کد خبر: 704385
تاریخ انتشار :

ترکیب احتمالی پرسپولیس، چهره زمستانی تیم اوسمار

به نظر می‌رسد ترکیب اصلی پرسپولیس در فولادشهر دچار تغییرات اساسی شود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس، چهره زمستانی تیم اوسمار
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه،  پرسپولیس در شرایطی مقابل ذوب آهن قرار خواهد گرفت که بعد از دو هفته تلاش برای باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی و سپس صدور مجوزهای لازم  و دریافت آی تی سی بازیکنان جدید و البته جابجایی‌های لازم در فهرست تیم، بالاخره می‌تواند از تمام بازیکنان جدیدش در ترکیب سود ببرد.

نکته جالب اینکه احتمال استفاده از بیشتر این خریدها در ترکیب اصلی هم وجود دارد و اگر اینگونه باشد ترکیب سرخ‌ها نسبت به بازی قبل تغییرات بیشتری خواهد داشت و اوسمار می‌تواند یک ارنج متفاوت مقابل تیم ربیعی به میدان بفرستد.

دروازه‌بان: اولین بازی رسمی رفیعی جوان در فولادشهر خواهد بود. در اردوی پرسپولیس همه به او امیدوارند و از مدیرعامل تا بازیکنان همه سعی کرده‌اند در این چند روز به او روحیه بدهند. حتی در پوستر بازی هم که از سوی باشگاه تهیه شده بزرگترین عکس را به او اختصاص داده‌اند و به نظر می‌رسد رختکن کاملا حامی اوست. رفیعی در یک سال و نیم گذشته در تمرینات و بیشتر بازی‌های دوستانه عملکرد بسیار خوبی داشته و باید دید در فولادشهر این همه تعریف و حمایت را چطور جواب می‌دهد.

مدافعان میانی: این زوج که در نیم فصل اول بعضا افت کرده و عملکرد ضعیفی ارائه می‌داد در شروع نیم فصل دوم شرایط خوبی داشته و با صلابت عمل کرده است. اگر آن سوپرگل بازی اراک نبود  در دو بازی قبلی این زوج بدون اشتباه کارنامه فوق العاده‌ای رقم زده بود. کنعانی با وجود حواشی اخیر و حکمی که برایش بریدند سعی دارد بدون حاشیه روی فوتبالش تمرکز کند و گولسیانی هم فوق العاده حرفه‌ای است اما آنها مقابل محمد جواد محمدی و خط حمله خطرناک ذوب آهن روز سختی خواهند داشت.

مدافع چپ: همه منتظر تماشای اولین بازی مدافع چپ قطری هستند. می‌گویند در تمرینات انگیزه و روحیه مثال زدنی و خاصی دارد و فوق العاده پرشور بازی می‌کند. عبدالکریم می‌تواند کانال چپ زمین پرسپولیس را پویاتر و جذاب‌تر کند ضمن اینکه شوت‌ها و ضربات سر او خطرناک است و حتی می‌توان برای گلزنی روی او حساب کرد اما باید دید ذوبی‌ها روی استفاده از فضای پشت حسن چقدر کار کرده‌اند.

مدافع راست: دانیال اسماعیلی فر نیم فصل دوم و در دو بازی قبلی شرایط بسیار بهتری نسبت به نیم فصل اول داشته و حالا باید مقابل تیم سابقش این پکیج را کامل کند. البته شاید اگر قرار به نفوذهای متوالی عبدالکریم از جناح چپ باشد احتمالا دانیال مجبور باشد بیشتر در زمین خودی بماند و خط دفاع را خالی نگذارد.

هافبک‌های میانی: احتمال تکرار ارنج دو نفره بازی تراکتور با توجه به موفقیت در آن بازی وجود دارد. ریگی به عنوان هافبک دفاعی و سروش رفیعی در کنار او به عنوان مهره رابط بین خط پنج نفره عقب و 4 نفر جلو عمل خواهد کرد. در واقع ریگی همان رل کمال کامیابی نیا را در سال‌های قبل پرسپولیس ایفا می‌کند و سروش در نقش میلاد سرلک فرو خواهد رفت که باید هم به ساخت بازی کمک کند هم در فاز دفاع و جنگ‌های وسط زمین شرکت داشته باشد.

وینگر راست: مهدی ترابی در تمام ماه‌های گذشته در سمت چپ بازی کرده اما شاید با نیمکت نشینی احتمالی سعید صادقی به جناح مخالف برود و از آنجا با دانیال زوج شود. خلاقیت مهدی ترابی می‌تواند در فولادشهر به کار پرسپولیس بیاید. بعد از گلی که مقابل تراکتور زد از یک دوره رخوت بیرون آمده و اوسمار می‌تواند روی گلسازی و گلزنی او حساب کند.

وینگر چپ: احتمال اولین بازی هافبک جوان ازبک در ترکیب وجود دارد. بهترین پست بازی برای او وینگر چپ خواهد بود که می‌تواند با تکنیک بالای خود لب خط طولی از فضاهای تنگ با موفقیت توپ را بیرون بیاورد و برای تیمش خلق موقعیت کند. بازی کردن او روی دست عبدالکریم هم می‌تواند جذاب باشد و باید دید این دو بازیکن چقدر با هم هماهنگ هستند و چگونه به پرسپولیس کمک می‌کنند. البته شاید همچنان اوسمار روی صادقی حساب کند و اورونوف در نیمه دوم وارد میدان شود.

پشت مهاجم: در مصاف با تراکتور ستاره تیمش بود و در پست جدید کولاک کرد. تاثیرگذاری روی هر دو گل و بالا بردن خلاقیت وسط زمین پرسپولیس با تجربه بالا و پاس‌های تماشایی، امید را به حوالی اوج نزدیک کرده و در این بازی خارج از خانه هم می‌شود روی پاس‌ها و میدانداری او حساب باز کرد.

مهاجم نوک: عیسی اولین حضورش در ترکیب اصلی را به عنوان مهاجم نوک بعد از بازگشت دوبار به تیم تجربه خواهد کرد و باید همان مهاجم تمام کننده و قاتلی باشد که هواداران دنبالش می‌گشتند. آل کثیر در باکس مهاجم فوق العاده‌ای است اما نباید از او توقع جنگندگی و خراب کردن دفاع حریف را داشت. خلاقیت هافبک‌ها و موقعیت‌سازی برای او می‌تواند منجر به اتفاقات خوبی برای پرسپولیس شود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس: امیررضا رفیعی – گئورگی گولسیانی – محمدحسین کنعانی‌زادگان- عبدالکریم حسن-  دانیال اسماعیلی‌فر- مسعود ریگی - سروش رفیعی - مهدی ترابی - اوستون اورونوف- امید عالیشاه - عیسی آل کثیر

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها