کد خبر: 701619
تاریخ انتشار :

خیابانی مغز کلینزمن را خواند: تبانی کردی!

جواد خیابانی در گفتگو با سه کارشناس برنامه جام آسیا ۲۰۲۳ اصرار عجیبی روی تبانی و تساوی عمدی کره جنوبی برابر مالزی داشت.

خیابانی مغز کلینزمن را خواند: تبانی کردی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، برنامه جمعه شب جام آسیا ۲۰۲۳ با حضور بهروز رهبری‌فرد، خداداد عزیزی و حمید درخشان برگزار شد و در شرایطی که جواد خیابانی هم با استودیو این برنامه ارتباط تصویری داشت، این صحبت مطرح شد که کره جنوبی در آخرین دیدار خود در‌ مرحله گروهی عمدا پیروز نشد تا در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ژاپن قرار نگیرد.

در این بخش از برنامه جواد خیابانی اصرار عجیبی روی تبانی کره جنوبی و تساوی عمدی این تیم داشت و می‌گفت همه مردم ایران اعتقاد دارند که کره عمدا در این بازی پیروز نشده اما سه کارشناس برنامه با او مخالف بودند.

مشروح صحبت‌های این افراد در این موضوع را در ادامه می‌خوانید:

رهبری فرد: تا زمانی که کره گل سوم را زد، من انگیزه آنها برای برد را می‌دیدم. در ۴-۵ دقیقه پایانی هم فکر نمی‌کردند که این اتفاق رخ بدهد. صد بار دیگر هم بگویید من می‌گویم کره می‌خواست مالزی را ببرد.

خداداد: شما می‌توانی این انگ را به اردن بزنی که ۸ بازیکنش را بازی نداده اما وقتی کره با تمام قوا آمده و تلاش کرده که ببره اما این‌ اتفاق نیفتاده، به نظرم مثل...

درخشان: بازیکنانی که در آن سطح در انگلیس بازی می‌کنند، اصلا چنین چیزی در ذهن‌شان وجود ندارد که یک مربی بگوید بباز.

خداداد: اصلا جرات نمی‌کند.

درخشان: اصلا جرات نمی‌کند. شما می‌دانید که آنجا چه اتفاقاتی میفتد اگر کسی چنین کاری کند. اصلا از فوتبال طردش می‌کنند، محروم می‌کنند، دادگاه و هزار داستان دارد. بعد یک مربی حرفه‌ای مثل آقای کلینزمن این اجازه را به خودش می‌دهد که به بازیکنش بگوید کم کاری داشته باشید؟ خودش و حرفه‌ مربیگری‌اش را زیر سوال می‌برد‌.

خیابانی: ‌وزیر تبلیغات هیتلر می‌گفت دروغ را جوری بگویید که خودتان هم باورتان بشود. یورگن کلینزمن دروغ می‌گوید، بازیکنان کره هم دروغ می‌گویند، چرا فکر می‌‌کنید راست می‌گویند؟ هنرپیشه هستند و نقش بازی می‌کنند، زیرپوستی نقش بازی می‌کنند و بلدند چطور نقش بازی کنند.

خداداد: آقای خیابانی، نظر من را می‌خواهید ما نه کارشناسان قطری هستیم و نه کارشناسان اردنی و نه کارشناسان چینی. ما از مهد فوتبال آسیا، ایران، می‌آییم. ما می‌گوییم چنین چیزی قابل قبول نیست. می‌شود راجع به آن فکر کرد اما قابل قبول نیست. کلینزمن اگر‌ می‌خواست چنین کاری کند، با بازیکنان ذخیره‌اش می‌رفت و هیچکس هم نمی‌توانست بگوید چرا با ذخیره‌هایت رفتی.

خیابانی: باشه، آخرین حرف من...

خداداد: خدا را شکر، الحمدلله رب العالمین.

خیابانی: مردم اینجا نه کارشناس هندی هستند، نه هنگ کنگی، نه مالزیایی. مردم ایران می‌گویند ما دیدیم که کره عمدا باخت و عمدا وا داد که این طرف جدول نیاید. مردم ایران می‌گویند خداداد.

خداداد: آقای خیابانی، نگاه به فوتبال یک نگاه عامیانه است و یک نگاه کارشناسانه. اگر ما را به عنوان کارشناس اینجا آورده‌اید، ما سه نفر می‌گوییم تبانی نقش نبوده و تلاشش را هم کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها