کد خبر: 702178
تاریخ انتشار :

سون هیونگ مین در نقش لیونل مسی

این چیزی بود که در مقیاس بزرگترین قاره کره زمین به نمایش درآمد؛ سون هیونگ مین، یک فوق ستاره با کلاس جهانی است.

سون هیونگ مین در نقش لیونل مسی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، تیم ملی فوتبال کره با گل‌های هوانگ هی چان و سون هیونگ مین در اوقات اضافه به جمع چهار تیم نیمه نهایی صعود کرد و با توجه به اینکه آنها در این مرحله مقابل اردن قرار می‌گیرند، شانس زیادی برای صعود به فینال و پایان دوری ۶۴ ساله با لمس جام ملت‌های آسیا دارد.

سون هیونگ مین در این مسابقه یک بازیکن کلیدی و کارگشا برای تیم ملی بود. او که مشتاق انتقام باخت ۹ سال پیش تیمش مقابل استرالیا در فینال جام ملت‌ها مقابل آنژه پوستکوگلو به نظر می‌رسید، در حالی که بیشترین نقش را در حملات کره به سمت دروازه استرالیا داشت، در نهایت در دقیقه ۹۳ موفق شد با گرفتن یک پنالتی راه برای صعود کره به دور بعد همواره کند.

سون که در سال ۲۰۱۵ و در آن جام ملت‌های کذایی و در روز شکست مقابل استرالیا عضو بایرلورکوزن بود، ۹ سال بعد به یک بازیکن در کلاس جهانی تبدیل شده است و شاید بهترین بازیکن تاریخ فوتبال کشورش باشد، اگرچه کره‌ای‌ها چا بوم کئون را برای این عنوان غیررسمی حاضر و آماده دارند؛ مهاجمی که در دهه ۱۹۸۰ در لورکوزن بازی می‌کرد و می‌درخشید.

یک ضربه استثنایی از سون هیونگ مین، او کره را روی شانه‌هایش به نیمه نهایی بُرد.

در بازی مقابل استرالیا کلینزمن، چو گیو سون را در نوک حمله قرار داد و پشت سر او از هوانگ هی چان، سون هیونگ مین و لی کانگ این استفاده کرد؛ سه ستاره شاغل در ولورهمپتون، تاتنهام و پاری سن ژرمن. سون در طول مسابقه پیش از گل استرالیا و پس از آن تلاش زیادی برای کره انجام داد و در نهایت زمانی که کره برای زدن گل تساوی به آب و آتش می‌زد، با ستون کردن پا مقابل میلر، مدافع استرالیایی، با هوشیاری از او پنالتی گرفت و بازی را به وقت‌های اضافی برد. او سپس در دقیقه ۱۴ نیمه اول وقت اضافه با یک ضربه کریس رونالدویی از روی یک ضربه ایستگاهی مت رایان، دروازه‌بان استرالیا را برای بار دوم مغلوب کرد و با غرشی بلند به سمت سرمربی آلمانی تیمش، تعیین‌کنندگی خود را برای تیم ملی کره به نمایش گذاشت.

سون در حال حاضر در کره نقشی شبیه به لیونل مسی در تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را دارد؛ تیمی که با یک بازیکن الهام بخش و کلیدی به مقام قهرمانی جام جهانی رسید و پس از سالیانی طولانی جام را برای سومین بار بالای سر برد. این همان کاری است که سون دارد برای تیم ملی کره جنوبی انجام می‌دهد و چه بسا پایان او شبیه به همان چیزی باشد که برای مسی در نظر گرفته شده بود. یک قهرمانی برای چهره جهانی فوتبال آسیا که بر خلاف میل سرمربی استرالیایی تاتنهام ویزای اقامتش در دوحه تمدید شده است.

او در بازی امروز ۹۴ تاچ و دو پاس کلیدی داشت و در هفت دوئل تن به تن مقابل بازیکنان قوی هیکل استرالیا برنده شد. او همچنین با سه دریبل موفق و دو پاس کلیدی بار اصلی تیمش را در مهم‌ترین بازی تورنمنت به نمایش گذاشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها