کد خبر: 705239
تاریخ انتشار :

چاره‌ای جز تحسین این ستاره پرتلاش پرسپولیس ندارید!

دانیال اسماعیلی فر احتمالا بهترین شب خود در ترکیب پرسپولیس را مقابل فولاد سپری کرد.

چاره‌ای جز تحسین این ستاره پرتلاش پرسپولیس ندارید!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، یکی از دشوارترین احتمالات و شرایط ممکن برای یک بازیکن، انتقال به یک تیم جدید، در هنگام جدا شدن یکی از ستاره‌های آن باشگاه به شمار می‌آید. در واقع وقتی یک بازیکن در بین هواداران از محبوبیت بالایی برخوردار است و از آن تیم جدا می‌شود، ستاره جانشین کار بسیار دشواری برای کسب اعتبار و وجهه در بین هواداران تیم جدید خود دارد و این اتفاق در تابستان سال گذشته برای دانیال اسماعیلی‌فر رخ داد. رامین رضاییان بعد از چند فصل دوری از پرسپولیس، در نیم فصل سال ۱۴۰۰ به این باشگاه بازگشته و البته بدشانس بود که در یکی از معدود فصولی که این تیم در سال‌های گذشته قهرمان نشده برای چند ماه دوباره برای پرسپولیس به میدان رفت.

البته رامین رضاییان از نظر فردی آمار موفقی در ترکیب پرسپولیس داشته و حتی در دربی برگشت موفق به ارسال پاس گل برای علی نعمتی نیز شد. اما عدم نتیجه گیری قرمز پوشان در آن مقطع و افت این باشگاه باعث شد رامین رضاییان و دیگر ستاره‌های این تیم نتوانند همه توانایی‌های خود را به ظهور بگذارند و فصل برای او و دیگر بازیکنان پرسپولیس با ناکامی به اتمام رسید.

اما در تابستان سال ۱۴۰۱، یحیی گل‌محمدی دست به انقلاب بزرگی در ترکیب پرسپولیس زده و بسیاری از بازیکنان اسکواد اصلی این تیم را تغییر داد. رامین رضاییان نیز یکی از قربانیان انقلاب یحیی بود و این بازیکن به شکلی غیرمنتظره و خیلی زود در لیست مازاد پرسپولیس قرار گرفت. یحیی به علت تجربه همکاری با دانیال اسماعیلی‌فر ترجیح داد مدافع باتجربه سپاهان را به خدمت بگیرد و این انتقال در ابتدا چندان به مذاق هواداران پرسپولیس خوش نیامد. رامین رضاییان به جز توانایی فنی، به علت ویژگی‌های خاص شخصیتی خود از محبوبیت قابل توجهی در بین هواداران پرسپولیس برخوردار بود و به این علت کمتر کسی انتظار داشت نیم فصل این باشگاه را ترک کند.

 

1720038

البته رامین هم در نهایت به سپاهان، یکی از رقبای اصلی پرسپولیس پیوست و عملکرد درخشان او در حدود دو سال گذشته باعث شده همچنان سایه این بازیکن روی سر دانیال اسماعیلی‌فر باشد. فصل با این شرایط برای ستاره باتجربه و جدید پرسپولیس آغاز شد و دانیال از همان ابتدا در تلاش برای کسب اعتبار در بین هواداران و تایید تصمیم یحیی گل‌محمدی در مورد جذبش بود.

در چند ماه اول دانیال اسماعیلی‌فر عملکرد قابل قبولی داشت و در نهایت فصل با قهرمانی و سه گانه پرسپولیس به اتمام رسید و دانیال نیز توانست خود را به عنوان یکی از بازیکنان باکیفیت و مؤثر این تیم مطرح کند. البته خود این بازیکن بعدها در مصاحبه‌ای اعلام کرد در مقطعی مورد انتقاد طرفداران پرسپولیس قرار گرفته و ترکیب این تیم بسیار احساس تنهایی می‌کرده. حتی در مقطعی از فصل، او در استادیوم آزادی و در بین هواداران خود پرسپولیس نیز مورد تشویق قرار نمی‌گرفته و فصل اول برای او با دشواری‌های خاص بازی برای تیمی مانند پرسپولیس سپری شده است.

البته اوضاع در فصل جدید نیز چندان متفاوت نبود و رامین رضاییان در ترکیب سپاهان همچنان فوق العاده ظاهر می‌شد و آمار درخشان پاس گل و گلزنی این بازیکن باعث شد حتی در بعضی موارد ضعف در امور دفاعی این ستاره باتجربه نیز پوشش داده شود.

اما نیم فصل اول اوضاع برای دانیال چندان خوب پیش نرفت و آمار نه چندان خوب او در امور هجومی که بیشتر هم مورد توجه هواداران قرار می‌گیرد، باعث شد دوباره برخی هواداران پرسپولیس تصمیم تابستان سال گذشته یحیی گل‌محمدی را زیر سوال ببرند. اما با حضور اوسمار در پرسپولیس به عنوان نفر اول کادر فنی، شرایط برای دانیال به‌وضوح تغییر یافته و او در هفته‌های اخیر یکی از بهترین بازیکنان این تیم لقب گرفته است.

شاید اوج درخشش اسماعیلی‌فر شب گذشته و در ترکیب پرسپولیس در دیدار مقابل فولاد در آزادی رقم خورد. در شبی که پرسپولیس در نیمه اول دو گل عجیب دریافت کرده و در آستانه از دست دادن سه امتیاز حساس پیش از دربی قرار داشت، این دانیال اسماعیلی‌فر بود که در نیمه دوم با نمایش درخشان خود یکی از عوامل اصلی برتری پرسپولیس لقب گرفته و توانست نقش مهمی در پیروزی این تیم ایفا کند. اما اوج درخشش دانیال در صحنه گل دوم رقم خورد. دریبل تماشایی و باکلاس او در محوطه جریمه و ارسال پاس دقیق برای عیسی آل‌کثیر باعث شد ستاره جدید پرسپولیس گل تساوی را به ثمر برساند. در لحظه ارسال پاس، دانیال به زیبایی و مانند یک پاسور حرفه‌ای، سر خود را بالا آورده و به درستی و بادقت، جای عیسی را در محوطه پیدا کرد تا بهترین فرصت ممکن را برای گلزنی در اختیار او قرار دهد.

دانیال اسماعیلی‌فر که از انگیزه بالایی برخوردار بود، همچنان در حملات پرسپولیس شرکت داشت و می‌توانست گل سوم این تیم را به ثمر برساند، اما ضربه سر او روی خط دروازه با هند بازیکن فولاد و اخراج او همراه شد و در نهایت این محمدحسین کنعانی‌زادگان بود که از روی نقطه پنالتی گل سوم را به ثمر رساند. اما بی‌تردید تیزهوشی و جایگیری دقیق دانیال به عنوان یک مدافع راست و حضور به موقع در محوطه جریمه، مهم‌ترین عامل به ثمر رسیدن این گل حیاتی و مهم بود. در گل چهارم نیز رد پای دانیال وجود داشت و این شب درخشان تکمیل شد. دانیال این فصل شش پاس گل داده و از این حیث یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر لقب گرفته است.

این احتمالاً بهترین شب دانیال اسماعیلی‌فر در پرسپولیس بود و در آستانه دربی این بهترین خبر برای هواداران تیمی است که دوباره و بعد از انقلاب عجیب و پرحاشیه در نیم فصل، به تکرار عنوان قهرمانی امیدوار شده‌اند.

تاکید استقلال برای حمله از کناره‌ها، شرایط دانیال اسماعیلی‌فر را در دربی دشوار خواهد ساخت، اما فراموش نکنیم نمایش درخشان او در سال گذشته برابر مهدی قایدی در دربی برگشت لیگ برتر، یکی از عوامل برتری پرسپولیس و هموار شدن مسیر قهرمانی این تیم بود و طرفداران این باشگاه امیدوارند اسماعیلی‌فر یک بار دیگر در دربی به همان درخشانی بازی کند و سال ۱۴۰۲ را به بهترین شکل برای خود تمام کند. بازیکنی که در دو فصل اخیر به‌سختی برای احقاق حق خود در پرسپولیس تلاش کرده و حالا از اعتبار بالایی در بین طرفداران تیم برخوردار است. ستاره‌ای که البته از نظر رفتاری و شخصیتی نیز مورد توجه و تحسینی بسیاری قرار داشته و خیلی از طرفداران پرسپولیس حالا تصمیم یحیی گل‌محمدی در تابستان سال گذشته را تایید می‌کنند.

بازیکن محبوب آن دست هوادارانی که فوتبال را تنها محدود به آمار پاس گل ندانسته و دقیق‌تر اهمیت نقش دفاعی چنین بازیکنانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها