کد خبر: 709354
تاریخ انتشار :

دوباره همه را ناامید کرد: این سیلی چه دردی داشت!

کی لیان امباپه برای هفتمین سال متوالی وقتی سرود لیگ قهرمانان را شنید، پاهایش سست شد و بعد، چاره‌ای جز عذرخواهی نداشت.

دوباره همه را ناامید کرد: این سیلی چه دردی داشت!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بازیکنان بزرگ با توانایی‌شان در سرنوشت ساز بودن و ایجاد تفاوت در لحظات بزرگ سنجیده می‌شوند. 

عملکرد کیلیان امباپه حساس‌ترین بازی‌های سطح تیم ملی، به قدری خوب بوده که جای تردیدی نمی‌گذارد. گلزنی و درخشش در دو فینال جام جهانی گواه این مدعاست اما وقتی آهنگ لیگ قهرمانان اروپا پخش می‌شود، این اتفاق نمی‌افتد و فوتبالیستی که گفته می‌شود بر فوتبال در دهه آینده سلطه خواهد داشت، با نزدیک شدن به آخرین مراحل لیگ قهرمانان تحلیل می‌رود.

سیلی سرخ

همه چیز نشان می‌دهد که برای او دیگر فرصتی با پاری سن ژرمن وجود نخواهد داشت. هفت فصل انتظار و شکست‌های گاه به گاه قابل توجه باعث شد تا مسیر کیلیان به جام ختم نشود. مهم نبود که او را فوتبالیست‌هایی مانند وراتی، دی ماریا، کاوانی، مسی نیمار و ... محصور کرده باشند زیرا هر یک از این پروژه‌ها وقتی زمان رویارویی با بزرگترین چالش اروپایی فرا رسید، از بین رفت. در مجموع، 1169 میلیون یورو هزینه از زمان آمدن امباپه (بدون احتساب 180 یورویی که برای خرید او از موناکو هزینه شد) به نتیجه نرسید. یووه، یونایتد، بایرن، رئال مادرید و دورتموند از جلادان او بوده‌اند. هر بار که امباپه رویای بالا بردن جام را در سر می‌پروراند، یک سیلی واقعی خورد.

انتقادات شدید در فرانسه

این بار نیز شکست برای امباپه با طعم خداحافظی بود و همین شاید انتقادات از او کشورش را بیش از پیش تشدید کرد. برای مثال فیگارو به او نمره سه و اکیپ به او نمره دو داد. 

اکیپ نوشته است: «آخرین بازی اروپایی امباپه در PSG یک کابوس بود. او از نظر فنی بی نهایت شکننده بود و در دوئل‌ها تحت سلطه هوملس قرار داشت. او تقریباً هرگز به یک رتیم متناوب نرسید که این برای یک نامزد توپ طلا خیلی کم است.»

انتقادی که خود امباپه نیز قبول دارد چرا که در پایان بازی گفت: «اولین نفری که امشب باید گل می‌زد من بودم ولی همه را ناامید کردم.»

بدون درخشش در نیمه‌نهایی‌ها

دو بازی و 180 دقیقه بعد، امباپه نه گل زد نه پاس گل داد تا کار پی اس جی تمام شود. چهارمین بار بود که مهاجم فرانسوی برای پی اس جی در نیمه نهایی بازی می‌کرد و اعداد دروغ نمی‌گویند. کیلیان با احتساب موناکو، شش بازی در نیمه نهایی به اضافه یک فینال انجام داده و تنها یک گل به ثمر رسانده است: بازی مقابل یووه، در 17-2016 بود ولی گل او کمکی برای صعود موناکو به فینال نکرد.

پس از آن لایپزیش و فینال مقابل بایرن در سال 2020 فرا رسید. در هیچ یک از این دو تلاش او نتوانست گلزنی کند. و تاریخ در بازی 21-2020 مقابل منچسترسیتی تکرار شد. او در بازی اول نتوانست گلزنی کند و در بازی برگشت هم به دلیل مصدومیت بازی نکرد. 

به همه این بازی‌ها، تقابل دوگانه این فصل با دورتموند اضافه شده است که بازهم برای او با گلزنی همراه نبود.

رئال مادرید اکنون در افق امباپه ظاهر می‌شود. تیمی که به نظر برای پایان دادن به نفرین امباپه در لیگ قهرمانان انتخابی عالی و کامل به نظر می‌رسد. رقابتی که هر بار لحظه تعیین کننده فرا رسیده، به او پشت کرده و خفه‌اش کرده است و تا زمانی که این جام را بالای سر نبرد، دوران فوتبال کیلیان امباپه همیشه یک عنصر مهم کم خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها