کد خبر: 707684
تاریخ انتشار :

شب باورنکردنی کشتی آمریکا: خداحافظی با اسطوره‌ها!

در شب اول انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا، دو اسطوره این کشور با شکست‌های غیرمنتظره‌ای مواجه شدند.

شب باورنکردنی کشتی آمریکا: خداحافظی با اسطوره‌ها!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات کشتی آزاد انتخابی آمریکا در شرایطی از شب گذشته استارت خورد که کایل دیک، دیوید تیلور، کایل اسنایدر میسون پاریس چهار کشتی‌گیری بودند که به دلیل کسب مدال در مسابقات جهانی ۲۰۲۳، از حضور در مراحل مختلف انتخابی معاف بودند و تنها امشب در فاینال ایکس کشتی خواهند گرفت.

از سوی دیگر کشتی‌گیران شناخته شده‌ای همچون جردن باروز و جی دن کاکس برای رسیدن به فینال ایکس و رویارویی با کایل دیک و کایل اسنایدر روی تشک رفتند. 

اما اتفاقات آنطور که تماشاگران پرتعداد در سالن انتظارش را داشتند، پیش نرفت و جی دن کاکس قبل از رسیدن به اسنایدر شکست خورد. کالین مور سد محکمی برای جی دن کاس بود. این کشتی گیر که چند سالی است در تلاش برای رسیدن به دوبنده وزن 97 کیلوگرم است، بعد از مصدومیت و جراحی سال قبل، امسال آمده بود که شانس خود را برای رسیدن به المپیک محک بزند. اما کاکس که چند مدال طلای وزن 92 کیلوگرم جهان را در کارنامه دارد، به شکلی غیرمنتظره و به خاطر نرسیدن به آمادگی کامل شکست خورد. 

کاکس اما بعد از چند ثانیه فکر کردن تصمیم گرفت که با این شکست کفش‌های خود را از پا درآورده و روی تشک بگذارد تا در حالی که به شدت از سوی تماشاگران تشویق می‌شد، برای همیشه از دنیای کشتی خداحافظی کند. 

 

این کشتی گیر که چند سالی قهرمان بلامنازع وزن 92 کیلوگرم بود، در سال‌های 2021 و 2022 مقابل کامران قاسمپور شکست خورد و از دستش از مدال طلا کوتاه ماند. 

اما شگفتی‌های انتخابی کشتی آزاد آمریکا به اینجا ختم نشد و جردن باروز افسانه‌ای هم که اعلام کرده بود می‌خواهد در المپیک 2024 پاریس به عنوان آخرین رویداد زندگی قهرمانی‌اش شرکت کند، خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد، به کارش پایان داد. 

جردن که در المپیک ۲۰۲۰ نیز غایب بود، در سال‌های اخیر در وزن ۷۹ کیلوگرم کشتی گرفت و برای المپیک ۲۰۲۴ دوباره به وزنی برگشت که در المپیک ۲۰۱۲ قهرمان آن شده بود اما نتوانست کاری از پیش ببرد و شکست خورد. باروز که شانس حضور در المپیک را قبل از فینال ایکس از دست داد، احتمالا با توجه به سن و سال بالای خود همچون کاکس تصمیم به خداحافظی خواهد گرفت تا یکی دیگر از اسطوره‌های پرمدال کشتی آمریکا هم برای همیشه کفش‌هایش را بیاویزد.

اسامی فینالیست‌های ۶ وزن المپیکی کشتی آزاد انتخابی آمریکا:

۵۷ کیلوگرم: اسپنسر لی – توماس گیلمن

۶۵ کیلوگرم: نیک لی – زین رترفورد

۷۴ کیلوگرم: کایل دیک – جیسون نولف

۸۶ کیلوگرم: دیوید تیلور – آرون بروکس

۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر – ایزاک ترامبل

۱۲۵ کیلوگرم: میسون پاریس – هایدن زیلمر

مسابقات فینال امشب برگزار می‌شود و برنده 2 از 3 کشتی می‌تواند صاحب دوبنده تیم ملی آمریکا در المپیک 2024 پاریس شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها