ دیگر، خطر اخراج وجود خواهد داشت. بارسا به سرعت فرصت جبران دارد و این را مدیران باشگاه نیز به یاد داشتند. شاید به همین دلیل بحث تصمیم‌گیری در مورد آینده ژاوی مطرح نشد.

روز پنجشنبه یک بازی مهم دیگر برای بارسا وجود دارد: آبی و اناری‌ها در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی مقابل یونیونیستاس دسته سومی بازی می‌کنند. بارسا در سالامانکا نمی‌تواند و در واقع اجازه ندارد شکست بخورد. در غیر این صورت، ژاوی دیگر حتی یک حامی هم در باشگاه نخواهد داشت. در این هیچ تردیدی نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها