کد خبر: 705391
تاریخ انتشار :

فوری: پرسپولیس واگذار شد

معاون اول رئیس‌جمهور تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تعیین مالکان جدید باشگاه پرسپولیس را به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ کرد.

فوری: پرسپولیس واگذار شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، موضوع مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس که متعلق به وزارت ورزش و جوانان بود، بعد از الزامات فیفا و ای‌اف‌سی برای گرفتن مجوز حرفه‌ای برای این دو تیم پرطرفدار دردسر بزرگی ایجاد کرد و موجب شد استقلال و پرسپولیس طعم تلخ کنار گذاشته شدن از آسیا را بچشند.

حال به طور رسمی مشخص شد که ۸۰ درصد سهام باشگاه پرسپولیس به سازمان تامین اجتماعی واگذار می‌شود تا از این پس پرسپولیس با مالکیت جدید به کار خود ادامه بدهد.

در همین خصوص ایرنا، خبرگزاری دولت به عنوان اولین رسانه این خبر را اعلام کرد که محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه ۲۷ دی ماه امسال در خصوص واگذاری ۸۰ درصد از سهام پرسپولیس جهت رد دیون دولت را به وزارتخانه‌های اقتصاد، تعاون و ورزش ابلاغ کرده است.

بر اساس این مصوبه، معادل ۸۰ درصد سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس متعلق به وزارت ورزش و جوانان به صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر بابت رد دیون و سایر تکالیف دولت واگذار می‌شود.

تعداد دقیق و نهایی قیمت سهام قابل واگذاری، با تصویب هیئت واگذاری تعیین می‌شود. نقل و انتقال سهام موضوع این مصوبه خارج از ساعت معاملات و خارج از اتاق پایاپای صورت گرفته و از مالیات معاف است.

حال به نظر می‌رسد با این وصف پرسپولیس و استقلال برای فصل بعدی مشکلی از بابت دریافت لایسنس حرفه‌ای و شرکت در لیگ قهرمانان یا نخبگان آسیا را نخواهند داشت. البته مجوز حضور آنها به جز مالکیت به فاکتورهای دیگری هم وابسته است اما مشکل مالکیت آنها حل می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها