کد خبر: 700738
تاریخ انتشار :

قانون جدید علیه قدوس: انگلیسی ممنوع، فقط فارسی!

احتمالا تا حالا فارسی صحبت کردن سامان قدوس را ندیده باشید اما از این به بعد بیشتر شاهد اظهارات او به زبان فارسی خواهید بود.

قانون جدید علیه قدوس: انگلیسی ممنوع، فقط فارسی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، آخرین نقطه میکسدزون ورزشگاه اجوکیشن سیتی، کمی جلوتر از جایی که امیر قلعه نویی مشغول یک صحبت کوتاه مطبوعاتی است، سعید عزت اللهی در کنار سامان قدوس دیده می‌شوند. سعید بعد از ضربه شدیدی که به بینی متحمل شد، همچنان احساس درد دارد و سامان هم خجالتی و کم رو، با لبخند همیشگی رودرروی محمدرضا احمدی ایستاده است.

احمدی بعد از گزارش پیروزی چهار بر یک ایران با میکروفن فوتبال برتر تلاش می‌کند مصاحبه ویژه را از این دو ستاره تیم ملی بگیرد، البته سوالاتش اغلب از پاسخ‌های دو ستاره تیم ملی طولانی‌تر هستند: "خیلی زود برای سعید نگران شدیم ولی سامان تا دقایق آخر مسابقه بازی بود. چطور بود سامان جان؟ بهترین بازیکن بازی هم سامان شد، به او تبریک میگوییم."

بعد میکروفن را جلوی صورت سامان قدوس میگیرد اما ستاره تیم ملی در حالی که لبخندش به خنده تبدیل می‌شود، میکروفن را به سمت سعید میبرد و از او می‌خواهد صحبت کند. البته سعید هم چندان اهل صحبت و گرم کردن مصاحبه نیست، بنابراین هر دو خوش شانس هستند که کریم انصاریفرد به سرعت از راه می‌رسد و در مرکز قاب قرار می‌گیرد.

کریم که صد و یکمین بازی ملی خود را انجام داده، در مورد پاس گل قدوس به شوخی می‌گوید: «شانسی بود». این فرصتی است برای محمدرضا احمدی که قدوس را به حرف بیاورد: «نه واقعا شانسی نبود.»

سعید هم یکی دو کلمه صحبت می‌کند اما همچنان کار دست کریم است: «خداراشکر بهترم (مصدومیت). خداراشکر بردیم.» بعد از این جمله کوتاه عزت اللهی با چشم احمدی را به سمت انصاری‌فرد هدایت می‌کند و او می‌گوید: «سعید اسپانیایی‌اش خوب است.» قدوس شاید چندان این شوخی را متوجه نشده اما او هم به همراه سه تن دیگر می‌خندد.

انصاری‌فرد سپس در پاسخ به سوال طولانی احمدی در مورد بازی می‌گوید: «واقعیت این است که فکر کنم ما بچه‌ها بین خودمان قول و قرار گذاشتیم که بازی به بازی جلو برویم. فینال و اینها را بگذاریم آخر مسابقات، هنگ کنگ بهترین حریف ماست.»

سپس سعید: «همیشه اولین بازی تورنمنت‌ها سخت است. باید رفته رفته بهتر شویم اگر میخواهیم موفق شویم.»

شاید صدای سامان قدوس را وقتی فارسی صحبت می‌کند، چندان نشنیده باشید، پس اینجای مصاحبه برایتان جذاب است: «من که فقط خوشحالم از اینکه بتوانم بازی کنم. هرجا مربی بخواهد بازی می‌کنم. در پریمیر لیگ هم همینجور است و این خیلی خوب است.»

در لحظه صحبت قدوس همه ساکت هستند تا او که حالا به زبان آمده، کمی حرف بزند. وقتی علیرضا جهانبخش به آنها نزدیک می‌شود، کریم می‌گوید: «علی بیا، داره فارسی حرف میزنه.»

جهانبخش دست خود را روی گردن قدوس می‌اندازد و به او می‌گوید: «یکم صحبت کن لطفا.» دوباره یک سوال طولانی از محمدرضا احمدی و پاسخ کوتاه قدوس: «خیلی راضی‌ام (از بازی در ترکیب اصلی)».

جهانبخش با خنده می‌گوید: «من را میبیند استرس میگیرد. مختص سامان نیست‌ها، اکثر بچه اینطورند.» عزت اللهی با پوزخند برمی‌گردد طوری که مشخص شود این شوخی جهانبخش را اصلا قبول ندارد.

فریم بعدی جایی است که مهدی طارمی هم اضافه می‌شود. عین به عین بخوانید:

قدوس: «من میگویم که ایندیوجوال (جایزه انفرادی - individual)...» 

طارمی: «ایندیویجوال چیه؟ فارسی حرف بزن بابا!»

قدوس: «خب ایندیویجوال آورده (Awards)!»

احمدی: "منظورش عنوان فردی است."

قدوس: «بله من واسه تیمم بازی می‌کنم و می‌خواهم به تیم کمک کنم و من آف د مچ بشوم.»

طارمی: «بهترین بازیکن.»

قدوس: «بهترین بازیکن بشوم. من باید بگویم که مرسی به تیم.»

احمدی: "مهدی جان خیلی دوست داشتیم گل بزنی."

طارمی: «نه خب مهم این بود که توانستیم بازی را ببریم، گام اول همیشه سخت است و همینکه با نتیجه خوب بردیم اعتماد به نفس می‌دهد. انشاالله در ادامه همین روند را بتوانیم حفظ کنیم.»

در این لحظه مصاحبه به پایان رسید و چهار ستاره تیم ملی که رفاقت صمیمانه خود را در داخل تیم دارند، قدوس را به رختکن هدایت کردند تا ستاره تیم ملی همراه کاپیتان‌ها راهی رختکن شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها