کد خبر: 707671
تاریخ انتشار :

دومین صدر جدول هم به استقلال رسید

ابوالفضل جلالی ‌بازیکن چپ پای استقلالی با سبک منحصر به فرد و ارسال های فوق‌العاده به صدر گل ساز تر ین بازیکنان لیگ رسید.

دومین صدر جدول هم به استقلال رسید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، ابولفضل جلالی فول‌بک چپ استقلال در طول فصل یکی از بازیکنان کلیدی این تیم بود و تفکراتی که نکونام در زمین پیاده کرده بود قابلیت‌های این بازیکن بیشتر به چشم آمد و در هفته بیست و چهارم لیگ برتر به صدر جدول گلسازترین بازیکنان لیگ رسید.

مدافعان چپ و راست استقلال در سیستم 2-5-3 این تیم با آزادی عملی که در اختیارشان قرار گرفته بود اجازه نفوذ به محوطه جریمه، حضور در نزدیکی 18 قدم و نفوذهای پرتعداد و همراه با ریسک در برنامه آنها قرار گرفته بود و همین موضوع توانایی‌های جلالی را بیشتر به چشم آورد، او بازیکنی پا به توپ و با قدرت ضربه به توپ عالی است که در این سیستم به خوبی توانست بازیکنان استقلال را در موقعیت گلزنی قرار دهد.

جلالی با استفاده از یک تکنیک خاص و منحصر به فرد پاس‌های خود را ارسال می‌کند، او نزدیک به خط آفسایدگیری مدافعان حرکت می‌کند و حالت استارت می‌گیرد و پس از دریافت توپ در حالی که در حرکت است با کات داخل پا توپ را به محوطه ارسال می‌کند و پس از برخورد به سر مهاجم مانند یک شوت سرکش به سمت دروازه حریف شلیک می‌شود.

ارسلان مطهری، محمد مرادمند، جلال‌الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی، آرمین سهرابیان (2گل)، گوستاوو بلانکو (3 گل) بازیکنانی هستند که جلالی به آنها برای گلزنی کمک کرده است و در روند هجومی استقلال نقش ویژه‌ای ایفا کرده است.

او در چهار هفته اخیر لیگ برتر 5 پاس گل ارسال کرده و این یک آمار شگفت‌انگیز در تاریخ لیگ برتر است!

در ادامه به بررسی 9 پاس گل ابوالفضل جلالی در طول فصل خواهیم پرداخت:

1 - هفته اول لیگ برتر - صنعت نفت آبادان

ارسال از نزدیکی قوس محوطه جریمه و از سمت چپ زمین با همان استیل و کات رو به بیرون همیشگی، ارسلان مطهری این ارسال را با ضربه سر زیبا به گل تبدیل کرد تا جلالی در اولین بازی فصل اولین پاس گل خود را ارسال کند.

2 - هفته دهم لیگ برتر - تراکتور

ارسال بلند و قوس دار جلالی از نزدیکی خط به داخل محوطه جریمه تراکتور با پرواز بلند و ضربه سر نرم این بازیکن همراه شد و جلالی پس از 9 هفته دومین پاس گل خود را ارسال کرد و اولین پاس گل خود در ورزشگاه آزادی را ثبت کرد.

3 - هفته سیزدهم - نساجی مازندران

بازهم همان سبک همیشگی، آماده برای استارت و حرکت در عمق، دریافت توپ و ارسال در حال حرکت به داخل محوطه جریمه و ضرب توپ به شکلی است که با کوچکترین اشاره به بهترین شکل به سمت دروازه حریف شلیک می‌شود، این ارسال هوشمندانه را آرمین سهرابیان تبدیل به گل کرد تا او پیش از نیم فصل تعداد پاس گل خود را به عدد سه برساند.

4 - هفته هفتدهم - ملوان انزلی

اولین پاس گل زمینی ابولفضل جلالی که روی ارسال نبود، او با حضور در نزدیکی محوطه جریمه ملوان صاحب توپ شد و با پاس کوتاه در عمق ماشاریپوف را صاحب توپ کرد و این بازیکن با ضربه دقیق دروازه ملوان را باز کرد، این چهارمین پاس گل و اولین پاس در نیم فصل دوم بود.

5 - هفته بیست و یکم - هوادار

حرکت سریع به سمت بازیکنی که پشت ضربه کرنر ایستاده بود، دریافت توپ، استپ همزمان با کاشتن توپ و ارسال بلند به داخل محوطه بازهم با کات مناسب که آرمین سهرابیان را در شرایطی قرار داد که با اشاره کوچک به توپ دروازه هوادار را باز کند!

6 - هفته بیست و دوم - مس رفسنجان

ارسال جلالی با همان سبک همیشگی این‌بار نزدیک به خط محوطه جریمه اما آنقدر دقیق و با شدت مناسب که پس از ضربه سر بلانکو مانند یک شوت سرکش به کنج دروازه مس رفسنجان راه پیدا کرد.

7 - هفته بیست و سوم - آلومینیوم

چپ‌پای استقلالی ها برای دومین هفته متوالی باز هم با ارسال روی دروازه مهاجم آرژانتینی را صاحب موقعیت کرد و همکاری این دو بازیکن یک گل سه امتیازی برای استقلال در این مسابقه به همراه داشت.

8 - هفته بیست و چهارم - شمس‌آذر

ارسال به داخل محوطه جریمه با دید خوب روی پای مهرداد محمدی فرود آمد و این بازیکن با استپ خوب خودش را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد و جلالی در این مسابقه به ریکاردو آلوز رسید و تعداد پاس گلهایش را با ستاره پرتغالی یکسان کرد!

9 - هفته بیست و چهارم - شمس‌آذر

ارسال از روی نقطه کرنر و اولین پاس گل از روی ضربات و خارج از جریان اصلی مسابقه، او آخرین پاس گل خود را به شکل متفاوتی داد و البته در یک مسابقه بیش از دو پاس گل ارسال کرد!  او گلسازترین بازیکن لیگ برتر ایران است...

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها