کد خبر: 707991
تاریخ انتشار :

نهائی شد: نبرد المپیکی حسن و کامران در مجارستان

به نظر می‌رسد کادرفنی به جمع بندی لازم برای برگزاری انتخابی غیرمستقیم در وزن 86 کیلوگرم بین حسن یزدانی و کامران قاسم پور رسیده است.

نهائی شد: نبرد المپیکی حسن و کامران در مجارستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، با اعلام لیست جدید تیم ملی کشتی آزاد جهت تشکیل اردو از 5 اردیبهشت ماه بعد از چند ماه دوری بار دیگر نام حسن یزدانی هم در وزن 86 کیلوگرم رویت شد. با این حال اتفاق عجیب جایی بود که نام کامران قاسمپور همچنان در 97 کیلو اعلام شده بود، اتفاقی که باعث به اشتباه افتادن برخی شد.

با این حال طبق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار "ورزش سه" کادرفنی تیم ملی به جمع‌بندی لازم برای برگزاری انتخابی غیرمستقیم در وزن 86 کیلوگرم بین حسن یزدانی و کامران قاسمپور رسیده است.

اینطور که پیداست در خردادماه قرار است حسن یزدانی و کامران قاسمپور به تورنمنت مجارستان اعزام شوند و در آنجا که مدعیان دیگری همچون آرتور نایفونوف روسیه‌ای هم حاضر است، برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پاریس تلاش کنند.

حسن یزدانی حدود 6 ماه قبل کتف خود را به تیغ جراحان سپرده و هنوز به‌صورت جدی تمرینات خود را روی تشک آغاز نکرده و در ماه‌های اخیر بیشتر درگیر فیزیوتراپی و تمرینات بدنسازی بوده است. او که یک طلا و یک نقره المپیک را در کارنامه دارد، حالا با حذف دیوید تیلور انگیزه بیشتری هم برای رسیدن به دومین طلای المپیکی خود پیدا کرده است.

از سوی دیگر کادرفنی اعتقاد دارد که حسن یزدانی باید قبل از اعزام به المپیک 2024 پاریس حتما یک محک جدی بخورد تا وضعیت آمادگی و مصدومیت او مشخص شود. با اینکه در چرخه انتخابی حضور قاسمپور در 86 کیلوگرم پیش‌بینی نشده بود، اما با توجه به سابقه کسب دو مدال طلای جهان در 92 کیلوگرم، کادرفنی تیم ملی به این جمع‌بندی رسیده که در صورت نرسیدن حسن یزدانی به آمادگی لازم، کامران می‌تواند بهترین گزینه برای جانشینی او و رسیدن به طلای المپیک باشد. 

از 5 اردیبهشت ماه با حضور حسن یزدانی و کامران قاسمپور در اردوی تیم ملی احتمالا شاهد اتفاقات جالبی خواهیم بود. احتمالا سیاست کادرفنی برای اعلام نام قاسمپور در 97 کیلو به‌خاطر کم کردن تنش‌های احتمالی درون اردوی پیش رو تا زمان برگزاری انتخابی یا اعزام خارجی هر دو نفر بوده است. بعید است که حسن یزدانی و کامران در اردو با یکدیگر سرشاخ شوند و حتی با هم مرور فن کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها