کد خبر: 704750
تاریخ انتشار :

جوان‌های پرسپولیس قربانی بزرگ جنگ قهرمانی!

به نظر می‌رسد با حضور خریدهای جدید در پرسپولیس جوان‌های این تیم دیگر روی نیمکت هم جایی نخواهند یافت.

جوان‌های پرسپولیس قربانی بزرگ جنگ قهرمانی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، با سرمربیگری اوسمار لوس ویرا به عنوان یک مربی خارجی در رأس کادر فنی پرسپولیس به نظر می‌رسید احتمالا قدرت ریسک‌پذیری در این تیم بالاتر رفته و بازیکنان جوان بیشتری فرصت عرض اندام در ترکیب تیم خود پیدا کنند اما حالا با حضور خریدهای جدید و جذاب و البته حساس‌تر شدن کورس قهرمانی در نیم فصل دوم، اوسمار هم رویه یحیی گل‌محمدی را پیش گرفته و جوان‌ها از نیمکت دور شده و به لیست بازی‌های پرسپولیس هم نمی‌رسند.

بحث استفاده از بازیکنان جوان و محصولات آکادمی طی یکی دو سال اخیر در پرسپولیس داغ بوده اما تقریباً هیچ‌وقت به اندازه آنچه در این مورد صحبت شده در واقعیت اتفاق نیفتاده است. یحیی گل‌محمدی در چهار فصل حضورش در پرسپولیس همواره به این نکته اعتقاد داشت که اگر قرار است بازیکن جوانی برای پرسپولیس بازی کند باید در کیفیتی باشد که باری از دوش تیم بردارد و در حد ستاره‌های لیگ بدرخشد وگرنه بازی دادن به آن جوان ریسک بزرگی است و تبعات منفی برای خودش و تیم خواهد داشت.

با وجود این رویه گل‌محمدی تلاش داشت حداقل یک بازیکن جوان را در تیم 16-15 نفره اصلی‌اش داشته باشد و به همین منظور فصل قبل محمد عمری و در فصل جاری میلاد سورگی را به تیم خودش آورد و از آنها استفاده کرد. یحیی برای همکاری قوی‌تر با آکادمی و قرار گرفتن بازیکنان جوان در سیکلی که مد نظر آکادمی و باشگاه است در آبان‌ماه امسال 7 بازیکن جوان را به تمرینات تیم بزرگسالان آورد تا این نفرات با تیم اصلی تمرین کرده و کم‌کم شرایط حضور در تیم بزرگسالان را پیدا کنند.

این رویه البته با وجود تضعیف تیم امید پرسپولیس و دور شدن این تیم از قهرمانی اما موجب خشنودی باشگاه و مدیران آکادمی پرسپولیس شد چرا که بارقه امیدی برای بازیکنان جوان به وجود آمد که در صورت درخشش و عیان ساختن توانمندی‌های خود به تیم اصلی و ویترین پربیننده آن خواهند رسید. در سه چهار ماه گذشته برخی از این بازیکنان با پرسپولیس تمرین کردند، به اردو رفتند و در برخی مسابقات روی نیمکت نشستند اما غیر از و علیرضا بابایی نفرات دیگری برای تیم اصلی بازی نکردند تا پروسه رسیدن جوان‌ها به نقطه‌ای که آرزویش را دارند دشوار به نظر برسد. این اتفاق در حالی رخ داد که پرسپولیس در نیم فصل نخست با مصدومیت طولانی ستاره‌هایی مثل وحید امیری، مرتضی پورعلی گنجی و یاسین سلمانی مواجه شد اما در بازی‌های پایانی نیم فصل تنها نفراتی مثل سهیل صحرایی و محمد بادپا در لیست بیست نفره قرار می‌گرفتند که البته شانس بازی پیدا نکردند.

اما با شروع نیم فصل دوم اوضاع برای جوان‌ترها و محصولات آکادمی سخت‌تر هم شد چرا که پرسپولیس با وجود از دست دادن عمری، زاهدی، باهویی و سرلک چهار بازیکن جدید جذب کرد و البته مصدومان مهمی مثل وحید امیری هم به اسکواد تیم برگشتند.

در بازی نخست نیم فصل دوم پرسپولیس در اراک و با در نظر گرفتن پنجره بسته باشگاه غیر از امیررضا رفیعی گلر، محمد بادپا، میلاد سورگی و سهیل صحرایی روی نیمکت پرسپولیس بودند که از این جمع سورگی دقایقی بازی کرد. در بازی بعدی مقابل تراکتور و با باز شدن پنجره و ثبت قرارداد خریدهای داخلی از بین بازیکنان جوان فقط نام امیررضا رفیعی 21 ساله در لیست بیست نفره قرار گرفت که او هم شاهد نمایش بیرانوند بود. در مصاف با ذوب‌آهن شرایطی ایجاد شد که اوسمار به اجبار به رفیعی در ترکیب اصلی میدان دهد که با محرومیت بیرانوند، مهرشاد اسدی دیگر دروازه‌بان جوان تیم هم به لیست رسید اما خبری از محصولات آکادمی روی نیمکت نبود. البته که حضور ابوالفضل بابایی 20 ساله و اوستورن اورونوف 23 ساله روی نیمکت میانگین سنی لیست بیست نفره سرخ‌ها را پایین می‌آورد اما از یک سو بازگشت امیری 35 ساله، جذب آل‌کثیر 34 ساله و حضور عبدالکریم حسن 30 ساله در فهرست تیم، به نظر می‌رسد ماجرای بازیکنان جوان در نیم فصل دوم با حساس‌تر شدن بازی‌ها در هفته‌های آتی و ورود تیم به جنگ قهرمانی به پایان خود رسیده باشد.

در دیدار با ذوب‌آهن جدا از محمدمهدی احمدی که اواخر نیم فصل اول به بازی کردن امیدوار شده بود، میلاد سورگی هم از لیست خط خورد و آنها از روی سکوهای فولادشهر بازی تیم‌شان را تماشا کردند. در عین حال به نظر می‌رسد با ترافیک بازیکن شاخص در پرسپولیس طی هفته‌های آینده نیز خبری از بازیکنان آکادمی در لیست بیست نفره پرسپولیس نباشد و حتی برخی بازیکنان مثل محمدمهدی احمدی یا حتی وحدت هنانوف از فهرست تیم بیرون بمانند. این مسئله البته نه تنها در مورد بازیکانی مثل میلاد سورگی و علیرضا بابایی که نیم فصل اول به میدان رفتند بلکه در مورد مهره‌هایی مثل محمدبادپا، سهیل صحرایی و ... که بعضاً به لیست می‌رسیدند و امیدوار بودند شرایط برایشان بهتر شود، صدق خواهد کرد و بعید است تا آخر فصل غیر از مواردی استثنایی خبری از این اسامی در لیست مسابقات پرسپولیس شود.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که با پایان یافتن بازی‌های رده سنی امید این بازیکنان با فراغ بال می‌توانند در تمرینات و مسابقات تیم بزرگسالان شرکت کنند اما آنها که نتوانستند به تیم امید باشگاه در راه قهرمانی کمک کنند حالا در تیم بزرگسالان هم جایی نخواهند داشت و به نوعی قربانی ورود خریدهای تازه به تیم و حساس‌تر شدن جنگ قهرمانی در بالای جدل لیگ خواهند شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها