کد خبر: 701634
تاریخ انتشار :

روزبه یا مدافع جوان، تیم ملی نگران ورزشگاه کوچک!

با پایان مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا، این رقابت‌ها از امروز در مرحله حذفی دنبال می‌شود و روزی دو تیم قربانی مسابقات خواهند بود.

روزبه یا مدافع جوان، تیم ملی نگران ورزشگاه کوچک!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، زمان پوشش تمرینات فقط ۱۵ دقیقه است و  افسر AFC  تیم ملی که اتفاقا طرفدار سرسخت اتلتیک بیلبائو است، پنج دقیقه پایانی را با صدایی بلند فریاد می‌زند، تا حساب زمان دست خبرنگاران بیاید. این در حالی است که بازی به بازی بر تعداد خبرنگاران افزوده می‌شود و از حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که تمرین رسمی تیم ملی پیش از دیدار مقابل سوریه، رکورد حضور خبرنگار را تا به این جای جام بشکند.

حالا خبرنگاران به تکاپوی گفتن پلاتو از آنچه در طی 10 دقیقه گذشته می‌افتند و سعی می‌کنند هر کدام به نوعی در خلال گزارششان به تیم ملی روحیه تزریق کنند، چیزی که بیش از هر چیزی بچه ها به آن احتیاج دارد.

محل تمرین را در حین تذکرهای بی‌امان افسران AFC ترک می‌کنیم، همچنان که به پشت می‌دویم تا چشم از تیم ملی تا آخرین لحظه برنداریم.

* باخت مصلحتی غیرممکن بود

برای مدعیان اصلی مثل ایران تورنمنت از این مرحله آغاز می‌شود. از همین رو تمرینات تیم ملی وارد فاز جدیدی شده و شرایط به طرز ناگهانی برای خبرنگاران و البته بازیکنان تغییر کرده است.

با دیدن جدول مرحله حذفی، شاید آرزو می‌کردیم که ای‌ کاش در جایگاه امارات بودیم و با قرار گرفتن در رتبه دوم به‌جای سوریه با تاجیکستان بازی می‌کردیم و درصورت پیروزی احتمالی، در مرحله بعدی هم به‌جای ژاپن، به مصاف برنده دیدار عراق و اردن می‌رفتیم، اما فضا و اتمسفر حاکم در رسانه‌های ایران حتی جرئت چنین تفکری را هم به سرمربی تیم ملی ایران نمی‌داد که بخواهد مثل برخی از مدعیان این جام به دنبال مسیر بهتری تا فتح جام باشد.

یادمان نرفته است که بعد از برد مقابل هنگ‌کنگ برخی از مجریان باسابقه، انتظار عذرخواهی از سرمربی تیم ملی را داشتند، چه برسد به اینکه تیم ملی در یک دیدار بنا به مصلحت بازی را به رقیبش واگذار می‌کرد.

*کوپر خاطرات مصر را در سوریه زنده می‌کند

واقعیت موجود رویارویی با تیم ملی سوریه‌ای است که برای اولین بار در تاریخ فوتبالش به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا صعود کرده است و در بالاترین حد از آمادگی روحی و روانی قرار دارند.

در خصوص سوری‌ها می‌توان به‌نوعی بگوییم که مأموریت خودشان را همین‌ الان هم در این جام به سرانجام رساندند و از حالا به بعد در حال تهیه خامه روی کیک جشن بازگشتشان به دمشق هستند. یکی از احساسی‌ترین لحظات این جام تاکنون اشک‌های شوق خبرنگاران سوری در لحظه مصاحبه با هکتور کوپر بود که همین امر حاکی از حال و هوای ملت سوریه در مواجهه با این موفقیت تاریخی را دارد.

درواقع کوپر در آستانه هفتمین دهه از عمرش یک‌بار دیگر ثابت کرد که قواعد بازی در یک تورنمنت را بلد است و این در حالی است که روزنامه‌های عربی با اشاره به موفقیت او با تیم‌های ازبکستان و مصر در جام ملت‌های آسیا و آفریقا معتقدند که او در صعود از مرحله مقدماتی هت‌تریک کرده است و در این خصوص متبحر است، خلاصه دور دورِ پیرمرد آرژانتینی است.

*سرمربی تیم ملی حضور خبرنگاران سوری برنتابید

این روزها تمرینات تیم ملی در هوای بسیار مساعد دوحه قطر در شرایط متفاوت‌تری نسبت به دوره مقدماتی برگزار می‌شود.

از نکات  قابل توجه اولین تمرین پس از دیدار مقابل امارات، حضور خبرنگاران سوری بود. آن‌ها با وسواس زیاد در حال جمع‌کردن اطلاعات از تمرینات تیم ملی بودند، اما باوجود تیم رسانه‌ای حرفه‌ای تیم ملی بعید به نظر می‌رسد که چیزی دستگیرشان شده باشد، اما درعین‌حال حضور آن‌ها باعث شد کادر فنی تیم ملی، تمرینات تیم ملی را تا یک روز قبل از بازی پشت درهای بسته و بدون خبرنگار برگزار کند.

*روزبه یا سامان یا آپشن‌های جدید

در خصوص تمرین تیم ملی همچنین می‌توان به غیبت مجید حسینی هم اشاره کرد که هنوز به‌طور کامل به مرز آمادگی نرسیده است و با توجه به محرومیت محمدحسین کنعانی‌زادگان، دست کادر فنی برای انتخاب زوج شجاع خلیل‌زاده تا حدی بسته است.

پیش‌بینی می‌شود از بین روزبه چشمی و سامان فلاح امیر قلعه‌نویی یکی از این دو بازیکن را در ترکیب ثابت تیم به میدان بفرستد که از بین، شانس حضور روزبه بیشتر است، اما سامان هم در پایان دیدار مقابل امارات، کاملاً با اعتمادبه‌نفس اعلام آمادگی کرد که در صورت نیاز مشکلی برای حضور در ترکیب ثابت ندارد.

*رامین سرمای دوحه را پشت سر می‌گذارد

با پایان سرمای عجیب چند شب گذشته دوحه حالا سرمربی تیم ملی کلاهش را کنار گذاشته و گرم‌کن سفیدی را به تن کرده است و همچنان که بازیکنانش را زیر نظر دارد، دعا می‌کند که دیگر هیچ‌کدام از بازیکنانش را از دست ندهد. بدون شک تجربه بالای بین‌المللی صادق محرمی می‌توانست در ادامه جام بسیار مثمرثمر باشد. بازیکن کم‌نوسانی که در طول تورنمنت بسیار به کار تیم می‌آمد البته ایران حداقل دو و حتی سه بازیکن آماده برای جانشینی صادق دارد که یکی از آنها یکی از بهترین‌های فوتبال ایران در ماه‌های گذشته بوده است. رامین رضاییان که با تجربه بازی طولانی مدت در لیگ قطر باید از شرایط مصدومیت پیش از تورنمنت بیرون آمده و دوباره کیفیتش را به رخ بکشد.

*نقش همکاران ژنرال در دوحه

معمولا در تمرینات شاهد آن هستیم که هرچند دقیقه سعید الهویی یا حمید مطهری و رحمان رضایی نزد امیر می‌روند و با او صحبت می‌کنند، آندرانیک هم مثل همیشه  پا به پای بچه‌ها می‌دود و  با آنها تمرین می‌کند و به آنها روحیه می‌دهد‌.

آنها به خوبی می‌دانند که بخش بزرگی از موفقیت تیم ملی به‌ پایشان نوشته خواهد شد و به همین دلیل تمام سعی خودشان را می‌کنند تا حتی یک ثانیه از وقت تمرین از دست نرود یا به قولی زمان پرتی را به کمترین حد خودش برسانند.

انصافاً تا خودتان در دوحه نباشید، شاید پی به اهمیت تک تک اعضای کادر فنی نبرید. بازیکنان و مربیان اسم و رسم‌داری که در این چند ماه کم طعنه نشنیده‌اند، اما همگی امیدوار به کسب نتیجه‌ای درخشان در این تورنمنت هستند. البته هیچکس در ابراز خوشبینی افراط نمی‌کند که همین سوریه در بازی استرالیا شمایی از کیفیت و خطر احتمالی خود را به نمایش گذاشته است.

*اول سوریه بعداً ژاپن

درباره تیم ملی می‌توان به این نکته اشاره کرد که بچه‌ها متمرکزتر از همیشه مشغول انجام تمرینات هستند و درواقع نسبت به موقعیت خطیری که دارند، کاملاً توجیه شده‌اند و این موضوع بیش از هر چیزی ما را برای ادامه روند خوبمان امیدوار می‌کند.

در برهه کنونی شاید پرداختن هر چه بیشتر به این تفکر که "مهم‌ترین بازی، دیدار بعدی است" بیش از هر زمانی در تیم ملی احساس می‌شود، این همان موضوعی است که از ابتدای این جام در نشست‌های خبری از زبان سرمربی تیم ملی و بازیکنان شنیده می‌شد و امیدواریم در عمل هم شاهد آن باشیم. 

یکی از اعضای کادر می‌گوید: ما در ورزشگاهی کوچک و احتمالا حامی حریف به میدان خواهیم رفت و باید خودمان را آماده هر چیزی بکنیم.

پایان ۱۵ دقیقه پر التهاب با تذکرات افسر اسپانیایی AFC

*نبرد ایران و سوریه از سکوهای ورزشگاه آغاز می‌شود

گنجایش کم محل میزبانی دیدار ایران و سوریه این دیدار را از حیث حمایت از تیم ملی در ورزشگاه دچار شرایط ویژه‌ای کرده تا آنجا که شنیده شد که فدراسیون حتی درخواست تغییر محل دیدار را داده که این درخواست با تائید AFC همراه نشد. از طرفی تیم ملی سوریه یکی از تیم‌های پرطرفدار این جام به‌حساب می‌آید و هواداران ایرانی روی سکو روز سختی را پیش رو دارند.

روز چهارشنبه رأس ساعت 19:30 به‌وقت‌تهران تیم ملی ایران در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه سوت آغاز یکی از مهم‌ترین بازی‌های تیم ملی در این تورنمنت به صدا درمی‌آید، امیدواریم که در پایان با شنیدن سوت پایان از نتیجه و کیفیت تیم به‌طور توأمان رضایت کافی داشته باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها