کد خبر: 707464
تاریخ انتشار :

مایلی کهن: مجید جلالی با شاه فالوده نمی‌خورد!

سرمربی اسبق تیم ملی ایران حرف‌های عجیبی درباره دادگاهی که به اتهام توهین به آن اظهار شده می‌زند.

مایلی کهن: مجید جلالی با شاه فالوده نمی‌خورد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، محمد مایلی کهن سرمربی سابق تیم ملی یک روز بعد از حضور دادگاه مربوط به شکایت امیر قلعه نویی از او درباره این دادگاه، شرایط لیگ برتر و حاشیه‌هایش با ورزش سه صحبت کرد که می‌خوانید:

آقای مایلی کهن در دادگاه شکایت آقای قلعه نویی حاضر شدید؟

بله، دیروز (دوشنبه) رفتیم، بالاخره باید می‌رفتیم.

*تصور می‌کردیم این ماجرا ختم به خیر شده؟

به هر حال هست هنوز، دیگر چه بگویم؟ انگار ایشان در اروپا به دنیا آمده بودند و ما نمی‌دانستیم. چون به خاطر کلمه «مردک» شاکی شده در حالی که مردک حرف بدی نیست و معنی‌اش می‌شود مرد کوچک(!)

*یعنی به خاطر همین یک کلمه شکایت کرده؟

نه، یکی از حرف‌هایی که در آن مصاحبه ویدئویی گفتم این بود.

*چطور وکیل همراه ‌تان نبود در دادگاه؟

نه، اتفاقا باجناقم وکیل است اما من همیشه خودم به این جلسات می‌روم.

*در جلسه دادگاه چه گذشت؟

بالاخره مسائلی مطرح شد و چیزهایی که قاضی پرسید را ما هم جواب دادیم. گفتیم در شرایط فعلی هر چیزی گفتیم از صدا و سیمای خودمان یاد گرفتیم. چطور وقتی به ایشان می گویند ژنرال خوشش می آید و حالا باید به خاطر این حرف ها ناراحت شوند؟

*ظاهرا همراهان‌تان را هم به جلسه دادگاه راه ندادند؟

بله آقا نادر (فریادشیریان) آمده بودند علی رغم اینکه من از ایشان خواستم  نیایند و پسرم هم بود که نگذاشتند هیچ کدام شان وارد اتاق شوند.

*حالا چه حکمی صادر می‌شود؟

(با خنده) آخر چه حکمی می‌خواهند بدهند؟ ما که همیشه تابع قانون بوده و هستیم.

*بگذریم. برسیم به لیگ برتر. پرسپولیس در هفت هفته باقیمانده می‌تواند اختلاف امتیازی با استقلال را جبران کرده و قهرمان شود؟

بله، پارسال که شرایط بدتر بود. اگر یادتان باشد در هفته‌های آخر سپاهان به ملوان  باخت و پرسپولیس سبقت گرفت و قهرمان شد. تازه پارسال شرایط ملوان خوب نبود و تازه معلوم شده بود که سقوط نمی‌کند. فوتبال همین است.

*اخیرا استقلالی‌ها، تیم پرسپولیس را متهم کرده‌اند که از داوری‌ها سود برده و حتی گفته‌اند بیشتر داوران پرسپولیسی هستند. درباره این تنش‌ها چه صحبتی دارید؟

خب اینها همیشه در فوتبال ما بوده و هست. من فکر می‌کنم حتی اگر VAR هم بیاوریم وضعیت بهتر نمی‌شود.

*چرا؟ چون ظرفیت استفاده از این امکان وجود ندارد؟

کلا شرایط اینطوری است دیگر، به هر حال فشار تماشاچی باعث می‌شود اینطوری از زیر بار انتقادات فرار کنیم.

*شما همیشه طرفدار مربی داخلی بودید. حالا دوست دارید پرسپولیس با مربی خارجی قهرمان شود یا استقلال با مربی داخلی جام بگیرد؟

نه، اولا که این تیم پرسپولیس مال آقای گل محمدی است و بی انصافی است بگوئیم تیم این مربی برزیلی. ایشان کمک آقای گل محمدی بوده. شما حتما خاطرتان هست که یک مقطعی مدام می‌گفتند این تیم تیم آقای گل محمدی نیست و ایشان وارث برانکوست. حالا چطور یحیی طی دو سه هفته بد شد؟ از طرفی یادمان نرود نیم فصل دوم اینها دو سه تا بازیکن خوب گرفتند در حالی که زمان آقای گل محمدی خبری از بازیکن جدید نبود.

*این روزها در اصفهان نام محرم نویدکیا را در ورزشگاه فریاد می‌زنند و نسبت به شرایط تیمی که ابتدای فصل با هزینه زیاد بسته شد اعتراض وجود دارد. شما همیشه حامی محرم بودید.

خب من نه با محرم نسبتی دارم نه ارتباط خاصی با او داشته‌ام. ایشان با تیمش بسیار خوب کار کرده همان طور که سرمربی شمس آذر خوب کار کرده. حالا وقتی این مربیان خوب عمل می‌کنند ما چه باید بگوییم؟خب اینها مربیان جوانی هم هستند. طبعا اگر مربی خارجی خوب هم بیاید چرا باید ناراحت بشویم؟ مشکل این است که مربی خارجی خوب نیست. همین تراکتور پارسال هفت تا خورد، فکر می‌کنم یک بار هم شش تا خوردند. هفته قبل هم که چهار تا خوردند. به نظر من هر کسی بود باید پارسال می رفت. البته از نظر شخصیتی مربی بدی نبودند اما این یک واقعیت است که ما می توانیم از مربیان و بازیکنان ایرانی استفاده کنیم. من هنوز هم اعتقاد دارم ما نیاز به بازیکن خارجی در تیم هایمان نداریم چون من می دانم چه جوان‌های شایسته ای در کشور ما هستند منتهی خب دیگر این همه بازیکن خارجی رفته و آمده در بین آنها شما یک ستاره پیدا کردید؟

*شاید بشود چند تا اسم محدود را مطرح کرد چون ستاره بین المللی که به فوتبال ایران نمی‌آید چون نه باشگاه های ما پولش را دارند نه آنها به ایران می‌آیند.

بله ندارند، من همین را عرض می کنم. وقتی اینطوری است چرا دنبال بازیکن خارجی می روند. ما در فوتبال خودمان کلی استعداد داریم. الان شما دوست دارید پسرتان فوتبالیست شود یا دکتر و مهندس؟ واقعیت این است که وقتی این  همه علاقمندی به فوتبال وجود دارد و طبعا تعداد این استعدادها زیاد شود در بین آنها استعداد خوب پیدا می شود و می توان آنها را کشف کرد.

*اخیرا آقای مجید جلالی و همکاران شان تحقیقی درباره ورود مربیان خارجی به فوتبال ایران طی بیست و دوسال لیگ برتر انجام دادند که این تغییرات 83 درصد به نتیجه نرسیده.

من هم همین را عرض می کنم. اولا که در این زمینه زیرساخت‌های مناسبی وجود ندارد و مشکلات بعدی هم به وجود می‌آید. البته آقا مجید که الان با شاه فالوده نمی خورد چون واقعیت امر این است که ایشان در فدراسیون فوتبال سمت دارد و باید به گونه ای از سیاست های فدراسیون فوتبال حمایت کند.

البته  من معتقدم در فوتبال ما پول زیادی نسبت به سایر کشورها رد و بدل نمی شود. به هر حال در فوتبال ما هر چقدر پول خرج می شود باید با حساب و کتاب باشد و شما می‌بینید آنهایی که صاحب فوتبال هستند  آنجایی که باید 5 یا ده امتیاز کم کنند به خاطر اتفاقات مختلف شرایط را به سود اینها می کنند.

*سوال آخرم درباره واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس است که ظاهرا بعد از دو دهه در حال عملی شدن است و ظاهرا کنسرسیومی متشکل از چند بانک این سهام را در اختیار می‌گیرد. شما خوشبین هستید که اتفاقات خوبی در این باشگاه رخ دهد؟

من از شما می‌پرسم. آیا این بانک‌ها خصوصی اند؟

*خیر.

پس اینها هم دولتی‌اند منتهی هدف این است که اینها وابسته به بانک بشوند و آن 600-500 میلیارد تومانی که هر سال هزینه می‌کردند را بکنند دو سه هزار میلیارد تا راحت تر هزینه کنند. فکر می‌کنم الان تنها باشگاهی که واقعا به صورت خصوصی در فوتبال ما اداره می شود تراکتور تبریز باشد.شما باشگاه دیگری سراغ دارید؟

*در لیگ برتر فکر می‌کنم استقلال خوزستان یا حتی ملوان هم باشند.

برخی باشگاه ها در راس خود افراد تاجری دارند که باید یکسری کالا وارد کنند و به خاطر این واردات مالیات بدهند. حالا به اینها می‌گویند شما که می‌خواهید این پول را بدهید، بریزید برای ملوان یا فلان تیم خرج کنید و این را به حساب آن مالیات می گذارند. البته یک جاهایی آوانس‌هایی همه به اینها داده می‌شود تا راحت‌تر کالا یا خدمات شان را وارد کنند. در واقع اکثر باشگاه‌های ما دولتی هستند اما ما گاها می‌گوییم ملی، خصوصی یا از این دست عناوین.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها