کد خبر: 704033
تاریخ انتشار :

فوتبال بین‌المللی سپاهان: سقوط در حوالی معجزه!

سپاهان اصفهان می‌توانست معجزه بزرگ یک هشتم نهائی لیگ قهرمانان را رقم بزند اما نه خوش شانس بود نه اتفاقات هر دو بازی با تیم پرستاره ریاض به سودش رقم خورد.

فوتبال بین‌المللی سپاهان: سقوط در حوالی معجزه!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، سپاهان اصفهان در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال نمایشی قابل قبول و فوتبالی بین المللی ارائه کرد و هر دو بار با یک بازیکن اخراجی برد را از دست داد و در شرایط برابر فوتبالی فراتر از انتظار تیم ژسوس و چشم‌های خیره به لیگ قهرمانان آسیا ارائه کرد.

سپاهان در هر دو بازی از حریف پرستاره خود پیش افتاد و حتی می‌توانست برد خود را پررنگ کند اما هر بار دو اخراج تا حدودی سختگیرانه آن هم در حساس‌ترین بخش زمین که حاصل استرس و فشار بازی بود، ورق را به سود الزعیم برگرداند.

در هر دو مسابقه سپاهان مدافعان میانی‌اش را از دست داد و با توجه به قدرت تهاجمی الهلال  با یک بازیکن کمتر توانایی مقابله با حریف را نداشت و به نوعی شیرازه دفاعی‌اش از هم پاشید.

سپاهان در حالی مقابل الهلال شکست خورد و حذف شد که در هر دو بازی تا دو قدمی معجزه رفت اما یکباره از اوج  و نزدیکی‌های رقم زدن یک اتفاق بزرگ سقوط کرد و حذف شد.

با وجود رقم خوردن اتفاقات عجیب بازی رفت و شکست تلخ در اصفهان که می‌توانست با یک برد تاریخی شرایط بازی برگشت و استراتژی مورایس را تغییر دهد، تنها نماینده باقی مانده فوتبال ایران در این تورنمنت شروع فوق العاده‌ای در ریاض داشت و از همان ثانیه 30 موقعیت گل ایجاد کرد. جالب اینکه سپاهان در 15 دقیقه ابتدایی سه موقعیت گل ساخت و در ادامه نیمه نخست هر موقعیت حریف با یک موقعیت سپاهان جواب داد می‌شد تا جایی که اگر منصفانه به جریان بازی در نیمه نخست نگاه کنیم شانس‌های گل تیم مورایس حتی بیشتر از حریفش بود که در خانه بازی می‌کرد.

سپاهان نیمه دوم را هم بهتر شروع کرد و با دومین حمله جدی به گل برتری رسید.جالب اینکه این تیم حتی بعد از گل نخست عقب نرفت و حتی شانس رسیدن به گل دوم را هم داشت اما مشخص نشد در صحنه دقیقه 61 شهریار مغانلو را توپ را کنترل نکرد و در آن شرایط خوب توپ را جلو نبرد تا ضربه دقیق‌تری به توپ بزند.

برای سپاهان همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت با آن همه توانمندی در نیمه دوم هیچ موقعیت مهمی خلق نکرده بود که آن تکل وحشتناک سیاوش یزدانی از راه رسید و دوباره اتفاقات مشابه بازی رفت رقم خورد. اینجا دیگر مورایس مدافع میانی دیگری نداشت تا به بازی بیاورد و در حالی که در شروع مسابقه از دابو به جای دانشگر محروم در پست مدافع میانی بازی گرفته بود به اجبار با دو هافبک میانی در قلب دفاع بازی کرد و به یکباره زنجیره دفاعی این تیم از هم گسیخت.

در واقع اخراج یزدانی اندک امیدهای سپاهان برای رسیدن به گل دوم را از بین برد و در این شرایط و افت روانی تیم،‌یک گل از سالم الدوساری کافی بود تا تیم مورایس کاملا وا بدهد و  همین شد که در بیست دقیقه بعدی نیازمند به تنهایی مقابل ضربات حریف ایستادگی می‌کرد اما طبیعی بود گل‌های دیگری هم دریافت کند.

با وجود این نمایش و با مقایسه شرایط دو تیم در اسکوادشان سپاهان در هر دو مسابقه و در شرایط برابر و بدون در نظر گرفتن اتفاقات بازی، فوتبالی قابل تحسین ارائه داد و هر دو بازی را به جزئیات باخت و بخش بزرگی از این حذف را به دست خود و با خودویرانگری بازیکنانش رقم زد و قدرت حریف اما در هر دو مسابقه با الهلال می‌تواند تجربه بین المللی سپاهان را بیشتر کرده و البته این خودباوری را نزد طلایی‌های اصفهان ایجاد کند که با ارائه چنین نمایش‌هایی ضمن رعایت برخی جزئیات تعیین کننده در مسابقات فصول آینده قاره‌ای شرایط بهتری پیدا کنند هر چند شاید در فوتبال ایران حتی با ارائه چنین نمایش‌هایی هم حریف نداشته باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها