کد خبر: 701050
تاریخ انتشار :

جانی دی بیازی یا ژوزه: پرسپولیس بلیت او کی می‌کند!

باشگاه پرسپولیس روی دو نام در نهایت برای نیمکت این تیم به اجماع رسیده و به زودی قرار است سرمربی بعدی خود را معرفی کند.

جانی دی بیازی یا ژوزه: پرسپولیس بلیت او  کی می‌کند!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بعد از ناکامی در انتقال و توافق برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس، رضا درویش و دیگر مدیران این تیم به لیست قبلی خود رجوع کردند و در نهایت با جمع‌بندی در این خصوص روی دو نام به توافق نهایی برای پیش بردن مذاکرات رسیدند؛ جانی دی بیازی و ژوزه پسیرو.

دو مربی ایتالیایی و پرتغالی گزینه نهایی نیمکت این تیم بعد از یحیی گل‌محمدی خواهند بود و این در حالی است که پیش از این مدیران باشگاه از بررسی 10 گزینه خارجی خبر داده بودند.

ژوزه پسیرو با کارنامه پربار اما اخراج‌های متوالی

گزینه اول ژوزه پسیرو است؛ مربی 63 ساله اهل پرتغال که سابقه هدایت عربستان نیز در کارنامه او دیده می‌شود. یکی از نکات جالب توجه دوران کاری او را می‌توان به همکاری با کارلوس کی‌روش در رئال مادرید معرفی کرد. او البته نایب قهرمانی جام یوفا را نیز در کارنامه خود به‌عنوان سرمربی دارد.

اولین حضور پسیرو در قاره آسیا با هدایت تیم ملی عربستان و جانشینی ناصر الجوهری همراه بود. او در اولین بازی روی نیمکت این تیم برابر ایران قرار گرفت و به برتری 2-1 دست یافت. با این حال حضور او در عربستان نیز چندان طولانی‌مدت نبود و بعد از شکست برابر سوریه، حکم اخراج او که چندان با آن بیگانه نیست و بارها در دوران مربیگری‌اش تجربه کرده، صادر شد.

او بار دیگر به براگا بازگشت و در ادامه چالش‌های سرمربیگری‌اش در روی نیمکت تیم‌های الوحده، الشارجه و الاهلی مصر نیز قرار گرفت. ونزوئلا دیگر تیمی بود که او هدایت آن را عهده‌دار شد و در اولین گام نیز مقابل کلمبیا و شاگردان کارلوس کی‌روش قرار گرفت. او البته به دلیل عدم پرداخت مطالباتش بعد از یک سال، از این تیم استعفا کرد و تصمیم به حضور روی نیمکت نیجریه گرفت. او اکنون بعد از یک سال دوری از فوتبال و سرمربیگری به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی نیمکت پرسپولیس معرفی شده است.

جانی دی بیازی؛ ایتالیایی که نزدیک نیمکت ایران شده بود

دیگر گزینه اصلی نیمکت پرسپولیس، جیانی دی بیازی است. مربی ایتالیایی که دوران فوتبالی قابل توجهی با حضور در تیم آث میلان، برشیا، پالرمو، تروسیو و... را به نام خود کرد و البته خیلی زود از دنیای بازی خداحافظی کرد.

کوچنزا، اسپال، برشا، تورینو، اودینزه از جمله باشگاه‌هایی در ایتالیایی هستند که به دی‌بیازی اعتماد کردند، اما نتوانست آنچنان که باید جواب اعتماد آنها را بدهد. یکی از مهم‌ترین دوران کاری دی بیازی به زمان حضورش در مودنا باز می‌گردد. او هدایت این تیم را از سری C و هفته دوازدهم فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ در دست گرفت و در سال اول با این تیم رتبه دوازدهم را به دست آورد. در فصل بعدی او با غلبه بر پالرمو در فینال این مسابقات توانست مودنا را راهی سری B کند و در نهایت با کسب جایگاه دوم فصل ۰۲-۲۰۰۱ با تیمش به سری A رسید.

دی‌بیازی در دوران هدایت ملی، سرمربی آلبانی بود که برتری مقابل تیم ملی ایران و فرانسه در کارنامه او دیده می‌شود. اما در نهایت بعد از ناکامی با این تیم و کسب نتایج ضعیف در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ برکنار شد. بعد از آن راهی اسپانیا شد تا هدایت آلاوز را عهده‌دار شود و بعد از حضور در رده بیستم با کسب 3 برد و 6 باخت، از سمت خود کنار رفت و نزدیک به 3 سال خانه‌نشین شد! او البته گزینه نیمکت تیم ملی ایران نیز محسوب می‌شد که گفته می‌شود به توافق در این زمینه دست نیافت.

و ناگهان گزینه سوم

این در حالیست که البته باشگاه پرسپولیس گزینه سوم خود را نیز در آب نمک خوابانده است تا در صورتی‌که به هر دلیلی در روند مذاکره با این دو مربی به نتیجه دلخواه دست نیافت، سراغ او برود؛ ولادیمیر پتکوویچ گزینه آلترناتیو سرخ‌ها خواهد بود. مربی 60 ساله اهل بوسنی–سوئیس که آخرین دوره مربیگری‌اش در بوردو فرانسه بود. او همچنین هدایت تیم ملی سوئیس و لازیو ایتالیا را نیز در کارنامه دارد و از این حیث مربی کارنامه‌داری محسوب می‌شود و مشخص نیست چرا در بین گزینه‌های آلترناتیو قرار گرفته است.

در نهایت قرار است طی کمتر از 48 ساعت آتی گزینه قطعی نیمکت پرسپولیس معرفی و مذاکرات نهایی در این زمینه دنبال شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها