کد خبر: 702307
تاریخ انتشار :

سجده قلعه نویی: پایان یک بغض 17 ساله

حرکت سرمربی تیم ملی بعد از برد تاریخی مقابل ژاپن حکایت از فشاری بود که در تمام این 17 سال روی او سنگینی می‌کرد.

سجده قلعه نویی: پایان یک بغض 17 ساله
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، بعد از برد غرورانگیز که همراه با نمایشی فوق‌العاده مقابل ژاپن رقم خورد و باعث شد تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند، تصاویر و ویدئوهای بسیاری از جشن اعضای تیم ملی شامل بازیکنان و کادر فنی در سایت‌های خبری و فضای مجازی منتشر شد تا شیرینی این برد بیشتر به چشم بیاید.

در این میان تصویری از امیر قلعه‌نویی بعد از سوت پایان داور چینی منتشر شد که نشان می‌دهد او لب خط طولی روی زمین نشسته و سجده شکر به جای می‌آورد.

ویدئوی این حرکت هم در فضای مجازی وایرال شد تا تصویری خاص بعد از این برد در ذهن علاقمندان به تیم ملی ثبت و ضبط شود.

این اولین برد تیم ملی ایران در تاریخ جام ملتها مقابل ژاپن بود و با توجه به تعریف و تمجیدهایی که در این چند ماه اخیر از تیم ملی ژاپن در محافل فوتبالی می‌شد این پیروزی و رسیدن به نیمه نهایی دستاورد بزرگی برای تیم ملی ایران و کادر فنی‌اش به حساب می‌آمد.

بولت پرسپولیسدر عین حال قلعه نویی به خاطر باخت در یک چهارم نهایی جام ملت‌های 2007 در ضربات پنالتی اولین بار بود که به نیمه نهایی این رقابت‌ها راه می‌یافت و به نوعی با شکستن طلسم آن باخت تلخ و ناکامی در آن دوره از زیر فشار انتقاداتی که در تمام این 17 سال روی دوش او بود رها شد و این سجده شکر نشان از پایان این دوره سخت بود.

حالا قلعه نویی و کادر فنی تیم ملی با رسیدن به این دستاورد بزرگ قدم‌های بعدی خود را برای ثبت یک اتفاق بزرگ محکم‌تر و بلندتر برخواهند داشت و با احیای اعتماد به نفس و غرور از دست رفته فوتبال ایران در آسیا سودای بزرگی در سر دارند که این می‌تواند برای قلعه نویی ختم تمام انتقادها باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها