کد خبر: 704624
تاریخ انتشار :

مهدی قایدی، شروع تازه و پیراهن قرمز

با قطعیت باید گفت که قایدی از جمله نفراتی بود که برای مجیدی تمام توانش را در زمین گذاشت، اما باید گفت جدایی فرهاد در مقطع فعلی، به معنای پایان کار وین گر بوشهری در کلباء نخواهد بود.

مهدی قایدی، شروع تازه و پیراهن قرمز
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می‌رسد که مهدی قایدی برای فصل باید به فکر تغییر محل سکونتش باشد. وینگر بوشهری که اکنون در شهر فجیره اقامت دارد، برای فصل بعد راهی تیم دیگری خواهد شد، اما اینکه او لباس چه تیمی را خواهد پوشید، کاملاً به تصمیم باشگاه شباب الاهلی بستگی خواهد داشت. شاید فاصله دور او از فجیره تا دبی به صفر برسد و قایدی برای بار دوم لباس قرمز شباب الاهلی را بر تن کند اما از اکنون تا تابستان بعد نمی‌توان خیلی با قاطعیت در این مورد سخن گفت.

همکاری دوباره فرهاد و قایدی می‌توانست پایانی بهتر از آن چیزی داشته باشد که در روزهای اخیر اتفاق افتاد. بازیکن و سرمربی که در استقلال روزهای خوبی را در کنار هم سپری کرده بودند، یک بار دیگر و این بار کیلومترها دورتر از تهران و در تیمی به نام اتحاد کلباء همکاری خود را آغاز کردند. مجیدی که به عنوان تنها مربی لژیونر فوتبال ایران فصل گذشته در لیگ امارات عملکرد خوب و قابل قبولی داشت، امیدوار بود که امسال بتواند با کسب نتایج خوب در اتحاد کلباء رزومه پرباری را برای خود بسازد و فصول بعد نیز در تیم‌های بزرگتر مطرح‌تر و پرطرفدارتری در لیگ امارات مربیگری کند اما همه چیز برخلاف پیش‌بینی‌ها پیش رفت.

قایدی که در سال‌های اخیر خود را به عنوان یک ستاره در فوتبال ایران معرفی کرده است و با استقلال بازی‌های بسیار خوبی را به نمایش گذاشته بود، انتخاب اول فرهاد برای تابستان امسال بود. پس از جدایی وینگر بوشهری از استقلال، شباب الاهلی تصمیم گرفت تا قایدی را این بار به تیمی در داخل امارات قرض بدهد. همین موضوع سبب شد تا مجیدی از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرد و از مدیران باشگاه درخواست کند تا قایدی را به کلباء بیاورند. در هفته‌های نخست نیز اوضاع بر وفق مراد این دو پیش رفت؛ هم قایدی درخشان ظاهر می‌شد و هم کلباء به نسبت، نتایج خوب و رضایت بخش کسب می‌کرد اما شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که زمستان سردی در انتظار این دو نفر باشد.

پس از نمایش درخشان قایدی در جام ملت‌های آسیا، انتظار می‌رفت که او بتواند با شروع دوباره ادنوک لیگ، گره از مشکلات فرهاد مجیدی در اتحاد کلباء را باز کند. هرچند که باید گفت او تا قبل از آغاز این تورنمنت نیز یکی از معدود ستاره‌های تیمش بود و در بسیاری از مسابقات اثرگذاری خود را روی گل‌ها یا موقعیت‌های مهم کسب شده تیمش نشان داده بود. با این حال وینگر بوشهری در بازگشت از قطر با تمام توانش برای ببرها به میدان رفت، اما آن چیزی که در سبک بازی کلباء مشهود بود، سطح پایین‌تر دیگر بازیکنان این تیم نسبت به قایدی است. شاید اگر فرهاد مجیدی چند بازیکن دیگر در سطح ستاره ایرانی را در تیمش داشت، اکنون جایگاه کلباء در جدول رده‌بندی ادنوک لیگ بسیار بالاتر از چیزی بود که اکنون هست و مدیران باشگاه نیز مجبور به پایان همکاری با سرمربی سابق استقلال نمی‌شدند.

بازی‌های خوب مهدی قایدی در ترکیب کلباء سبب شده تا مدیران باشگاه شباب الاهلی که مالکیت اصلی این بازیکن را بر عهده دارند، از اکنون به دنبال بازگشت ستاره ایرانی برای فصل بعد باشند. آنگونه که از گوشه و کنار خبر می‌رسد، سرمربی قهرمان فصل قبل لیگ امارات به بازگشت قایدی چراغ سبز نشان داده است، اما باز هم باید تاکید کرد که تا تابستان بعد و روند نتیجه‌گیری شباب الاهلی و همچنین برنامه‌های سرمربی تیم برای فصل آینده، زمان زیادی باقی مانده است اما چیزی که می‌توان در مقطع فعلی گفت این است که قایدی برای سال آینده لباس تیمی به جز کلباء را بر تن خواهد کرد و شباب الاهلی که بازیکنان قرضی زیادی در لیگ امارات دارد، به دنبال برنامه‌های جدیدی برای این بازیکن ایرانی است.

بدون شک حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت تیم اماراتی را می‌توان یکی از عوامل اصلی انگیزه‌های بالای مهدی قایدی برشمرد که باعث شد تا این بازیکن در ترکیب اتحاد کلباء حتی فراتر از توان‌های عادی خود جهت موفقیت تیمش تلاش کند. ستاره ایرانی که تمایل زیادی داشت بتواند جواب اعتماد فرهاد را با بازی‌های درخشانش بدهد، به اندازه کافی در ترکیب ببرها موثر و مفید ظاهر شد، ولی بدون شک او اکنون از نتایج ضعیف تیمش و پایان همکاری فرهاد با کلباء بیش از سایر بازیکنان اندوهگین و ناراحت است. بازیکنی که حتی در آخرین حضور مجیدی روی نیمکت کلباء تک گل تیمش را به ثمر رساند و شادی پس از گل جالب توجهی را نیز به نمایش گذاشت که با گذاشتن یک اسلحه زیر گلویش اینگونه گلزنی برابر البطائح را جشن گرفت. او حتی تصویر این خوشحالی را نیز در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد و بسیاری از کاربران و هواداران فوتبال برداشت‌های متفاوتی را از این خوشحالی داشتند.

قایدی طی دوران حضور در اتحاد کلباء موفق شد هفت گل برای این تیم به ثمر برساند. او هفت بار نیز به هم‌تیمی‌هایش پاس گل داد و ۲ مرتبه نیز پنالتی گرفت تا ثابت کند چه تاثیر بالایی در نتایج و روند بازی تیمش داشته است. او همچنین دومین بازیکن ادنوک لیگ از حیث شوت‌های درون چارچوب است.

به عنوان سخن پایانی باید گفت با وجود اینکه قایدی تمام توانش را برای کلباء و مجیدی در زمین مسابقه گذاشت و کاملا خوب و موثر هم ظاهر شد، اما نتوانست مانع از کسب نتایج ضعیف این تیم شود. به هر حال این دو به پایان همکاری با هم در این تیم اماراتی رسیدند اما شاید زمان دیگری و در تیم جدیدی یک بار دیگر در کنار هم مأموریت تازه‌ای را شروع کنند. زندگی ورزشی مانند یک توپ است که بالا و پایین ندارد و دائم در حال چرخش است؛ باید منتظر ماند و دید که چه خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها