کد خبر: 706247
تاریخ انتشار :

خاتون بم، قهرمان زیبای فوتبال زنان ایران

خاتون بم درحالی موفق به کسب دهمین قهرمانی خود در لیگ برتر زنان شد که ملیکا محمدی، ستاره فقید این تیم روز 13 آبان در گفت‌وگو با "ورزش سه" قول قهرمانی این تیم را داده بود.

خاتون بم، قهرمان زیبای فوتبال زنان ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بعد از انصراف پالایش گاز ایلام از مصاف با خاتون بم، پرافتخارترین تیم لیگ برتر زنان، دهمین قهرمانی این تیم در لیگ برتر زنان قطعی شد و این تیم حالا رسما بار دیگر موفق به فتح جام قهرمانی لیگ زنان شد. قهرمانی این فصل خاتون اما با 9 قهرمانی قبلی متفاوت بود چراکه ملیکا محمدی، ستاره فقط بمی‌ها و تیم ملی، ماه‌ها قبل مقابل دوربین "ورزش سه" ایستاد و با یک کری شیطنت‌آمیز گفت: "لیگ برتر که واسه خود ماست" او در ادامه هم قول کسب دهمین قهرمانی با خاتون را در لیگ شانزدهم داد. اما مرگ دلخراش این ستاره مانع از به حقیقت بدل شدن وعده او شد و در نهایت هم‌تیمی‌های او برای جامه عمل پوشاندن به این قول، تمام همت خود را به کار گرفتند. قهرمانی که در غیاب سه بازیکن تاثیرگذار خاتون، با تلاش چندین برابری شاگردان مرضیه کسب شد و در این مسیر 4 تاریخ، نقش پر رنگی را ایفا کرد. از وعده ملیکا در روز 13 فروردین به کسب قهرمانی تا 22 فروردین، روزی که جام شانزدهم در زادگاه او یعنی ورزشگاه حافظیه شیراز در دستان کاپیتان این تیم بالا خواهد رفت. قصه قهرمانی این فصل خاتون، شباهت بسیاری به قهرمانی پرسپولیس به همراه برانکو ایوانکوویچ در سالی که هادی نوروزی، کاپیتان این تیم فوت شد، داشت. همان‌ قدر دراماتیک و همان اندازه راسخ برای رسیدن به یک هدف، در سالی که یکی از مهم‌ترین بازیکنان دو تیم دار فانی را وداع گفتند.

13 آبان 1402 در تاشکند: این جام برای ماست

شروع قصه دراماتیک خاتون و ملیکا محمدی در فصل جاری، روز 13 آبان در تاشکند رقم خورد. روزی که خاتون به عنوان نماینده ایران در مسابقات جام باشگاه‌های زنان حاضر بود و سه مصاف سخت با رقبای استرالیایی، کره جنوبی و ازبکستانی داشت. اما پیش از شروع این رقابت‌ها، ملیکا محمدی و بهناز طاهرخانی، دو ستاره‌ تاثیرگذار و ملی‌پوش خاتون، در مقابل دوربین "ورزش سه" قرار گرفتند و در خصوص مسابقات سخت خود به همراه تیم ملی و خاتون صحبت کردند. اما در قسمتی از این مصاحبه، ملیکا با همان شیطنت همیشگی گفت: "لیگ که واسه ماست" اما هیچکس تصورش را نمی‌کرد که این جمله همراه با شیطنت ملیکا، در فاصله کمتر از سه ماه بعد، مهمترین انگیزه خاتونی‌ها برای کسب دهمین قهرمانی لیگ برتر شود. 

3 دی 1402 در بم: تصادف هولناک و مرگ دلخراش ملیکا

بامداد سوم دی ماه بود که خبری هولناک فضای رسانه‌ای کشور را تحت تاثیر قرار داد. تصادف وحشتناک سه ملی پوش خاتون بم در پنج کیلومتری جاده بم در خودروی تیبا و مرگ دلخراش ملیکا محمدی و مصدومیت شدید بهناز طاهرخانی و زهرا خواجوی. این قطعا دلخراش‌ترین لحظه ورزش ایران در سال 1402 بود. ماجرای ملیکا به دلیل اقامت او در آمریکا و انتخاب ایران برای زندگی و پوشیدن پیراهن تیم ملی زنان، قصه مرگ او را دراماتیک‌تر از آنچه بود، می‌کرد. برگزارس سه مراسم تشییع برای ستاره پر پر شده فوتبال زنان در بم، شیراز و سرانجام استادیوم آزادی، آخرین سکانس‌های حضور ملیکا در ایران بود و در نهایت ستاره فقید خاتون برای خاکسپاری راهی آمریکا شد. اما این تازه آغاز ماموریت سخت 11 ستاره دیگر خاتون بود؛ عزم همه برای عملی شدن وعده ملیکا جزم شده بود و حالا دیگر نه کسب دهمین قهرمانی، بلکه قولی که ملیکا محمدی داده بود؛ مهمترین انگیزه بازیکنان خاتون بود.

28 اسفند 1402؛ کامبک رویایی و قطعی شدن قهرمانی

 

پیش از این سانحه تصادف و غیبت سه ملی پوش تاثیرگذار خاتون در اردوی این تیم، تصاویر نیمکت خالی از بازیکن این تیم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، سوژه "ورزش سه" شده بود. این تیم قبل از این اتفاق هولناک هم با کمبود بازیکن مواجه بود و حالا سه ستاره تاثیرگذار خود را هم برای ادامه فصل نداشت. پس زهرا قنبری، مهاجم نوک خاتون به عنوان مدافع، مأموریت پر کردن جای خالی ملیکا را به عهده داشت. مهدیه مولایی، دروازه‌بانی که بیشتر به عنوان مربی دروازه‌بانان روی نیمکت این تیم می‌نشست، جای خالی زهرا خواجوی را در چارچوب دروازه پر کرد. سمیه اسدیان و سارا دیدار هم به ترکیب اصلی این تیم در بسیاری از مسابقات رسیدند. به همین دلیل قهرمانی بمی‌ها در این فصل به مانند فصول گذشته اصلا ساده رقم نخورد. مصاف برگشت این تیم مقابل ملوان در خانه این تیم، مهم‌ترین روز فوتبالی آن‌ها در لیگ شانزدهم بود. جایی که خاتون فقط با یک امتیاز بیشتر نسبت به ملوان در صدر جدول ایستاده بود و پیروزی یکی از دو تیم در این مسابقه، قهرمانی آن تیم را در لیگ زنان را به احتمال بسیار زیاد قطعی می‌کرد. دروازه خاتون در دقیقه 12 توسط شبنم بهشت باز شد اما کامبک رویایی این تیم در نیمه دوم و ثبت دو گل توسط مونا حمودی و زهرا قنبری، ملوان را در خانه خودش زمین‌گیر کرد.

22 فروردین 1403: جامی که در زادگاه ملیکا بالا خواهد رفت

قصه قهرمانی خاتون اما دراماتیک‌تر از چیزی است که بتوان در یک گزارش نوشت. همین‌قدر بدانید که این جام قهرمانی روی دستان دوستان ملیکا در زادگاه این ستاره یعنی شیراز زیبا بالا خواهد رفت. خاتون در هفته آخر لیگ برتر مقابل ایساتیس کران فارس مسابقه خواهد داد و در شیراز میزبان این تیم خواهد بود. شیراز، محل زادگاه ملیکا محمدی که همیشه با تعصبی مثال‌زدنی در خصوص آن صحبت می‌کرد و حالا تقدیر اینطور رقم خورده است که دوستان ملیکا در زادگاه این ستاره به وعده‌شان عمل کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها