کد خبر: 708286
تاریخ انتشار :

سی تی شماره دو با گواردیولای شماره دو: صعود!

لسترسیتی پس از پیروزی برابر لیدز یونایتد و تحت هدایت ان زو مارس کا توانست بار دیگر به رقابت‌های لیگ برتر انگلیس برگردد.

سی تی شماره دو با گواردیولای شماره دو: صعود!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هشت سال گذشته است و بازیکنان لسترسیتی بار دیگر در خانه جیمی واردی جشنی را برپا کرده‌اند. این بار خبری از قهرمانی در لیگ برتر نیست، بلکه این جشن برای بازگشت به این رقابت‌ها برپا شده است.

فصل دشوار 23-2022 با سقوط قهرمان تاریخی لیگ برتر انگلیس در فصل 16-2015 به رقابت‌های چمپونشیپ به پایان رسید. هرچند که افت این تیم در طول چند سال اخیر به وضوح مشخص بود، اما نهایی شدن آن به سقوط آنها به دسته پایین‌تر بسیاری را غافلگیر کرد. این تیم علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، این تیم به تازگی قهرمانی در جام حذفی و سوپرجام فوتبال انگلیس را هم تجربه کرده بود.

مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند که وظیفه بازگشت به لیگ برتر انگلیس را به مارسکا بسپارند که تا پیش از آن دستیار پپ گواردیولا در منچسترسیتی بود و او به بهترین شکل ممکن این وظیفه را به انجام رساند.

صعود لسترسیتی به لیگ برتر انگلیس با پیروزی 0-4 باربر لیدزیونایتد در ورزشگاه کویینز پارک رنجرز قطعی شد، اما بازیکنان این تیم بهترین بازی ممکن را هم انجام دادند تا نشان دهند که شایستگی بازی در کنار تیم‌های بزرگ در فصل آینده را دارند.

شاگردان مارسکا در فاصله دو بازی تا پایان فصل موفق شدند ۹۴ امتیاز کسب کنند. چهار تیم لسترسیتی، لیدزیونایتد، ایپسویچ تاون و ساوتهمپتون مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر بودند، اما عملکرد خوب لستر پیش از این هم نشان داده بود که آنها این توانایی را دارند که خیلی زودتر از پایان فصل صعودشان را قطعی کنند.

با توجه به اینکه سود این تیم به لیگ برتر قطعی شده است، تنها ایپسویچ تاون است که با توجه به سه بازی باقیمانده می‌تواند عنوان قهرمانی رقابت‌های چمپیونشیپ را از آنها برباید.

این تیم در هفته بیست و سوم این رقابت‌ها و در پایان نیم فصل تنها سه شکست را تجربه کرده و ۱۶ گل دریافت کرده بود. مارسکا با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه توانست به هدفی که داشت دست پیدا کند. بازگشت به سطح اول فوتبال انگلیس در فاصله تنها یک سال پس از سقوط اتفاق بسیار مهمی برای این باشگاه بود که به نقض قوانین فرپلی مالی متهم شده بود.

این دستاورد همچنین اتفاق بسیار مهم و خاصی برای این مربی ایتالیایی است چون این احتمال وجود دارد که تیم‌های بسیاری در این تابستان برای به خدمت گرفتن او اقدام کنند و مذاکرات احتمالا به زودی آغاز خواهد شد که یکی از این تیم‌ها سویاست.

در حالی که این مربی ۴۴ ساله توانست با این موفقیت نامی برای خودش در دنیای فوتبال دست و پا کند، نباید از چهره مهمی که در زمین به صعود لستر به لیگ برتر کمک کرد غافل شد. جیمی واردی در ۳۷ سالگی نه تنها همچنان در لسترسیتی حضور دارد، بلکه آنها با درخشش این بازیکن به عنوان بهترین گلزن با ۱۶ گل زده توانستند به هدفی که داشتند برسند.

قرارداد واردی با باشگاه لستر سیتی در تابستان پیش رو به پایان خواهد رسید اما مدیران لستر در حال بررسی پیشنهادی هستند که قرار است به این بازیکن ارائه کنند. آخرین رقص قهرمان لستر که یکی از عوامل قهرمانی آنها در فصل 16-2015 بود باید در لیگ برتر باشد. جیمی واردی جشن بزرگی دارد... دوباره!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها