کد خبر: 702081
تاریخ انتشار :

صدرنشینی نحس بود، این جام دوم‌های آسیاست!

تنها ده روز تا پایان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2023 باقی مانده و رقابت بین هشت تیم باقی‌مانده در مسابقات به اوج خود رسیده است.

صدرنشینی نحس بود، این جام دوم‌های آسیاست!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، از بین 24 تیمی که در روز افتتاحیه مسابقات جام ملت‌ها در قطر حضور داشتند، فقط هشت تیم در مسابقات باقی مانده‌اند و طبیعتا انتظار می‌رود از فردا شاهد مبارزه‌هایی شدیدتر و رویارویی‌هایی رقابتی‌تر در مسابقات باشیم، به خصوص که اکنون همه تیم‌ها به خوبی می‌دانند که بیش از نیمی از راه را برای کسب مهم‌ترین عنوان فوتبال در قاره آسیا را طی کرده‌اند.

در حال حاضر فقط 8 بازی تا مراسم اختتامیه فاصله داریم و دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی از فردا با تقابل تاجیکستان با اردن آغاز می‌شود و سپس استرالیا با کره جنوبی دیدار می‌کند و پس از آن شنبه شاهد بازی ژاپن با ایران و قطر با ازبکستان خواهیم بود؛ مسابقاتی که چشم قاره آسیا معطوف به آنها است و همه منتظر هستند که ببینید ستاره‌های کدام تیم‌ها موفق‌تر عمل خواهند کرد و تیم‌شان را به دور بعد خواهند رساند.

ستارگان تیم‌های حاضر در این مرحله با توجه به اینکه هوادارانشان در ده روز باقی مانده از مسابقات انتظار زیادی از آنها دارند، مسئولیتی مضاعف بر دوش خواهند داشت. شکی نیست که این بازیکنان به بزرگی مسئولیتی که در این دوران سخت و مهم بر دوش آنها گذاشته شده است، واقف هستند اما همه آنها تجربه ای دارند که به آنها کمک می‌کند تا با این فشارها کنار بیایند و بهترین های خود را برای ارائه یک مسابقه درخشان به نمایش بگذارند.

اما نکته جالب اینکه تیم‌های مرحله یک چهارم نهایی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد؛ دسته اول، تیم‌هایی که نامزد کسب عنوان بوده و هستند و دسته دوم، تیم‌هایی که نامزد قهرمانی نبودند اما با شگفتی در دور مسابقات باقی مانده‌اند. در دسته اول، ژاپن، کره جنوبی، ایران، استرالیا و قطر قرار دارند که از شانس بالایی برای رقابت برای عنوان قهرمانی برخوردار هستند و دسته دوم شامل اردن، تاجیکستان و ازبکستان است که کمتر کسی انتظار داشت به این مرحله صعود کنند.

در ادامه به مرور نکته‌هایی از این مرحله از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا می‌پردازیم:

گروه ششم، ضعیف‌ترین گروه مسابقات

پس از پایان مرحله گروهی مسابقات جام ملت‌های آسیا، 8 تیم به عنوان نماینده شش گروه به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند که از هر گروه یک یا دو تیم به مرحله یک چهارم نهایی راه یافته‌اند، به استثنای گروه ششم که هیچ یک از تیم‌هایش موفق به صعود به این دور از رقابت‌ها نشده‌اند.

قطر و تاجیکستان از گروه اول، ازبکستان و استرالیا از گروه دوم، ایران از گروه سوم، ژاپن از گروه چهارم و کره جنوبی و اردن از گروه پنجم در مرحله یک چهارم نهایی دارند اما دو تیم عربستان و تایلند که از گروه ششم به یک هشتم نهایی راه یافته بودند، از مسابقات خارج شدند.

کره و ژاپن به شک‌ها پایان می‌دهند

هیچ کس مخالف این موضوع نیست که تیم ملی کره پس از تساوی مقابل اردن و تیم ملی ژاپن پس از شکست برابر عراق وارد یک دوره شک و تردید شدند اما دو تیم تا حد زیادی موفق شدند از این مرحله خارج شوند و وارد مرحله جدیدی شدند. آنها موفق شدند بار دیگر اعتماد عمومی نسبت به توانایی خود برای کسب عنوان قهرمانی را کسب کنند.

اگرچه صعود تیم کره جنوبی به مرحله یک چهارم نهایی بسیار سخت بود و در ضربات پنالتی رقم خورد اما باید در نظر داشت که این پیروزی و صعود با حذف یکی از مطرح‌ترین و قوی‌ترین نامزدهای کسب عنوان قهرمانی، عربستان، اتفاق افتاد. تیم ژاپن هم بدون مشکل و به راحتی از سد بحرین در مرحله یک هشتم نهایی عبور کرد و پاسخ کسانی را که به قدرت این تیم برای کسب عنوان قهرمانی شک کرده بودند، داد.

اردن، تنها تیم سوم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی

پس از پایان رقابت‌های مرحله گروهی مسابقات قهرمانی ملت‌های آسیا، چهار تیم با کسب رتبه سوم در گروه‌های خود راهی دور حذفی شد، اما همه این تیم‌ها به جز تیم اردن، در مرحله یک هشتم نهایی از دور رقابت‌ها حذف شدند. تیم‌هایی که در رده سوم قرار گرفته بودند عبارتند از: سوریه از گروه دوم، فلسطین از گروه سوم، اندونزی از گروه چهارم و همچنین اردن از گروه پنجم.

رتبه دوم، کلید درخشش است!

با توجه به اینکه چهار تیمی که در مرحله گروهی رتبه دوم را کسب کرده بودند، به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند، برخی کسب رتبه دوم در گروه‌ها را کلید درخشش تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات جام ملت‌های آسیا می‌دانند.

تیم‌هایی که پس از حضور در رتبه دوم گروه‌هایشان موفق به راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی شدند عبارتند از: تاجیکستان از گروه یک، ازبکستان از گروه دو، ژاپن از گروه چهار و کره جنوبی از گروه پنج. این در حالی است که تنها سه از تیم‌های صدرنشین به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند.

نیمی از صدرنشین‌ها مسابقات را ترک کردند

سه تیم از تیم‌هایی که در مرحله گروهی مسابقات صدرنشین شدند، نتوانستند به هدف خود یعنی صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی دست پیدا کنند. این تیم‌ها عبارتند از: عراق، بحرین و عربستان سعودی. تیم ملی عراق با 9 امتیاز در رتبه اول گروه چهارم قرار گرفت اما با شکست مقابل اردن از مسابقات خارج شد. بحرین در گروه پنجم صدرنشین شد اما با شکست مقابل ژاپن از مسابقات حذف شد. عربستان سعودی هم در صدر گروه ششم قرار گرفت اما پس از باخت به تیم ملی کره جنوبی مسابقات را ترک کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها