کد خبر: 704101
تاریخ انتشار :

رقص نام‌ها: نیمکت‌هایی که زیر و رو می‌شوند

شش و حتی هفت نام سرشناس برای تابستان آتی مطرحند که می‌توانند چهره بزرگترین تیم های فوتبال اروپا را تغییر دهند.

رقص نام‌ها: نیمکت‌هایی که زیر و رو می‌شوند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، چندین مربی سطح بالا وجود دارند که می توانند تابستان آینده، باعث تغییراتی عمده روی نیمکت غول های اروپایی شوند. 

توماس توخل، هانسی فلیک، یورگن کلوپ، ژوزه مورینیو، ژاوی هرناندز، ژابی آلونسو و حتی پپ گواردیولا نامزدهای احتمالی نیمکت تیم های بزرگ هستند. وضعیت هر یک از آنها بسیار متفاوت است. باشگاه های بارسلونا، لیورپول و بایرن مونیخ از حالا به دنبال یک "مربی جدید" هستند. 

توماس توخل

از یک طرف توخل را داریم که در بایرن مونیخ اصلا دوران خوبی را سپری نمی کند. همه چیز نشان می دهد که او در پایان فصل از تیم جدا خواهد شد و این را دو طرف نیز اخیرا تایید کردند. ناکامی ها در مقابل لورکوزن و بوخوم علاوه بر لاتزیو در لیگ قهرمانان اروپا آینده او را بسیار تحت تاثیر قرار داده است.

حتی نام او به باشگاه بارسلونا نیز مرتبط شده است. اگرچه "بیلد" که اطرافیان مربی آلمانی را به خوبی می شناسد، او را در مدار منچستریونایتد قرار می دهد.

هانسی فلیک

یک مربی دیگر که نام او برای هدایت بارسا و بایرن مطرح شده، هانسی فلیک است. طبق گزارش اسپورت و فابریتزیو رومانو، اخیرا تماس هایی بین بارسا و سرمربی آلمانی صورت گرفته است. پس از اینکه ژاوی هرناندز ماه پیش اعلام کرد در پایان ژوئن بارسا را ​​ترک می کند، فلیک خود را به عنوان یک گزینه جدی می بیند و گفته شده حتی در حال یادگیری زبان اسپانیایی است.

کلوپ، استراحت یک ساله

یکی از خبرهای بزرگ اخیر این بود که کلوپ به دلیل خستگی از لیورپول جدا می شود. او اعتراف کرد که انرژی اش در حال تمام شدن است: «اکنون هیچ مشکلی ندارم. مدتی است تصمیمم را گرفته ام و مجبور شدم آن را در این مقطع اعلام کنم. بعد از این همه زمانی که با هم گذراندیم، احترام و عشق بیشتر شد و کمترین چیزی که به شما مدیونم حقیقت است.»

کلوپ اگر به قولش عمل کند، سال آینده استراحت می کند و روی نیمکت هیچ تیمی نخواهد نشست. خود ژاوی هرناندز نیز پس از تقریباً سه سال سخت در بارسلونا به یک سال تعطیلی فکر می کند.

ژابی آلونسو

نام ژابی آلونسو برای لیورپول و بایرن مطرح شده است و نباید فراموش کرد که او برای هر دو باشگاه بازی کرده و آنها را خوب می شناسد اما او با لورکوزن قرارداد دارد و باشگاه حاضر به مذاکره برای جدایی او نیست. هرکس بخواهد با ژابی امضا کند باید بند فسخ او را بپردازد. در چنین شرایطی ژابی فعلا روی تلاش برای کسب عنوان قهرمانی لیگ با لورکوزن، متمرکز است و تیمش بی شکست و با بردهای متوالی پیش می رود.

ژوزه مورینیو

مربی دیگری که از سرنوشت خود اطلاعی ندارد، ژوزه مورینیو است. سرمربی پرتغالی در این فصل از رم اخراج شد و شایعات او را در عربستان سعودی قرار داده است، هرچند اقای خاص در این مورد اظهار نظری نکرده است. 

پپ گواردیولا

آخرین نام بزرگی که پیرامونش شایعاتی مطرح شده، پپ گواردیولاست. این مربی کاتالان با وجود اینکه یکی از آرزوهای بزرگ هواداران بارسلوناست، هنوز با منچسترسیتی قرارداد دارد و اگر آن را به پایان نرساند، باید تعجب کرد. 

البته او اخیرا اذعان کرده است که دوست دارد سرمربی یک تیم ملی شود: «یک تیم ملی. من دوست دارم یک تیم ملی را برای یک جام جهانی یا قهرمانی اروپا هدایت کنم. من آن را دوست دارم. نمی‌دانم چه کسی من را می‌خواهد! برای کار در تیم ملی باید تو را بخواهند، درست مثل یک باشگاه.»

اما پپ تا سال 2025 قرارداد دارد: «اگر کارم بد باشد، به خانه می‌روم. حالا احساس خوبی دارم، اما فوتبال خیلی تغییر می‌کند. نظر من این است که وقتی یک سال و نیم از قراردادت باقی مانده، باید به زمان حال و تیمت فکر کنی نه آینده. بردن به شما کمک می کند انرژی بیشتری داشته باشید. وقتی بازی ها را می بازید، خسته تر می شوید.» 

فعل و انفعال و جدایی پپ عجیب خواهد بود، اما در نیمکت های فوتبال اروپا که در آن رقص با نام ها همیشه وجود داشته، هیچ چیز عجیب نخواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها