کد خبر: 709830
تاریخ انتشار :

محسن مسلمان: چه بد که نیستی!

هافبک خلاق فوتبال ایران در تصمیمی عجیب اکنون در 33 سالگی دور از بازی قرار دارد؛ بازیکنی که هنوز هم جای خالی پاس‌های مهندسی‌اش احساس می‌شود.

محسن مسلمان: چه بد که نیستی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، طی دو فصل اخیر ریکاردو آلوز برزیلی از تراکتور توانسته در صدر جدول برترین پاسورهای لیگ برتر قرار گیرد و به بازیکنی از ایران اجازه نزدیک شدن به این جایگاه را نداده است.

اما فوتبال ایران همین چند فصل پیش بازیکنی در اختیار داشت که حضورش پشت هر ضربه ایستگاهی بوی گل برای سرخ‌ها می‌داد. محسن مسلمان هافبک تکنیکی و خلاق پرسپولیس که دوران پر فراز و نشیبی را در فوتبال ایران پشت سر گذاشت، اکنون دومین فصل دوری از فوتبال را پشت سر می‌گذارد، آن هم در شرایطی که به تازگی 33 ساله شده است و از فرم بدنی‌اش نیز فاصله نگرفته است.

تصمیمی عجیب که با توجه به شناختی که از روحیاتی این بازیکن داشتیم، چندان عجیب نبود. مسلمان که بعد از قهرمانی دراماتیک پرسپولیس و به واسطه اتفاقاتی که در جشن قهرمانی سرخ‌ها افتاد، قربانی تصمیم برانکو ایوانکوویچ شده بود، در ادامه نتوانست روحیه خود را حفظ کند و حضورش در ذوب آهن و در ادامه سپاهان و سایپا او را به آن سرمستی که نیازمند آن بود نرساند تا تصمیم به پایان کار بگیرد.

با این حال محسن مسلمان با پاس‌های طلایی و مهندسی خود جایگاه خاصی بین هواداران پرسپولیس دارد و این روزها که بحث برترین پاسور‌ها داغ شده، جای او خالی‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. کافی است روزهایی را به‌خاطر بیاورید که حضور این بازیکن در کنار خط کرنر و ارسال‌هایش با گل برای این تیم همراه می‌شد و در همان مقطع کارشناسان از این موضوع به‌عنوان اتفاقی عادی یاد می‌کردند و پاس‌هایش از این طریق را کم ارزش تلقی می‌کردند را با اکنون که کرنرهای پیاپی و بی ثمری را شاهد هستیم، مقایسه کنید!

محسن مسلمان طی 302 بازی خود با آمار 27 گل زده و 41 پاس گل، آماری رشک‌برانگیز را به جا گذاشته و نزدیک‌ترین بازیکن از این جهت به او قاسم حدادی‌فر بود که با 317 بازی، 15 گل زده و 32 پاس گل ثبت کرده بود. مسلمان اما همانند دوران بازی‌اش با تصمیمات غیرقابل پیش‌بینی‌اش همه را شگفت‌زده کرد و در 31 سالگی به پیشنهاد هیچ تیمی پاسخ مثبت نداد. مسلما او با توانایی فنی و ذاتی‌اش همچنان می‌توانست در این فوتبال مشتریان خاص خودش را داشته باشد، اما مثل همیشه تصمیم خاص خودش را گرفت.

اما به نظر می‌رسد او نیز دلش برای روزهای پرافتخارش تنگ شده باشد؛ جایی که هر روز با انتشار تصاویر خاطره‌انگیز روزهای فوتبالی درخشان خود، یاد آنها را زنده می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها