کد خبر: 700645
تاریخ انتشار :

خشم بازیکنان کره و کلینزمن از داور بدنام چینی

پنج کارت زرد به ستاره‌های کره جنوبی، خشم شدید رسانه‌های سئول را به دنبال داشته است.

خشم بازیکنان کره و کلینزمن از داور بدنام چینی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، داور بدنام در فوتبال؛ این توصیف تند رسانه اسپورت نیوز کره جنوبی از فو مینگ، داور بازی این تیم مقابل بحرین است که با گزارشی تند علیه این چهره مشهور داوری فوتبال آسیا همراه شده است.

ماجرا به اتفاقات بازی روز گذشته برمی‌گردد. جایی که کره باوجود پیروزی ۳-۱ مقابل حریف، با تلخ‌کامی زمین را ترک کرد چرا که پنج بازیکن این تیم با کارت زرد جریمه شدند.  

اگرچه اخطارها در مرحله بعدی پاک خواهند شد اما آنچه در این بازی برای کره رخ داد، خطر جدی را متوجه این تیم خواهد کرد.

اخطار نخست در دقیقه ۹ یونگ وو پارک داده شد اما چهار دقیقه بعد کارت زرد مناقشه برانگیز مقابل صورت کیم مین جائه قرار گرفت تا مدافع بایرن مونیخ، آنطور که رسانه‌ها نوشتند، سخت‌گیرانه جریمه شود.

این البته پایان کار نبود. در ادامه سه اخطار دیگر هم به بازیکنان کره داده شد که در این بین به نظر می‌رسید حداقل در مورد کین مین جائه کارت زرد اشتباه باشد.

یک رسانه دیگر کره‌ای نوشت که در آن صحنه کیم مشغول دوئل عادی در فوتبال بود و نباید کارت زرد می‌گرفت.

جالب اینکه یورگن کلینزمن دقایقی بعد مدافع بایرنی خود را از ترکیب بیرون آورد تا در روز پرکارت فو مینگ، روی او ریسک نکند.

کلینزمن بعد از بازی گفت: داور خیلی زود کارت داد. او نمی‌گذاشت بازی شکل بگیرد و کارت‌های بی رویه می‌داد.

آخرین اخطار در وقت‌های تلف شده به سون هیونگ مین داده شد. جایی که فو مینگ معتقد بود کاپیتان کره در این صحنه تمارض کرده و باید جریمه شود.

با این حال سون گفت که شیرجه نزده و بازیکن حریف روی او خطا کرده است.

یکی از رسانه‌های کره با انتقاد از فومینگ او را داور بدنام فوتبال چین خواند که تاکنون ۶۷۶ کارت زرد نشان داده و اخیرا ۱۶ کارت قرمز از جیب بیرون آورده است.

با این پنج کارت زرد حالا ستاره‌های کره در معرض محرومیت قرار خواهند داشت. کلینزمن نگران است که با محرومیت بازیکنانش، صدرنشینی تیم او به خطر بیفتد یا بازیکنان مقابل اردن محتاط شوند، خصوصا اینکه اردنی‌ها با چهار گل، عزم راسخ برای صدرنشینی را نشان دادند. صدرنشینی از این جهت در این گروه اهمیت دارد که احتمال تقابل با استرالیا، ژاپن و عربستان را به نزدیکی صفر می‌رساند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها