کد خبر: 702540
تاریخ انتشار :

250 میلیارد تومان جایزه در انتظار ایران

تیم قهرمان جام ملتهای آسیا به پاداش جالب توجه 5 میلیون دلاری دست خواهد یافت.

250 میلیارد تومان جایزه در انتظار ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه و به نقل از روزنامه الریه قطر کنفدراسیون فوتبال آسیا با تخصیص 14 میلیون دلار جهت پرداخت پاداش اختصاص یافته در جام ملت‌های آسیا 2023 مثل دوره قبل این پاداش را تکرار کرد. 

طبق اعلام این کنفدراسیون، قهرمان 5 میلیون دلار (حدود 250 میلیارد تومان)، نایب قهرمان3 میلیون دلار (حدود 175 میلیارد تومان) و چهار تیم که واجد شرایط به نیمه نهایی هستند 1 میلیون دلار (حدود 55 میلیارد تومان) برای هر یک از آنها، و بقیه تیم‌ها هر یک مبلغ دویست هزار دلار (یازده میلیارد تومان) دریافت خواهند کرد.

در مرحله نیمه نهایی جام آسیا تنها دو تیم عربی قطر و اردن حضور داشتند و تیم‌های عربستان، امارات، فلسطین و بحرین به همراه تیم سوریه از مرحله یک چهارم نهایی حذف شدند. 

ارزش جهانی چهار تیم راه یافته به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 295.4 میلیون دلار است که بیشترین سهم مربوط به کره با 208.5 میلیون دلار و سپس ایران با 55.1 میلیون دلار است. قطر با 17.1 میلیون دلار و در نهایت اردن با 14.7 میلیون دلار در رده‌های بعدی قرار دارند.

مرحله نیمه نهایی این مسابقات امروز از ساعت 18 در ورزشگاه احمد بن علی جام جهانی بین تیم‌های اردن و کره جنوبی برگزار می‌شود و فردا نیز تیم ملی قطر از ساعت 18 در ورزشگاه الثمامه به مصاف ایران می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها