کد خبر: 705491
تاریخ انتشار :

گزارش: آمار عجیب گلر تیم ملی در یازده دربی!

سید حسین حسینی آماده دوازده مین حضور در شهرآورد پایتخت می‌شود.

گزارش: آمار عجیب گلر تیم ملی در یازده دربی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، کاپیتان محبوب آبی ها با کلین شیت روحیه بخش مقابل استقلال خوزستان، آماده حضور در حساسترین بازی استقلال در نیم فصل دوم شد  و حالا باید برای دوازدهمین بار در شهرآورد پایتخت درون دروازه استقلال قرار بگیرد. سید حسین اگر چه تاکنون در وقت های قانونی موفق با پیروزی دربی با استقلال نشده اما دو بار در جام حذفی با درخشش خود در ضربات پنالتی  مسبب صعود آبی ها به فینال شد. به همین بهانه بد نیست مروری بر عملکرد کاپیتان حسینی در همه دربیهایی که به میدان رفته است داشته باشیم:

۱. پرسپولیس ۱-۰ استقلال، پنالتی علیپور علیه اولین دربی حسینی

اولین بازی حسینی در شهرآورد مصادف با شکست آبی‌ها در دربی ۸۵ شد. بازی‌ای که از دور رفت لیگ هفدهم برگزار شد و حسینی با وجود درخشش در آن، در بیستمین دقیقه دروازه‌اش توسط علیپور از روی نقطه پنالتی باز شد تا اولین دربی به کام گلر تیم ملی تلخ شود.

2. استقلال ۰-۱ پرسپولیس، تنها گل بخودی تاریخ شهرآورد

دومین دربی سید حسین در نودمین مصاف استقلال و پرسپولیس رقم خورد. بازی‌ای کم موقعیت که جدی‌ترین شانس گلزنی استقلالی ها در آن توسط علی کریمی از روی نقطه پنالتی از دست رفت. در حالی که همه در انتظار تساوی بدون گل دو تیم با توجه به جو بازی بودند، مهدی عبدی جوان در یک موقعیت نصفه نیمه مقابل حسینی ضربه‌اش را به تیر دروازه آبی‌ها زد که توپ پس از برخورد به کمر سید حسین وارد دروازه این تیم شد و پرسپولیس بازی را با همان یک گل پیروز شد تا  این دربی حسینی تبدیل به یکی از تلخ‌ترین بازی‌های او برای استقلال شود.

3. پرسپولیس ۲-۲ استقلال، درخشش استوکس مانع از پیروزی آبی‌ها 

دربی برگشت لیگ نوزدهم تبدیل به سومین شهرآورد سید حسین حسینی شد. او این بار هم در امر کلین شیت ناکام ماند اما چندین واکنش خوب در برابر ضربات کنعانی و علیپور داشت اما برخی از هواداران استقلال او را روی گل دوم پرسپولیس در دقیقه ۸۹ مقصر می‌دانستند. چرا که اعتقاد داشتند حسینی می‌توانست واکنش بهتری روی ضربه نصفه و نیمه استوکس نشان دهد تا توپ روی ریباند مقابل بشار و دروازه خالی استقلال قرار نگیرد. هرچه که بود این بازی با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

4. استقلال ۲-۲ پرسپولیس، تلخ ترین خاطره احمد نور از دربی

در چهارمین دربی سیدحسین یکی از بهترین نمایش های او در استقلال را شاهد بودیم. بازی ای که استقلالی ها در دقیقه پنج توسط قایدی به گل رسیدند اما پرسپولیس با گل های بشار و علیپور به آن پاسخ دادند تا استقلال مجیدی در آستانه شکستی تلخ قرار بگیرد اما دانشگر در آخرین دقیقه فرشته نجات آبی ها شد تا کار به وقت های اضافه و سپس ضربات حساس پنالتی بکشد. در ضربات پنالتی سیدحسین موفق به مهار اولین پنالتی پرسپولیس از نوراللهی شد تا در ادامه با خراب شدن پنالتی اوساگونا، استقلال راهی فینال جام حذفی شود.

5. استقلال ۰-۰ پرسپولیس، به وقت انتقام حسینی از عبدی

حسینی سرانجام در پنجمین تجربه اش در دربی موفق به ثبت اولین کلین شیت شد. کلین‌شیتی که نه تنها ۹۰ دقیقه بلکه ۱۲۰ دقیقه‌ای بود تا بازی با نتیجه صفر بر صفر پایان یابد و کار مثل سال قبل به ضربات پنالتی بکشد. این بار هم سیدحسین در ضربات پنالتی درخشان ظاهر شد و با مهار  پنجمین ضربه سرخپوشان از مهدی عبدی، هم انتقام دربی ۹۰ را گرفت و هم حکم صعود آبی ها به نیمه نهایی را امضا کرد.

6. پرسپولیس ۰-۰ استقلال، بی دردسرترین کلین‌شیت سیدحسین

این بازی یکی از کم موقعیت‌ترین دربی‌های تاریخ بود که در پایانش تنها دروازه بانان دو تیم از نتیجه آن راضی بودند. ضمن آنکه حسینی در این بازی هم موفق به مهار چند توپ از مهاجمین پرسپولیس شد.

7. استقلال ۱-۱ پرسپولیس، یک امتیاز شیرین‌تر از عسل

پس از ۲۱۰ دقیقه کلین‌شیت در دو دربی اخیر، سرانجام دروازه حسینی توسط نعمتی در شهرآورد نود و هشتم باز شد تا کار برای شاگردان مجیدی سخت شود. درحالی که تا دقیقه هشتاد بازی با نتیجه یک برصفر به سود سرخپوشان دنبال می‌شد، تعویض طلایی مجیدی یعنی رودی ژستد روی ارسال بی‌نقص صالح حردانی دروازه سرخپوشان را گشود تا استقلال با این مساوی فاصله شش امتیازی با پرسپولیس را حفظ‌ کند. حسینی در این دیدار هم جزء برترین نفرات تیمش بود.

8. استقلال ۲-۲ پرسپولیس، دبل گولسیانی علیه پیروزی آبی‌ها

در حالی که حسینی فاصله چندانی با کسب اولین پیروزی‌اش در دربی نداشت، یک کرنر از سمت راست دروازه استقلال توسط ترابی روی دروازه آبی‌ها ارسال شد و دقیقا روی سر گولسیانی فرود آمد تا ستاره گرجستانی سرخپوشان گل تساوی بخش پرسپولیس مقابل استقلال را وارد دروازه حسینی‌کند. گولسیانی در این بازی گل اول تیمش راهم روی یک ضربه ایستگاهی در نیمه نخست به ثمر رسانده بود.

9. پرسپولیس ۱-۰ استقلال، بدشانسی بزرگ سیدحسین مقابل عیسی

دومین شکست سیدحسین در دربی با درخشش عیسی آل کثیر در ترکیب پرسپولیس همراه بود. در حالی که توپ در میانه‌های میدان دنبال میشد، فرار ناگهانی عیسی به قلب خط دفاعی استقلال و در ادامه سرتوپ دیدنی او در مقابل غلامی، با ضربه شماره ۷۲ سرخپوشان همراه شد تا توپ با برخورد به کمر حردانی و تیرک راهی دروازه حسینی شود.

10. استقلال ۱-۲ پرسپولیس، پرحاشیه‌ترین شکست حسینی در دربی

باخت تلخ و از دست رفتن جام قهرمانی مقابل رقیب دیرینه، حواشی ریز و درشتی برای کاپیتان آبی‌ها درپی داشت. با وجود عملکرد‌ خوب حسینی در آن دیدار اما هواداران استقلال معتقد بودند او می‌توانست عملکرد‌ بهتری روی گل دوم پرسپولیس توسط عالیشاه داشته باشد. گلی که انصافا مدافعین استقلال هم با کور‌کردن دید حسینی نقش زیادی در رقم خوردنش داشتند.

11. پرسپولیس ۱-۱ استقلال، فرار از شکست با گل یامگا

و سرانجام بازی رفت دو تیم در لیگ امسال، آخرین رویارویی حسینی و پرسپولیس در دربی پایتخت بود که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. بازی ای که چیزی نمانده بود شاهد سومین باخت پیاپی‌استقلال طی یک سال مقابل پرسپولیس باشیم اما یامگای فرانسوی از روی نقطه پنالتی در نود و هفتمین دقیقه دروازه بیرانوند با باز کرد تا استقلال را از شکست نجات دهد.

آمار کلی سیدحسین حسینی‌ در شهرآورد:

‌۱۱ بازی

۰ برد

۷ مساوی 

۴ شکست

۱۳ گل خورده

۲ کلین شیت

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها