کد خبر: 707748
تاریخ انتشار :

باورنکردنی: دیوید تیلور المپیک را از دست داد!

در کمال ناباوری دیوید تیلور با دو شکست متوالی برابر آرون برو کس از رسیدن به المپیک پاریس بازماند.

باورنکردنی: دیوید تیلور المپیک را از دست داد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، قهرمان سه دوره مسابقات جهانی کشتی آزاد و همچنین قهرمان وزن 86 کیلوگرم المپیک توکیو که گربه سیاه حسن یزدانی، قهرمان بزرگ کشتی ایران محسوب می‌شود، با قوانینی که فدراسیون کشتی آمریکا وضع کرده بود، در فینال ایکس یا همان فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک برابر آرون بروکس ایستاد، کشتی‌گیری که در نیمه نهایی به سختی و با اختلاف یک امتیاز از سد زاهید والنسیا گذشت.

اما دیوید تیلور که مستقیما در فینال حاضر بود، عصر شنبه برابر این رقیب نه‌چندان شناخته شده و تقریبا بدون عنوان قرار گرفت و در حالى‌که به نظر می‌رسید تیلور کار راحتی برای به‌دست آوردن دوبنده تیم ملی آمریکا در المپیک 2024 پاریس داشته باشد، در مبارزه اول اتفاق عجیب و دور از انتظارى رخ داد. در این مبارزه تیلور ۴ بر یک شکست خورد و شوک بزرگی را متحمل شد.  

تیلور که می‌دانست باید دو بار حریف خود را در فینال شکست دهد تا حضور خود در پاریس را نهایی کند، بعد از چند ساعت (بامداد امروز به وقت تهران) برای بار دوم مقابل بروکس مبارزه کرد. به نظر می‌رسید جادوگر آمریکایی این‌بار با شیوه متفاوتی وارد تشک شود و بتواند حریفش را شکست دهد، اما بازهم‌ بروکس‌ که گویا به خوبی تیلور را آنالیز کرده بود، توانست برنده کشتی لقب بگیرد و بدون اینکه فنی از قهرمان بلامنازع ۸۶ کیلوگرم جهان در سال‌های اخیر بخورد، با نتیجه ۳ بر یک دستش به‌عنوان برنده بالا برود.

بدین ترتیب یکی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی و مهم نه تنها برای کشتی آمریکا بلکه برای کشتی ایران رخ داد و دیوید تیلور‌ در المپیک پاریس جای خود را به آرون بروکس داد. حالا شاید حسن یزدانی با خیالی آسوده‌تر بتواند برای دومین طلای المپیک خود گام‌ بردارد چون گویا دوران امپراطوری تیلور‌ در این وزن به پایان رسیده است.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:58

بولت زیر مجموعهبدین ترتیب آرون بروکس با برهم زدن تمامی معادلات وزن ۸۶ کیلوگرم ملی پوش کشتی آزاد آمریکا در این وزن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:57

بولت زیر مجموعهبا اینکه تصور مى‌شد در دومین مبارزه وزن ٨۶ کیلوگرم دیوید تیلور نمایش متفاوتی داشته باشد، اما دقیقا اتفاقات کشتی اول تکرار شد. قهرمان المپیک توکیو هر چقدر سعی کرد از دست‌ها و پاهای ‌پرتوان بروکس عبور کند، موفق نشد و روی یک زیرگیری خودش با زیرکی حریفش خاک شد. تلاش‌های تیلور تا ثانیه‌های آخر ادامه داشت، اما در نهایت فقط او‌ یک امتیاز گرفت و ۳ بر یک نتیجه را واگذار‌ کرد تا در‌کمال‌ ناباوری در دومین فینال هم‌ شکست بخورد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:55

تیلور به المپیک نرسید

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:31

کایل دِیک با کسب دو پیروزی مقابل جیسون نولف، ملی پوش وزن ۷۴کیلوگرم کشتی‌ آزاد آمریکا شد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:30

کایل اسنایدر با کسب دو پیروزی مقابل ایزاک ترامبل، ملی پوش وزن ۹۷کیلوگرم کشتی‌ آزاد آمریکا شد.

02 اردیبهشت 1403 ساعت 02:53

در فینال دوم وزن ۱۲۵ کیلوگرم میسون پاریس ۷ بر صفر هیدن زیلمر را شکست داد و با کسب دومین پیروزی، المپیکی شد.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 23:14

نحوه مبارزه بروکس و زیرگیری تماشایی او از دیوید تیلور‌ می‌تواند یک فیلم آموزشی خوب برای شکست دادن جادوگر آمریکایی توسط سایر کشتی گیران‌ جهان باشد.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:17

دیوید تیلور از سال 2018 تا 2023 در تمامی تورنمنت‌های داخلی و بین المللی فقط یک بار در فینال مسابقات جهانی 2021 به حسن یزدانی باخته بود و امروز بعد از حدود 2.5 سال بار دیگر طعم شکست را چشید.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:17

به نظر مى‌رسد انتخابى وزن ٨٦ کیلوگرم کشتى آمریکا به اندازه انتخابى این وزن در ایران اهمیت پیدا کرده چون در صورت غیبت تیلور در المپیک خیلی از کارشناسان شانس حسن یزدانی را برای کسب طلا بیش از پیش می‌دانند.

01 اردیبهشت 1403 ساعت 22:13

دو چهره نامدار کشتى آزاد آمریکا در اوزان ٧٤ و ٩٧ کیلوگرم برخلاف دیوید تیلور توانستند مبارزه اول را با پیروزى پشت سر بگذارند. در وزن ۷۴ کیلوگرم کایل دیک ٤ بر یک از سدجیسون نولف گذشت و در وزن ٩٧ کیلوگرم کایل اسنایدر توانست ٥ بر صفر بر ایزاک ترامبل غلبه کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها