کد خبر: 702398
تاریخ انتشار :

قهرمان پرش ارتفاع: کاپیتان انصاری‌فرد!

کریم انصاری‌فرد اگرچه در ترکیب تیم ملی حضور نداشت، اما در متن مهمترین صحنه بازی قرار گرفت.

قهرمان پرش ارتفاع: کاپیتان انصاری‌فرد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، باخت به کره‌جنوبی 2011 و عراق 2015 یک چهارم نهایی را به کابوس کریم انصاری‌فرد تبدیل کرده بود، اما این بار سرنوشت دیگری انتظار شماره ده ایران را می‌کشید. سرنوشتی که کریم، از نزدیکترین فاصله ممکن آن را تماشا کرد و در فضایی استثنایی قرار گرفت.

او که به عنوان یکی از کاپیتان‌های تیم ملی ایران، اخیرا رسیدن به 100 بازی ملی را هم تجربه کرد، در این بازی روی نیمکت حضور داشت و در حالی که شاید انتظار می‌رفت او یا سایرین در نیمه دوم وارد زمین شوند، قلعه‌نویی تصمیم گرفت تا به ثمررسیدن گل دوم، هیچ بازیکن جدیدی را وارد زمین نکند.

با این حال کریم که به هیچ وجه دوست نداشت وداع زودهنگامی با این جام ملت‌ها داشته باشد، در لحظه گل تیم ملی خوشحالی عجیب و غریبی داشت و اشتیاق خود را به نمایش گذاشت.

انصاری‌فرد که بار دیگر توانست در فهرست نهایی ایران برای یک تورنمنت مهم قرار بگیرد، پس از گل مردود سردار آزمون حتی وارد زمین شد تا نشان دهد برای این گل هم‌پستی خود چه ارزش و اعتباری قائل است.

اما نکته ویژه جایی بود که تیم ملی گل سالم را به ثمر رساند و به پیروزی رسید و دوباره کریم و سردار به هم رسیدند. جایی که انصاری‌فرد با پرشی بلند و عجیب خود را به آغوش آزمون رساند و از نزدیکترین فاصله خوشحالی خود را با سردار تقسیم کرد.

جالب اینکه سردار زمانی به تیم ملی ایران رسید که کریم سابقه یک جام جهانی و دو جام ملت‌ها را داشت و حالا در شرایطی که آزمون به مرز سی سالگی نزدیک شده، انصاری‌فرد همچنان پیراهن تیم ملی را بر تن دارد و یکی از رکوردداران حضور در تورنمنت‌های رسمی محسوب می‌شود.

با این حال او که ادامه فصل را در یونان سپری خواهد کرد، در تیم ملی دوباره توانسته به عنوان یک لیدر خود را ظاهر کند و به نظر می‌رسد این وجه مهمی است که امیر قلعه‌نویی را متقاعد کرده که دوباره از کریم بهره ببرد.

در لحظاتی که طرفداران تیم ملی سر از پا نمی‌شناختند، او به جای رکوردهای آماری، رکورد پرش ارتفاع فوتبال را که در دست کریم باقری با خوشحالی معروفش بود، به خود اختصاص داد تا به این شکل دوباره در متن یک صحنه جذاب قرار بگیرد.

او حالا امیدوار است تیم ملی ایران بازی نیمه نهایی را هم پشت سر بگذارد تا شاید در پانزدهمین سال عضویت در تیم ملی یک جام بسیار بسیار مهم را به آرشیو افتخاراتش اضافه کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها