کد خبر: 704784
تاریخ انتشار :

ساپینتو به سعید مهری: یه قهرمانی مون نشه!

ساپینتو که پس از محرومیت چهار ماه و از دست دادن 18 مسابقه در آستانه اخراج از آپوئل بود، حالا در آستانه کسب قهرمانی لیگ قبرس است.

ساپینتو به سعید مهری: یه قهرمانی مون نشه!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، شاید باور کردنش سخت باشد، اما آپوئلی که در 18 مسابقه سرمربی خود را کنار زمین نداشت، به روند فوق العاده‌اش در لیگ قبرس ادامه داد و امشب نیز پیروزی شد و حالا این تیم هشت بازی دیگر در پیش دارد تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد، اتفاقی که رخ دادنش می‌تواند دستاورد بزرگی برای ریکاردوی شیردل باشد.

برای مرور روند خوبی که تیم شهر نیکوزیا آغاز کرد، باید به گذشته فلش بک بزنیم. آنها هفته اول لیگ را پیروز شدند. پیش از آن در چهار بازی از دو مرحله مقدماتی لیگ کنفرانس پیروز شدند ولی در دور پایانی، در دو بازی رفت و برگشت مغلوب خنت بلژیک شدند تا نتوانند راهی مرحله اصلی و گروهی شوند.

پس از آن دو شکست، آپوئل نتوانست روند خوبی را در پیش بگیرد. آنها دربی نیکوزیا را به اومونیا (تیم وقت کریم انصاری‌فرد) واگذار کردند و سپس در دو بازی متوالی مقابل آپولون لیماسول و آنورتوسیس با نتیجه تساوی متوقف شدند تا زمزمه‌های اخراج ساپینتو شنیده شود. کسب پنج امتیاز در چهار بازی دلیل این شایعات نبود، بلکه مرد پرتغالی یک بار دیگر جنجال به پا کرد و چهار ماه محروم شد.

در جریان دیدار برابر آنورتوسیس بود که ساپینتو با مربی حریف درگیر شد و داور ایتالیایی مسابقه نیز هر دو نفر را اخراج کرد. سرمربی سابق استقلال در ادامه با وارد کردن ضربه‌ای به شانه داور چهارم، او را هل داد، سپس با یکی دیگر از مربیان حریف دست به گریبان شد. او در پایان بازی و در نشست خبری نیز با سرمربی آنورتوسیس و یکی از هواداران رقیب درگیر شد تا گزارش ناظر بازی منجر به محرومیت شدید او شود.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قبرس تصمیم گرفت تا ساپینتو را چهار ماه محروم کند. این یعنی از دست دادن 18 مسابقه. وبسایت گل قبرس در آن زمان نوشته بود که مدیران باشگاه هرگز قصد ندارند با سرمربی‌ای که از خانه تیمش را هدایت می‌کند، همکاری کنند. رسانه sport-fm قبرس نیز از مطرح شدن 2 گزینه برای جانشینی ساپینتو خبر داده بود.

مارینوس ساتیاس کاپیتان سابق آپوئل که نزدیک به 300 بار برای این تیم به میدان رفته، یکی از مربیان مدنظر مدیران بود. گزینه جدی‌تر برای جانشینی ساپینتو، سرمربی سابق تیم‌های ملی بلغارستان و قزاقستان یعنی استانیمیر استویلف بود و حتی رسانه‌های بلغاری تماس‌ها با این سرمربی را تأیید کرده بودند.

اما مشکلات مالی آپوئل که منجر به بسته بودن پنجره آنها نیز شده بود، باعث گردید تا مدیران کمی دست نگه دارند. در شرایطی که در نیکوزیا برای اخراج ساپینتو، مدیران دو دو تا چهارتا کرده و چرتکه‌ها را بالا و پایین می‌کردند، پیروزی‌های متوالی تیم او از راه رسیدند.

آپوئل بدون ساپینتو در هشت بازی متوالی پیروز شد و هیچ دلیلی برای اخراج او وجود نداشت. در مدت زمان محرومیت سرمربی پرتغالی، آپوئل موفق شد چهارده پیروزی به دست آورده و در دو مسابقه نیز به نتیجه تساوی دست یابد. این تیم همچنین در دو بازی نیز تن به شکست داد و دور عادی لیگ را با صدرنشینی به پایان رساند.

در لیگ قبرس 26 هفته به صورت عادی و با برگزاری بازی‌های رفت و برگشت برگزار می‌شود و سپس تیم‌های اول تا ششم در گروه مجزایی با هم به رقابت پرداخته و پس از برگزاری بازی‌های رفت و برگشت، قهرمان مسابقات مشخص می‌شود.

آپوئل که در نقل و انتقالات زمستانی سعید مهری را نیز به خدمت گرفت، از 10 دیدار دور قهرمانی، در 2 مسابقه به میدان رفته که حاصل آن چهار امتیاز بوده تا شمار امتیازات آنها به عدد 63 برسد. تیم ساپینتو با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش یعنی آریس لیماسول هفت امتیاز فاصله دارد. البته که آنها یک بازی بیشتر انجام داده‌اند ولی شانس اصلی قهرمانی محسوب می شوند.

رسانه‌های قبرسی تصاویری از شادی ساپینتو پس از پایان بازی امشب و پیروزی برابر پافوس را منتشر کردند. جایی که سرمربی پرتغالی درست مانند زمان حضور در استقلال، شور و شعف پایان‌ناپذیری دارد و شادی‌هایش را با هواداران تیمش تقسیم می‌کند. ریکاردوی شیردل حالا با کسب یک قهرمانی مهم فاصله زیادی ندارد. او می‌تواند در قبرس به جامی برسد که در ایران به دستش نرسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها