کد خبر: 705207
تاریخ انتشار :

استقلال خوزستان صفر - استقلال 1: سه امتیاز از طلای ناب!

استقلال تهران با شکست همنام خوزستانی به صدرنشینی در لیگ برتر ادامه داد.

استقلال خوزستان صفر - استقلال 1: سه امتیاز از طلای ناب!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، دیدار استقلال خوزستان و استقلال تهران با برتری آبی‌پوشان تهران به پایان رسید تا در آستانه دربی پایتخت استقلالی‌ها همچنان صدرنشین باقی بمانند و فاصله 3 امتیازی خود را با رقیب سنتی حفظ کنند.

این مسابقه تا ثانیه‌های پایانی روند برابری داشت و هر دو تیم موقعیت‌های گلزنی داشتند و برتری خاصی نسبت به یکدیگر نداشتد، استقلالی‌ها در نیمه نخست ارسال‌های پرتعدادی روی دروازه استقلال خوزستان انجام دادند و در نهایت از همین راه با ضربه سر گوستاوو بلانکو به گل رسیدند و برتری را به دست آوردند.

در نیمه دوم هرچه بازی به دقایق پایانی نزدیک‌تر شد فشار خوزستانی‌ها بیشتر شد و دروازه استقلال با خطرهای جدی رو به رو شد اما درخشش مدافعان و دروازه‌بان استقلال اجازه گلزنی به خوزستانی‌ها نداد و آبی‌پوشان تهران در نهایت با نتیجه یک بر صفر پیروز از میدان خارج شدند.

آبی‌های پایتخت در این مسابقه بازی پرفشار و سختی را پشت سر گذاشتند و 3 امتیاز مهم را در یک بازی خارج از خانه به دست آوردند.

تاریخ و محل برگزاری: هفته نوزدهم لیگ برتر - 18 اسفند 1402 - ورزشگاه غدیر اهواز

تیم داوری: موعود بنیادی فرد – علیرضا ایلدروم – علی احمدی – روح الله شریفی -  ناظر: رحیم رحیمی مقدم

ترکیب استقلال خوزستان:

فرزین گروسیان | عثمان اندوگ | محمود مطلق‌زاده ('46-حسن شوشتری) | متین کریم‌زاده ('11+45 علیرضا کاظمی) | حسین ساکی | علیرضا خوشکفا ('46-بهروز بارانی) | داستونبک تورسونوف | حسین احمدی ('55-امیرمحمد محکم کار) | ساویو روبرتو ('75-پیمان رنجبری) | جواد آقایی پور | آسو رستم

سرمربی: سیروس پورموسوی

ترکیب استقلال تهران:

سیدحسین حسینی | رافائل سیلوا | آرمین سهرابیان | محمدحسین مرادمند | ابوالفضل جلالی | صالح حردانی (ایمان سلیمی 90+4) | روزبه چشمی | آرش رضاوند (امید حامدی فر 77) | مهدی مهدی‌پور (زبیر نیک نفس 90+3)، گوستاوو بلانکو (آرمان رمضانی 90+4) | جلال‌الدین ماشاریپوف (پیمان بابایی 83)

شرح گل

دقیقه 41 - گوستاوو بلانکو ( استقلال خوزستان 0 - 1 استقلال تهران ): ارسال خوب جلال‌الدین ماشاریپوف در داخل محوطه شش قدم با ضربه سر بلانکو آن هم تحت یارگیری شدید بازیکنان استقلال خوزستان به گل تبدیل شد تا پس از مدت‌ها بلانکو برای استقلال گلزنی کند.

کارت زرد

استقلال خوزستان: آسو رستم ('38) حسین احمدی ('52) تورسونوف (67)

لحظات حساس

دقیقه 5: جواد آقایی پور در حفره ایجاد شده در قلب خط دفاعی استقلال حرکت کرد و توپ را در اختیار گرفت و در موقعیت مناسب قرار گرفت اما ضربه او شدت کافی را نداشت حسینی درازکش توپ را مهار کرد.

دقیقه 17 : چند ارسال پیاپی روی دروازه استقلال خوزستان با ضربات گوستاوو بلانکو همراه شد که راه به جایی نبرد.

دقیقه 18: اشتباه مدافعان استقلال خوزستان موقعیت مناسبی را در اختیار بلانکو قرار داد که تکل به موقع بازیکن استقلال خوزستان مانع گلزنی این بازیکن شد، در ادامه ضربه رافائل سیلوا با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 25: حرکت بازیکنان استقلال خوزستان در عمق خط دفاعی استقلال با ضربه آسو رستم همراه شد که با دخالت مرادمند توپ به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 44: ارسال روی دروازه استقلال خوزستان باز هم با ضربه سر بلانکو همراه شد و اما این بار گوستاوو توپ را مهار کرد.

دقیقه 45: ضربه از راه دور جلالی به شکلی خطرناک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 48: در ابتدای نیمه دوم گوستاوو بلانکو از زاویه بسته شانس گلزنی خود را با شوت زمینی امتحان کرد که گروسیان به سادگی توپ را در آغوش کشید.

دقیقه  50: ضربه جلال‌الدین ماشاریپوف با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 57: آرش رضاوند از داخل محوطه جریمه ضربه روی پای محکمی را به سمت دروازه گروسیان شلیک کرد و واکنش خوب گروسیان مانع گلزنی استقلالی‌ها شد، در ادامه ابولفضل جلالی صاحب موقعیت شد که داور این صحنه را آفساید اعلام کرد تا ضربه رضاوند در ریباند که به گل تبدیل شد آفساید اعلام شود.

دقیقه 66: ضربه سر آسو رستم در آستانه ورود به دروازه به مدافع استقلال برخورد کرد که بازیکنان استقلال خوزستان اعتقاد داشتند این صحنه باید پنالتی اعلام شود.

دقیقه 87: توپ گیری خوب مهدی پور و پاس او برای پیمان بابایی با ضربه عجولانه این بازیکن همراه شد و توپ با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 90: ضدحمله بازیکنان استقلال خوزستان خطر جدی را روی دروازه استقلال شکل داد، پاس آسو رستم روی خط محوطه شش قدم به پیمان رنجبری رسید که ضربه این بازیکن در آخرین لحظه با دخالت روزبه چشمی دفع شد.

دقیقه 90+5: در شلوغی محوطه جریمه بازیکنان استقلال خوزستان چندین مرتبه در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما هر بار مدافعان استقلال توپ را از مقابل آنها دفع کردند.

دقیقه 90+6: ارسال روی دروازه استقلال با عبور توپ از مقابل عثمان اندوگ همراه شد تا آبی‌های تهران نفس راحتی بکشند.

*حواشی

*در فاصله نیم ساعت مانده به بازی نورافکن‌های ورزشگاه روشن نشده بود و هواداران با چراغ قوه‌های خود چهره جالبی به ورزشگاه بخشیده بودند.

*پورموسوی توسط هواداران دو تیم مورد استقبال قرار گرفت و او به سمت آنها رفت و ادای احترام انجام داد.

* یک هوادار معلول قصد ورود به ورزشگاه را داشت که ناظر بازی اجازه ورود او به کنار زمین را نداد و این اتفاق در مسیر ورود بازیکنان استقلال به ورزشگاه اتفاق افتاد که کاپیتان استقلال سیدحسین حسینی، مهدی مهدی پور و ابولفضل جلالی به سمت این هوادار رفتند و او را در آغوش گرفتند، این هوادار استقلال از مهدی مهدی پور درخواست داشت تا حضور او در کنار زمین را فراهم کند.

*بازیکنان استقلال خوزستان زودتر از بازیکنان استقلال تهران برای گرم کردن وارد چمن ورزشگاه غدیر شدند.

*حدود 15 هزار هوادار در ورزشگاه حاضر شده‌اند.

*سیروس پورموسوی و دستیارانش به سمت نیمکت استقلال رفتند و از آنها استقبال کردند.

* در دقایق ابتدایی مسابقه با توجه به خاموش شدن نورافکن ورزشگاه بازی برای دقایقی متوقف شد.

*  بازیکنان دو تیم در زمان قطع برق ورزشگاه به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند تا از جریان مسابقه خارج نشوند.

* هواداران استقلال در دقیقه 21 وریا غفوری کاپیتان سابق استقلال را تشویق کردند.

*درگیری مختصری بین متین کریم زاده و صالح حردانی رخ داد که در پی این درگیری و اعتراض‌های یاسر جلالی بدنساز تیم فوتبال استقلال خوزستان از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

* سرتوپ حسین حسینی روی پای آسو رستم هواداران استقلال را هیجان زده کرد و او را برای دقایقی مورد تشویق قرار دادند.

* جواد نکونام در جریان مسابقه در صحنه‌ای که خطا روی بلانکو اعلام نشد به شدت اعتراض کرد و این موضوع در شرایطی رخ داد که اگر او کارت زرد دریافت کند دربی را از دست خواهد داد، سرمربی استقلال خوزستان نسبت به اعتراض جواد نکونام متعرض شد.

*رفعتی ناظر داوری در اقدامی عجیب دور تا دور ورزشگاه را سرکشی می‌کند و خبرنگاران حاضر در کنار زمین را به سمت سکوها می‌فرستد.

* دقایق پایانی نیمه نخست سکوهای ورزشگاه با التهاب رو به رو شد و هواداران دو تیم به سمت یکدیگر سنگ پرانی کردند.

* سید سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان اعتراض شدیدی نسبت به عملکرد داور مسابقه داشت و در دقیقه 73 از کنار خط اخراج شد.

*جلال الدین ماشاریپوف در لحظه تعویض و خروج از زمین با تشویق شدید هواداران استقلال رو به رو شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها