کد خبر: 703709
تاریخ انتشار :

طارمی برادر بزرگی که در قطر روی فرم نبود

سرمربی تیم ملی ضمن تمجید از بزرگی طارمی، از عملکرد او برابر قطر انتقاد کرد.

طارمی برادر بزرگی که در قطر روی فرم نبود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه‌نویی در برنامه فوتبال برتر درباره عملکرد تیم ملی ایران به صحبت پرداخت و درباره ابهامات مختلف پاسخ داد.

قلعه‌نویی در خصوص نحوه عملکرد تیم برابر قطر گفت: «در سیستم‌های جدید به پاس نمره می‌دهند. تمام این مسائل منتج به ایجاد موقعیت می‌شود. ما مقابل قطر ایجاد موقعیت کردیم ولی آنها هم فرصت داشتند که ما باختیم. اما دو گل قطر روی اتفاقات بود. کدام مربی می‌تواند آن گل اول قطر یا گل سوم را پیش‌بینی کند؟»

او در ادامه گفت: «تمام برنامه‌هایی که باید مقابل ژاپن پیاده می‌کردیم را انجام می‌دادیم و می‌خواستیم سه هافبک آنها را از کار بیندازیم که غیر از یک بار، همیشه این کار را کردیم. در نیمه دوم به ژاپن چطور گل زدیم؟ روی آنها پرس کردیم و گل زدیم. گل سردار آزمون چطور زده شد و مردود کردند؟ استراتژی ما درست بود.»

او سپس با صحبت از عملکرد بازیکنان، درباره مهدی طارمی گفت: «ما مقابل قطر ایجاد موقعیت کردیم ولی باختیم. خاصیت فوتبال همین است که می‌گویند عدالت در فوتبال اجرا نشد و یک تیم تنبیه می‌شود. ما با توجه به فاصله زمانی بازی‌ها، بازیکن را انتخاب می‌کردیم. ما ریکاوری و وضعیت بدنی و جسمانی بازیکنان را مورد ارزیابی قرار می‌دادیم. ما طارمی را جانشین محبی کردیم تا مقابل قطر به میدان برود که مهدی در حد و اندازه‌های خودش بازی نکرد. قشنگی فوتبال همین است که یک بازیکنی مثل زیدان در فینال جام جهانی اخراج می‌شود و کار را خراب می‌کند. طارمی داخل و بیرون از زمین به تیم کمک کرد و بازیکنان مثل برادر در کنار هم بودند.»

قلعه‌نویی در خصوص بازی دادن به مغانلو برابر قطر، گفت: «شک نکنید که ما شایسته قهرمانی بودیم. در تورنمنت‌های قبلی این بازیکنان جوان‌تر بودند ولی در این دوره می‌توانستیم به قهرمانی برسیم. آنالیز ما مقابل قطر مثل دیدار با ژاپن درست بود. پس از تعویض‌هایی که داشتیم و شهریار مغانلو و رضا اسدی آمدند، ایجاد موقعیت کردیم. شاید من اشتباه کرده باشم و 10 نفره هم بودیم، باید نوعی بازی می‌کردیم که حمله کنیم. با حضور شهریار، سه موقعیت به وجود آوردیم ولی گل نزدیم.»

او درباره بازی ندادن به قایدی و قلی‌زاده در بازی با قطر گفت: «اگر در حالت عادی بودیم و بازی به وقت اضافه می‌رفت، دو وینگر ما به زمین می‌آمدند و مهدی قایدی و علی قلی‌زاده جانشین می‌شدند ولی اینطور نشد. در آن لحظه ما نشستیم و مشورت گرفتیم تا یک کاری انجام بدهیم ولی به برد نرسیدیم.»

قلعه‌نویی بار دیگر با انتقاد از عملکرد برخی از بازیکنان، گفت: «ما در ایجاد موقعیت جزء دو تیم برتر جام ملت‌ها بودیم و در ایجاد موقعیت‌های بزرگ هم جزء بهترین‌ها هستیم ولی دو بازیکن بزرگ ما از فرصت‌های مطلوب بهره نبردند. سردار آزمون بهترین دوره خود را سپری کرد و تورنمنت خوبی داشت که بخاطر جلوگیری از مصدومیت، او را اصلا تمرین ندادیم. او قبل از بازی با ژاپن دو جلسه تمرین نکرد. مثل کاری که با محرم نویدکیا انجام می‌دادیم. در گذشته هم محرم فقط در هفته 2 جلسه با ما تمرین می‌کرد ولی کارش را به درستی انجام می‌داد.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها