کد خبر: 706425
تاریخ انتشار :

شوک به دروازه مدعیان قهرمانی

کمتر به خاطر می‌آوریم که دو دروازه‌بان برتر فوتبال ایران در یک زمان دچار مصدومیت‌های جدی شده باشند.

شوک به دروازه مدعیان قهرمانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، ظهر روز گذشته اخبار مربوط به مصدومیت علیرضا بیرانوند در فضای رسانه‌ای فوتبال ایران پیچید و مشخص شد گلر پر سر و صدای پرسپولیس در بازگشت از تیم ملی با مصدومیتی از ناحیه مچ دست مواجه است که اجازه حضور او در بازی پرسپولیس مقابل گل‌گهر را از وی خواهد گرفت.

علیرضا بیرانوند پس از یک پایان سال نه چندان خوب، در تیم ملی سالش را با کلین‌شیت مقابل ترکمنستان آغاز کرد و ظاهراً در همان مسابقه با دفع توپی از بازیکنان حریف دچار دردی شده بود که البته اطلاع رسانی خاصی درباره آن صورت نگرفته بود و همین مسئله باعث مناقشه میان کادر پزشکی پرسپولیس و تیم ملی شده است.

در عین حال پیام نیازمند که در اردوی اخیر تیم ملی در جمع دعوت شدگان حضور داشت در همان روز اول اردو از حضور در جمع ملی‌پوشان انصراف داد تا مشخص شود او با یک مشکل جدی در شروع سال جدید مواجه شده است. البته در آن زمان خود نیازمند تاکید داشت که این مصدومیت جدی نیست و خیلی سریع و با انجام حرکات درمانی زیر نظر پزشکان بهبود خواهد یافت اما با گذشت نیمی از ماه فروردین او حتی در سفر دیروز سپاهان به تبریز نیز حضور نداشت تا مشخص شود مصدومیت او نیز پیچیده‌تر از چیزی است که تصور می‌شد. روز گذشته در نشست مطبوعاتی پایان مسابقه، ژوزه مورایس درباره جراحت پیام گفت او از ناحیه ران دچار آسیب شده است.

به این ترتیب دو تیم مدعی قهرمانی لیگ برتر، پرسپولیس و سپاهان، دو چهره مهم و گران قیمت خود را در اختیار ندارند. دروازه‌بان‌های شماره یک و دو تیم ملی در سال‌های گذشته که در رقابتی همیشگی با یکدیگر باعث پیشرفت هم شده و هرگز از دایره احترام به یکدیگر خارج نشدند. اگرچه فصل گذشته کری‌هایی بین این دو گلر وجود داشت و آنها با دیس‌هایی در حواشی مسابقات توجه را به خود جلب می‌کردند.

این مصدومیت‌ها در شرایطی است که سیدحسین حسینی، دروازه‌بان تیم استقلال که در صدر جدول کلین‌شیت قرار دارد و در آخرین بازی تیم ملی نیز حضور داشت در یکی از بهترین فصول خود برای استقلال نقش زیادی در صدرنشینی آبی‌ها داشته و در آخرین بازی سال مقابل هوادار با واکنش‌های تماشایی مانع فرو ریختن دروازه تیم جواد نکونام شد و در بازی مقابل ترکمنستان در عشق آباد نیز بازی کرد و در آن مسابقه نیز نشان داد که سطح مناسب خود را حفظ کرده و کاملا می‌شود رویش حساب کرد.

به‌جز او حسین پورحمیدی، دیگر دروازه‌بان دعوت شده به تیم ملی در فیفا قبلی، در بازی دیروز مقابل سپاهان دو واکنش فوق‌العاده داشت و نشان داد که دوباره به همان سطحی که از او انتظار داشته‌ایم نزدیک شده است.

نکته جالب اینکه نیما میرزازاد، گلر جانشین پیام نیازمند که یک دروازه‌بان جوان اما با تجربه است و تجربه سال‌ها حضور در لیگ برتر را دارد، در دیدار روز گذشته فوق‌العاده کار کرد و ستاره تیمش مقابل حملات تراکتور بود و دل مورایس و کادر فنی سپاهان را قرص کرد که با مصدومیت نیازمند آنچنان هم نباید نگران باشند.

اما نکته جالب در این بین ورود یک دروازه‌بان جدید به سکوی پرتاب شهرت است؛ امیررضا رفیعی که قرار است نقش جایگزین علیرضا بیرانوند در ادامه رقابت‌های لیگ تا زمانی که بیرانوند از مصدومیت رهایی پیدا کند را بازی کند.

این یک فرصت فوق‌العاده برای اوست که نشان بدهد در این مدت و در رقابت با گلر اول فوتبال ایران درس‌هایی از او گرفته و چیزهای بسیاری از وی آموخته است. صد البته تیم هم پشت اوست و اجازه نخواهد داد این گلر جوان در صورت ارتکاب اشتباه از نظر روحی سقوط کند...

این فصل در به اوج حساسیت رسیده و تک تک مهره‌ها می‌توانند تاثیری انکارناپذیر در سرنوشت لیگ داشته باشند. به نظر شما دروازه‌بان‌های جایگزین، دروازه‌بان‌های مصدوم و دیگر گلرهایی که مترصد درخشش بیشتر در فوتبال ایران هستند چه تاثیری در شناخت قهرمان نهایی لیگ خواهند گذاشت؟

نقطه تعیین کننده و کلیدی در مورد نیازمند و بیرانوند این است که آنها چه زمانی به لیگ برمی‌گردند و دوران مصدومیت‌شان در چه تاریخی تمام می‌شود. البته نمایش جانشینان آنها می‌تواند روی‌شان فشار بگذارد یا این فشار را از روی‌شان بردارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها